Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az, hogy ennyire nem állunk...

Az, hogy ennyire nem állunk ki a tanárok mellett, általános-középiskolás traumáinkra vezethető vissza?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mindenkinek van valami negatív élménye iskolából, sok esetben egy konkrét tanárral kapcsolatban. Engem pl. testitanárnőm alázott, egyszer nyilvánosan felpofozott a többiek előtt, de rendszeresek voltak még középiskolában is a direkt megrendszabályozásra menő feleltetések, komplett osztály szívatása. Kevés tanárnál éreztem azt, hogy egyenlően bánna velünk, mindig az alá-fölé rendelt viszony volt meg a hatalommal való alkalmi vagy rendszeres visszaélés. Nekem a mai napig van egy visszatérő álmom, az, hogy valamiből megbukom, és mindenkinek van valami hasonló sztorija ebből az időből.

Vannak természetesen nagyon tisztességes és emberileg minőségi tanárok, de nem ez a többség.

Szóval az, hogy lényegében az egész tüntetéssorozat mára diákok tinilázadásává züllött köszönhető annak szerintetek, hogy igazából van egy alapvető ellenszenv gyerekkorunkból a tanárok iránt?



2023. jún. 12. 01:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehet benne valami.
Nem, ennek más az oka.
26 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Ez a tanult tehetetlenség. Amikor a társadalom több, mint 10 éve azt látja, hogy ebben az országban nem érdemes bármibe beleállni, mert nem lesz foganatja. Apátia van az országban.
2023. jún. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem trauma, egyszerűen nem éri el az emberek ingerküszöbét, ami az elmúlt időszakban igen magasra emelkedett.

kb. ahogy a #1 írja.

2023. jún. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarnék az ellenzéki keménymaggal együtt tüntetni, lehet, ha a propaganda vagy csak az ellenzék színvonala, de kellemetlen közöttük lenni, mintha egy 64 vármegye rendezvényre mennék. A tanárok ügyével egyetértek, de mikor más témák is előkerülnek, úgy érzem magam, mint mikor az ismerős, akivel 10 éve nem beszéltem, elhív kávézni, aztán közben kiderül, hogy nem a kávé volt a lényeg, hanem van egy remek befektetési ajánlata is. S ja, köszi, akkor inkább a kávé sem kell, megiszom nélküled.


Mintha egy moziba jegyet vennék az új Star Wars-ra, aztán a film közepén a mozi igazgató bejönne, s azt mondaná, hogy én tudok még egy ennél is jobb filmet, s átkapcsol az Interstellarra. Oké, hogy a kedvenc filmem, de már láttam 10x és nem erre vettem a jegyet.


S részben erre játszik rá a kormány is, a tanártüntetést összemossa az ellenzéki, többszöri érdektelenségbe fulladt tüntikézésekkel... Iletve össze sem kell mossa, mert megteszi ezt maga a tanártüntetés, ami hozza magával az érdektelenségbe fulladást.

2023. jún. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
Az emberek szerintem már azt unták meg hogy minden héten játszák a tüntetést, ja hát amugy mindenki szívesebben csinálná ezt minthogy dolgozni menjen. A fizetésemelés meglesz nekik, akkor mégis miért nem mennek és teszik a dolgukat?
2023. jún. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Pszichológus atya ***** válasza:
95%
Nevezheted traumának, de az valójában tapasztalat. Mikor a vidéki kisiskolákat zárták be és vonták össze akkor egyetlen budapesti elitgimnázium sem vonult utcára, hogy baj van az oktatással. Most, hogy értük jönnek elég bárgyú dolog volna elvárni, hogy rokonszenvezzenek velük az emberek. Én a nagyon idős (60-70+) korosztályon sem azt látom, hogy érdekelné őket a tanárok kínlódása, pedig ők aztán már tényleg nagyon régen elfelejtették, hogy mi volt az iskolában Kádár Jani bácsi alatt.
2023. jún. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Molyember ***** válasza:
61%
Kiálltak a magyarok bármiben is egymásért? Nem, a magyar ilyen. Nem érdeklik se a tanárok, se más, még röhög is rajta, ha éppen mással bsznak ki. Aztán mikor éppen vele, akkor sír, meg forradalmat akar, de amikor újra valaki másnak kéne a segítség, akkor elfordul, ez nem az ő problémája. Mi vagyunk a leghitványabb nemzet Európában, bőven megérdemeljük azt, amit a Fidesz csinál velünk, pedig messze még a vége.
2023. jún. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem ért trauma álltalánosban, de 10-ből 2 tanárom volt erőszakos, nyomorék, a többi normális volt és tiszteltem, középiskolában, meg kimondottan jó tanáraim voltak. Én kiállok mellettük máig és baromira sajnálom azt, amit a politika csinál velük, de, ami a legjobban megrémiszt az az, hogy a gyerekek tanuláshoz való jogát veszik lassan el, de minimum csorbitják ezzel a politikával. Esélyük sem lesz ne egy kbsztt akksi gyárba elmenni dolgozni és más életet élni.
2023. jún. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Ennek ehhez semmi köze, egyszerűen senki meg semmi mellett nem állunk ki, pontosan ez a cêlja a politikának ami el is érte ezt.
2023. jún. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
A román tanárok 3 hét alatt megoldották anélkül hogy a társadalom kiallt volna értük, szóval a kérdésednek nincs értelme.
2023. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy ennyire nem állunk ki a tanárok mellett, általános-középiskolás traumáinkra vezethető vissza?"


Szerintem vannak ilyen kicsinyes és gyerekes emberek is az országban.


Másik ok lehet még az is, hogy sokakban tévképzetek vannak a tanárok munkájáról és a fontosságáról az országban.


Az is közre játszik, hogy sokan ha egyet is értenek ezzel az egésszel akkor sem mennek ki kiállni a dolgokért csak otthon pufognak és morognak, hogy ez így nem jó. Részben megérthető ez is mert ha az embernek van egy élete és tervei akkor ott elégé feltudja borítani a dolgokat azonban ha nem tesz semmit akkor az is felfogja borítani.

2023. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!