Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fog kinézni ez a megtakar...

Hogy fog kinézni ez a megtakarítási adó?

Figyelt kérdés
Akinek nem lekötött pénze van, hanem csak "ül" a számláján, ott hogyan fog ez történni?
2023. jún. 4. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a befektetett vagy számlán lévő pénzt adóztatják meg, hanem az utána kapott kamatot. Ha nem kapsz kamatot, nem fogsz adót se fizetni a semmi után. Ha kapsz 10Ft kamatot havonta, akkor abból vonják le az adót.
2023. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Amit ma ellophatsz, ne halaszd holnapra!

-Nagyjából így.

2023. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fsms ***** válasza:
38%
Ettől nem fog megoldódni az ország problémája.
2023. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Nem értem.

Eddig az volt a baj, hogy bezzeg aki tőzsdézik meg sok pénze van a bankban azokat nem adóztatja meg a kormány úgy mint a dolgozó emberek jövedelmét. Most hogy megadóztatják, most meg ez a baj?

2023. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! 2006. óta van megtakarítási adód, kamatadó a neve (15%), tudhatod, hogy néz ki. Most hozzátesznek 13% szociális hozzájárulást.


Példával: az Erste banknál a 12 havi ismétlődő forint betétlekötés éves kamata 0,01%.

Ha valaki 1 millió forintot köt le így egy évre, akkor 100 Ft kamatot kap.

2023. július 1. előtt 15% kamatadót vonnak le, azaz 15 Ft-ot, így az ügyfél 100 Ft helyett 85 Ft kamatot kap; ez így van sok év óta.

2023. július 1-től 13% szociális hozzájárulást is levonnak, így az ügyfél 100 Ft helyett nem 85 Ft, hanem csak 72 Ft kamatot fog kapni.

2023. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszra beküldtem a zöldet, - nagyon korrekt.

Ami csücskös - és erről nem a választ beküldő tehet, - hogy ebben az országban még a matematikai képletek sem úgy működnek, mint bárhol máshol a világon. Az ember azt hinné, hogy "2+2" a világ összes országában "4", de itt még ez sem igaz!

Ha az egykulcsos adót nézzük, ami egységesen annyi mindenkinek - állítólag - amennyi, engem úgy érintett, hogy nagyjából az adó felével kaptam volna a világon használt képletek alapján magasabb jövedelmet, mint amennyit addig kaptam. Nos, "örömmel" jelenthetem, hogy az "adócsökkentést" követően egyetlen árva buznyákkal sem fizettem kevesebb adót, járulékot, mint a "csökkentést" megelőzően!

Erről szokott eszembe jutni az általam joggal átírt, tipikusan magyar dal:

"100 forintnak 80 a fele!..."

2023. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5


Ezt értem, az nem volt egyértelmű mi számít megtakarításnak, azt hittem a számlán lévő pénz is, ami nincs lekötve.

És mondjuk készpénz felvételnél többet vonnának le.

2023. jún. 5. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!