Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyílt kérdés Kálmán Olgához?

Nyílt kérdés Kálmán Olgához?

Figyelt kérdés

Van pénze a DK-nak a Kálmán Olga által fémjelzett, látszólag racionális érveken nyugvó hirdetéséhez, amelynek célja a magyar és az osztrák árak összehasonlítása. Eredményként az adódik, hogy a háromszoros osztrák bérek és az osztráknál magasabb! magyar árak eredményeként a magyar embereknek négyszer annyit kell dolgozniuk ugyanazért a termékért, mint a sógoréknál.

A Kálmán Olga féle magyarázata, indoka ennek az orbáni infláció.

Hogy mi lehet az "orbáni infláció" mögött, odáig nem terjed az érdeklődése, kíváncsisága.

Gondolom, nem lenne gyurcsányi infláció, ha a magyarok beadnák a derekukat a brüsszeli nyomásnak. Ezek szerint egyedül Orbán személye a magas magyar infláció oka.

Ezt a mesét nem veszik be a magyarok. Ha nem lenne a rejtőzködők által dominált USA és távvezérelt Brüsszel, Magyarországon nem lenne ilyen magas infláció, amit alapvetően az élelmiszerárakon keresztül a nyugati kézben lévő áruházláncok gerjesztenek hivatkozva a háborús szankciók miatti energiaárakra. NEM Orbán robbantotta fel az olcsó orosz gázt Európába szállító gázvezetéket! További inflációgerjesztő a külföldről manipulált HUF/USD árfolyam.

Magyarország nem a 9 millió vak országa.

A véleményeket, válaszokat nem a portálon csüngő, mindig elsőként reagáló álmagyaroktól várom, ők olvassák a HVG-jüket és nézzék az ATV-jüket.



#infláció #Brüsszel #Kálmán Olga #Rejtőzködők #nyílt kérdés #osztrák jólét
2023. jún. 6. 00:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerű, Orbán megy, pénz jön. Mi kell jobban? Hogy tudjad nézegetni a malacot még évekig vagy hogy nyugati életmódot folytass?
2023. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
#1: Te 2010-ben nyugati életmódot éltél? Mennyit kerestél akkor és mennyit keresel most? Csak azért kérdem, mert 1950-2010 között kereken 60 év telt el és ebből 52 évig a baloldal volt hatalmon. Elégedett vagy azzal, amit a baloldal összehozott neked?
2023. jún. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
#2, pontosítanék: még most is a baloldal van hatalmon, csak a nevük más.
2023. jún. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát először is ebben nem értem, mi volt a kérdés, szerintem ez inkább kritika volt. Mármint azzal semmi gond nincs, csak nevezzük annak.


Másodszor az északi áramlat nem ide hozta a gázt, hanem főleg Németországba. Németországba, ahol mégsincs ekkora infláció.


Az orbáni infláció kifejezés egy politikai lózung, amiket amúgy én is megvetek, hiszen a miniszterelnök nem lehet egy személyben felelős a magyar inflációért. Ugyanakkor ez a frázis csak válasz a "brüsszeli háborús infláció" szarrágásra. Így nekem az az üzenete a dolognak, hogy kedves Viktor, ne tereld a saját hibáid felelősségét mára.


A nyugati áruházláncok gerjesztette infláció gyönyörű mese, de én úgy láttam, hogy a coop és a cba sem éppen olcsóbbak. Ez meg hogy lehet? Nem lehet, hogy olyan dolgok is belerúgnak az inflációba, mint a forint elszállása, egy 250 ezer főt foglalkoztató kedvezményes vállakozási adónem megszüntetése, a mesterségesen alacsony rezsicsökkentett energiaárak kivezetése, a kormány intézkedései miatti bizalmatlanság meglátszódása a befektetői viselkedésben? Neeeem, a kormány nem tehet semmiről... A háttérhatalom, meg az USA.

2023. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Válasz a kérdésre, nem, ez nem egy nyilt kérdés, ez egy provokativ kinyilatkoztatás tele hazugságokkal, fél igazságokkal, amiben semmilyen kérdés sem szerepel.
2023. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű lenne a válasz, ha egy időre, mondjuk 5 év, az inflációt okozó, egyik véleményoldal által okként felhozott dolgokat eliminálni, szüneteltetni lehetne, mellette egy hasonló másik gazdaságban pedig a másik oldal vágyai szerint lehetne élni és a két gazdaságot utána összevethetnénk.

#4: Még emlékszem a GyF vezetésével zajló időre, kettő, személyesen megélt erős emlékem van: Egy magyar nagyvárosban a közlekedési csomópontban lévő emeletes, nagy, többcélú áruház emelete le volt zárva a gazdaság gyengesége miatt. Kettő: ott voltam a Blaha Lujza téren átutazóként, amikor a "hazudtunk" miatti tüntetések voltak.

Megkérdezném Kálmán Olgától, ha hatalmat kapnának, de Brüsszeltől nem kapnák meg az országnak járó pénzeket, akkor milyen megoldásokkal csökkentené ma az inflációt és őrizné meg az ország önbecsülését? (A lőrinci pénzek einstandolása/átcsoportosítása, magyarul a tulajdonosok cseréje lenne az első? Az nem változtat semmit.)

Viktor felelőssége: Nyilván vannak hibái - pl. túl nyíltan, fejjel megy az ellenségeinek, nem eléggé ravasz, nem eléggé politikus. Adhatott volna Ukrajnának rozsdás, de felújított, semmire sem jó selejt 60 éves fegyvereket minimális mennyiségben - nekünk úgy sincs ettől több semmilyen fegyverből -, ahogy pár másik ország tette, hogy belesimuljon az együttműködőt hazudó de saját érdeket nézők táborába, HA ezért beáldozta volna az emberi szabadságért folytatott célját, az igaz ügyet és a keleti blokk barátságát és gazdasági támogatását.

A coop és cba sem éppen olcsóbbak, tudom, mert ott is vásárolok. Korábban sem voltak olcsóbbak, a háború előtt sem, mindig olyan érzésem volt, hogy azok a hölgyek - ahová járok ott férfit nem láttam - végtelenül kapzsiak, kihasználják a boltjuk adottságát, hogy egy nagy lakótelepen egyedüliek és nem a tisztességes haszonból, hanem az elérhető maximális haszonból indulnak ki. De ha ezekre a láncokra általánosan igaz, hogy drágák, akkor azt azzal magyaráznám, hogy kapitalizmus, szabadáras rendszer van és semmi sem kényszeríti őket arra, hogy ne használják ki a hasonló nyugati áruházláncok által kierőszakolt magas árrést, hasznot. Viktor helyében én azt mutatnám ki áruházlánconként, hogy mekkora kiskereskedelmi árréssel működnek az egyes láncok és ezt közzétenném, azzal együtt, hogy ennek mekkora a profit hányada, és külföldi láncok esetében a profit hova kerül, bentmarad-e az országban és itt hasznosul-e.

Már magam is tettem javaslatot a szabadalmi bejelentések kormányzati szintű hasznosíthatósági megvizsgálására és hasznosíthatóság esetén állami megvalósítás felajánlására. Számtalan magyar találmány hasznosul a külföld hasznára, mert itt nincs fogadókészség, nincs kellő vállalkozói tőke (Bioptron lámpa, Rubik találmányok teljes hasznosítása, görgős eke, vízzel üzemelő motor, új HighEnd hangsugárzó, stb. stb. hasznosítása). Ezt kormányunk igen nagy hibájának érzem.

A Forint árfolyamát nyugatról (is) manipulálják.

A hazaiakat érintő kormányzati restrikciókat azzal magyarázom, hogy a betervezett és Brüsszel által beígért, mi több, több esetben alanyi jogon járó jelentős összegek visszatartása miatt egyensúlyban kell tartani a magyar gazdaságot, ez nyilván nadrágszíj összehúzással jár. Brüsszel bábjai nélkül egészségesebb lenne Európa. Az én gazdasági viselkedésemre nagyobb hatást gyakorol a 3. VH árnyéka, mint a bizalmatlanságom a kormányunk intézkedései iránt.

Igenis, a kormány sincs a topon, de ennek negatív hatása eltörpül a háttérhatalom által irányítottak (USA, Brüsszel) hatása mögött. (Az USA és Európa lakosaival semmi bajom azon túl, hogy jobban átláthatnák a rejtett dolgokat és a szavazataik manipulálására irányuló szándékokat.)

2023. jún. 6. 08:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, valóban egyszerű lenne a válasz, ha tudnánk mi a kérdés. De ez nem kérdés, hanem sima kinyilatkoztatás.
2023. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#1: Nem vetted figyelembe, hogy magyar vagyok és van tartásom, nem hagyom magam lefizetéssel zsarolni. Az az ember a példaképem, aki egy magyar nagyvárosban élt negyven éve, Kodály kinézete volt, kopottas, de tiszta öltönyben járt a városi könyvtárba és olvasta a hírlapokat, és egyszer láttam amint a sportversenypálya melletti temetőből - elítélhető módon - egy síron állva nézte a versenyt. Nem adta be a szabadságát a rendszernek. (És akkor még szocializmus volt...a szabadságvágy nem rendszerfüggő.)
2023. jún. 6. 08:25
 9/14 A kérdező kommentje:
#5: Igaz, igaz! Költői kérdésről még nem hallottál?
2023. jún. 6. 08:31
 10/14 anonim ***** válasza:

"Költői kérdésről még nem hallottál?"


Szerintem mindannyian hallottunk már költői kérdésről, de te még azt sem tettél fel.


"ha hatalmat kapnának, de Brüsszeltől nem kapnák meg az országnak járó pénzeket, akkor milyen megoldásokkal csökkentené ma az inflációt és őrizné meg az ország önbecsülését?"


Ez alapvetően egy jó kérdés, mégsem teljesen A jó kérdés. Igazából szívesen válaszolnék rá, de mivel említetted, hogy a kérdés csak költői, nem töröm magam. Ha tényleg érdekel, szívesen leírom, de ha csak Gyurcsányozni akarsz, akkor nem égetném feleslegesen az időmet, és inkább elköszönnék tőled.

2023. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!