Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tehet olyat Orban, hogy...

Tehet olyat Orban, hogy tenyleg elveszi az emberek megtakaritasait?

Figyelt kérdés

Az allampapirokkal ezt megteheti?

Biztonsagos allampapirokban tartani a penzt?


2023. jún. 5. 08:02
1 2 3 4 5
 41/46 Bőrarc ***** válasza:
22%

Rengeteg idióta válasz keletkezett itt.


Szokásosan az államcsődtől tartók riogatják itt a népet.


De te, kérdező, te sem vagy egy észkombájn, hogy véggiggondold a realitását annak, hogy elveheti-e az állam a pénzedet.


Az állam érdeke is, hogy hitelképes maradjon. Ha egy államban lenyúlnák a megtakarításokat, ki adna hitelt egy ilyen országnak?


Magyarország nem Észak-Korea.


És nem vagyok Fideszes, csak utánajárok a dolgoknak, mielőtt elkezdenék feleslegesen kapálózni.

2023. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
21%
A neved mindent elmond fidesz-bot
2023. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Bőrarc ***** válasza:
21%

Apád fas.át mondja el, üresfejű.


Na, így már jobb?

2023. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
31%

#41: nagyon bedőlsz a fidesz propagandának, még ha nem is tartod fideszesnek magad.


Óriási a költségvetés hiány, államcsőd szélén az ország, mivel likviditási gondok vannak (ezért van az MNB is mínuszban, infláció az egekben, tele vannak orbánék keleti hitelekkel, amiket mi fogunk visszafizetni...nem jut pénz tanári bérrendezésre, sorban leállnak állami beruházások...). Van pénz, Lölőnél meg orbán haverjainál...


Nincs EU-s pénz, halott minden szinte. Vergődik a gazdaság, oktatás-eü leépítve - bár ezek tudatosan...


Ki a franc akarna ilyen kormánnyal az élen megbízni "állam" papír befektetésekben?! :D egyik napról a másikra hoznak törvényeket az éj leple alatt, és nem pozitív hangvételűeket...itt semmi és senki sincs biztonságban anyagilag. Összeszedik a sok hitelezőt (igen, az állampapírok hitelezésre szolgálnak, az államnak abból lesz egy bevételi forrása), aztán bármikor mondhatja, hogy 50%-os kamatadó vagy háborús f*szomsetudja mire hivatkozva kijelentik, hogy nem kap vissza senki, semmit a befektetett pénzéből...

2023. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Bőrarc ***** válasza:
83%

Amikor a 2008-2009-es gazdasági válság után az országnak az IMF-hez kellett fordulni segítségért, akkor nagyobb sz.rban volt az ország, munkanélküliség, stb.


Nekem akkor is volt 10 éves magyar államkötvényem és akkor is minden évben megkaptam a kamatokat, pedig akkor sem volt kevés %-ban kifejezve.


Egy országnak sok lehetősége van, hogy elkerülje az államcsődöt. Ha saját devizája van, pénzt nyomtathat(igaz, ez inflációt gerjeszt és értékteleníti a megtakarításokat is), adót emelhet, extra adókat hozhat, stb. De olyan még ebben az országban nem volt a rendszerváltás óta, hogy a lakossági megtakarításokhoz nyúljon.


Kicsit tovább kéne gondolni a dolgokat, a felesleges pánikkeltés helyett. Én nem aggódom emiatt, van sok más ami aggodalomra ad okot(pl. az egészségügy helyzete.

2023. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Bőrarc ***** válasza:
76%

És nem vagyok Fidesz-párti, az igénybevehető támogatásokat(csok, babaváró, lakásfelújításra visszatérítés, stb.) se vettem igénybe, mert nem vagyok rászorulva.


Úgy vagyok vele, hogy amíg nincs épkézláb alternatíva helyettük, addig nem élek szavazati jogommal.

2023. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!