Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy több műszako...

Nem dávid kérdése:

Miért van az hogy több műszakot vállalva belerohadok a munkába más meg vígan megél segélyekből? Meddig engedi még a kormány?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A segélyek olyan kevesek, hogy tuti van valami még a háttérben, ami pénzt hoz (uzsora, fémgyűjtés, bodzázás, stb). A segélyt meg nyilván nem utasítja vissza senki, ha egyszer megkapta, hiszen "ingyen pénz".
2011. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Mert hülye vagy. Én már több mint öt éve felhagytam a munkával és lényegesen jobban élek azóta.
2011. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Azért én a segélyt nem nevezném biztos megélhetési formának. Egyrészt nagyon alacsony az összege, másrészt meg nem sokáig jár. A probléma inkább az hogy mindenféle juttatásokat adnak még ezek mellé, és lényegében ha alacsony színvonalon is de el vannak bizonyos emberek így egy ideig. Tőlünk nem messze nagyon jó példa erre amikor a polgármester szabad és ingyenes tüzifa szedést ajánlott fel segélyen élő embereknek egyetlen család ment csak ki összeszedni a fát, a többi nem volt rá hajlandó, mondván hogy amikor jön a tél úgyis megigényelhetik mint rászorulók, akkor meg minek fáradjanak munkával a saját téli fűtésükért. Szerintem inkább legyél arra büszke hogy keményen dolgozol, biztos vagyok benne hogy többet keresel mint az ilyenek, és emberileg is jóval felettük állsz. Tudod, akik akarnak dolgozni, azoknak igényeik is vannak, akik meg nem akarnak, azok alapból igénytelenek. Nekik elég ha a napi 1 üveg piájuk meg van egy napra. Nem nagy életcél.
2011. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"kolopele válasza


Na persze kolopele havi 100e ből aztán már lehetnek céljaid, nem hogy minilából!


Komolyan vicces vagy.


És ne kezd el hogy tanulni, meg kitartás stb, mert az ország nagyrésze havi 100e ből él, és ha mindenki csak tanúlna meg képezné magát akkor ki a retkes dolgozna effektív termelő munkát?

2011. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
""És ne kezd el hogy tanulni, meg kitartás stb, mert az ország nagyrésze havi 100e ből él, és ha mindenki csak tanúlna meg képezné magát akkor ki a retkes dolgozna effektív termelő munkát?"" KOLOPELE NEM EZT IRTA! MÁR MEGINT FÉLREÉRTED ÉS FÉLREMAGYARÁZOD!!!
2011. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd csak, sokaknak elég ha csak a nevemet meglátják, a válaszom elolvasása nélkül írni kezdik a szidalmazásukat. Most éppen a keményen dolgozó kisembereket védtem volna elvileg, de rajtam már ez sem segít......................
2011. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 retrojedi ***** válasza:

Szerintem akinek van munkája és mind maga mind a családja egészséges - azaz képes is dolgozni - az örüljön ennek az állapotnak és ne a létminimum alattiakban keresse a hibát. Majd ha a sok melótól lebetegszik akkor megláthatja milyen vígan is lehet segélyből élni (és a betondzsungel közepén a panelban bodzát szedni).

Mellesleg a 200 000 ember kap segélyt jelenleg ami összesen kb. 70 milliárd Ft-ot jelent évente a költségvetésben. Összehasonlításul az állami televíziók éves ktgvetése ennek a fele, a nem létező hadseregünk több 100 milliárdot visz el, az adósságszolgálat pedig több 1000 milliárd... Akkor mit is kéne megállítani?

Ha pedig elveszik a segélyt a nyomorultaktól, azok eddig türelmesebb része is megindulhat és csontig csupaszíthatja éppen csak egy kicsit jobb sorban tartozó szomszédai javait. (Pár napja is azt vettük észre hogy a kerítésünk úgy lett szétvágva mintha egy tank ment volna rajta keresztül - még szerencse hogy csak áthaladtak rajtunk és az eggyel odébbi házat rabolták ki.) De gondolom a kérdésfeltevő jó környéken lakik.

2011. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 retrojedi ***** válasza:
Ha pedig valakinek a saját munkakörülményeivel van baja, akkor legközelebb szavazzon olyanra aki jobban kiáll a nagyvállalatokkal szemben munkavállalók érdekei mellett. Meg ott van a szakszervezetek alakítása/erősítése is, elvileg...
2011. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Egyik ismerős-barátom pont ügyintéző és a segélyekkel foglalkozik önkormányzatnál. Sajna ő is azt mondja sokan jobban megélnek a segélyekből + egyéb juttatásokból, ezért nem is akarnak dolgozni. És nem minimálbéres szinten!!!
2011. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Bari Zoltán ***** válasza:
100%
Igen el hiszem hogy bele rokkansz a munkába én is de nem tudom miért mondod azt hogy milyen jól megélnek a segélyesek igen egyet értek azzal már amelyik el megy mellette( fekete meló ) dolgozni vagy tudd vasazni vagy rosszabb esetben kukázni vagy még rosszabb esetben lopni ez igen jó megélhetés mi szerintem meg egy államnak a szégyene ez én közcélú alkalmazottakat dolgoztattam annak idején és hidd el olyanok is fel veszik a segélyt akinek 100 000 Ft -os arany nyaklánc ott log a nyakában audi a 8 assal jár ők miért vehetik fel ezt a segélyt elmondom neked azért mert van benyalija az államban vagy szarik az egészre az állam én 3 kiskorú gyermeket nevelek feleségem dolgozik én nem miért mert volt egy munka helyem 100 000 ft kerestem de havonta kaptam szerződést de be ütött a menny kő és le betegedtem hívatalos beteg lettem zárójelentések tömb kellege van a kezembe persze a munkáltató nem hosszabbította meg a szerződésem erre hallom hogy nem fogok táppénzt kapni mert az állam beszüntette mondom papírokkal igazolom hogy nem tudtam menni dolgozni olyan beteg lettem és nem kaphatok táppénzt hát elmennek ezek a fenébe most vissza mentem segélyre szerinted mire elég albérletben lakok 3 gyerekkel 28000 forint mire elég jobban élek mint te mi hát cserélnék veled inkább dolgoznák havi 70000 ért mint a szaros 28000 ft fel vegyem kicsit elvagytok ábrándulva mert nem éltek ebben a környezetben és fogalmatok nincs a dolgokról a közcélu foglalkoztatás meg oldás lett volna de nem így ahogy most van hanem úgy ahogy régen volt elmondom hogy képben legyetek napi 6 óra volt a munkaidő én 8 órában voltam munka vezető 80000 Ft-ért aki 6 órában dolgozott segélyes ők 48000 Ft-ért dolgoztak csak itt az volt a gáz hogy aki nem vállalta el a munkát mint az audis is ő azt mondta nekem meg nem fogja a seprűt kapta tovább a segélyt na akinek szüksége van a segélyre és nem vállalja a munkát én biztos nem adtam volna neki tovább a segélyt főleg ha audival szaladgál meg is kérdeztem volna hogy miből vette a havi 28000 ft ugyan már de az állam ezt a fajta munkát is megszaggatta levette még a munkavezetők óráját is 4 órára és a 28000 forintott kapnák érte de ebből még le veszik az adót nyugdíj meg stb. szerinted ez elég albérletre ??? bocs de gondolkozz el rajta hogy melyik verzió a jobb és tényleg örülj neki hogy van melód és ne a segélyeseken rágondj esetleg az audison miért kapja azt megérteném 14 vel dolgozó képes vagyok mert beszéltem az orvossal hangsúlyozom ő nem akart még engedni 10 helyre adtam be az önéletrajzomat kíváncsi vagyok kapok e munkát vagy jobban fogok élni a 28000 forintból mint te csak mellesleg mondom 32000 forint az albérletem :( le az állammal mindegyikkel egyik sem volt különb a másikánál jobb ha tőlem tudod ezek oda fent mind arra mennek hogy nekik legyen jó
2011. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!