Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a kormány rendeletet hozott arról, hogy honvédelmi okokból az ilyen esetekkor, mint a devecseri/kolontári, állami felügyelet alá lehet vonni a károkozó vállalatot?

Figyelt kérdés

Ugyanis - szerintem nagyon helyesen - született egy ilyen rendelet. A vezérigazgatónak meg van pofája kifogásolni a gyanúsítását. Szóval mi a véleményetek?


(forrás: [link]


2010. okt. 12. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

TÖRVÉNYT hozott az ORSZÁGGYŰLÉS erről


amúgy: nagyon helyes

2010. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól és helyesen tették!!!!
2010. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Van aki komolyan elhiszi ,hogy a letartóztatott vezérigazgató a hibás abban ,hogy kidőlt a tározó sarka ?
2010. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
szerintem inkább a tulajdonosok...
2010. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Nekem kicsit túlbuzónak tűnik a kormány mintha bizonyítási vágy lenne bennük hogy ők más mint az mszp.
2010. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A döntés helyes.

A vezérigazgatón kívül mehetne dutyiba a műszaki igazgató és az ellenőrök is, akik nem találtak hibát.

2010. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy! Ezt a törvényt már az Antal-kormánynak meg kellett volna hoznia! Jó reggelt Magyarország!
2010. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

első!


Én több helyen is rendeletet olvastam, törvényhez amúgy is több idő kéne és erről, hogy állami felügyelet alá veszik, a sajtóban legkorábban max. 2 napja lehetett olvasni, amikor még szombat-vasárnap volt, és mára vagy tegnap estére már kész is volt a jogszabály. Ennyi idő alatt törvényt.. ? Te tudod..

2010. okt. 12. 10:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, aki a törvényt írta


ilyen jellegű kérdésben csak törvénnyel lehet szabályozni

rendelettel nem


egy nap alatt történt meg jelen esetben tv.beterjesztése, megtárgyalása, elfogadása,aláírása,kihirdetése


példátlan, de van rá lehetőség

sürgősségi eljárással


itt a mai magyar közlöny

nézd meg


az a jogszabály mely lehetővé teszi az állami irányítás alá vételt az egy törvény

tegnap fogadták el

ennek alapján döntöttek korm.rendelettel a mal zrt. irányítása átvételéről


[link]

2010. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

csak a törvény isndoklásában szerepel a katasztrófa, magában a törvényben tulajdonképpen nem.


amúgy semmi kifogásom az ellen, ha letartóztatják azokat, akik vélhetően felelősek a dologért (de akkor az összeset, akik az ellenőrzést végezték, azokat is, meg akik tervezték és jóváhagyták, azokat is)


de ez a törvény gyakorlatilag biankó felhatalmazás. amire éppen szükségük van, arra tudják ráhúzni. annyira nem bízom egyik pártban sem, hogy egy ekkora szabadság tetszen.


mi lesz a következő? télen leszakad pár vezeték és egyből ráülnek az áramszolgáltató cégekre is? azért azt se felejtsük el, hogy a fidesz végig arról beszélt, hogy felül kell vizsgálni a provatizációkat. ez most pont kapóra jött nekik...

2010. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!