Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Életszinvonalban már csak...

Életszinvonalban már csak Bulgária van mögöttünk, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Fidesz ennyit tud 13 évnyi 2/3-os kormányzással?

Alkalmatlan a fidesz?



2023. jún. 21. 18:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

És a nert ez hol érdeli már?

Tesznek rá hogy mi van a magyarsággal.

2023. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
Kicsit belehúzunk és azt is megelőzzük:)
2023. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

9-es


Téged meg a többi embert, akik itt laknak Magyarországon, az ország GDP adata mennyire befolyásolja az életedet? hm? ha bemész a boltba, közlöd az eladóval, hogy nő az ország GDP-je, ezért kérek 2 kiló kenyeret? Nem inkább a reálbér statisztikájának az alakulását kéne meg lesni inkább? hm? ami tényleg az átlag emberek életszínvonalát és megélhetését mutatja be, hm? vagy ott van a PPP, azaz a vásárlóerő-paritás, ami azt mutatja be, hogy mennyi terméket és szolgáltatást lehet vásárolni egy egységnyi valutával az adott országban.

2023. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 MolotovPunk ***** válasza:
74%
Magyarországon drágultak legjobban az élelmiszerek Európában, így nem nagyon lepődök meg ezen, mellesleg a magyar fizetések is silány ócska kategóriák európai szemmel nézve. Ilyen teljesítménnyel néhány év és Bulgária is előzni fog minket, Ukrajna is csak azért van mögöttünk, mert ott háború zajlik meg ők egyelőre nem EU tagok!
2023. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

"vásárlóerő-paritás" A vásárlóerőpriorítás a háztartások havi fogyazstása alapján készül, de azért az túlzott leeegyszerűsítés, ahogy azt a mai napon több internetes portál címlapjára rakta, hogy a "szegénységet mutat".

Az egész onnan indul, hogy a a háztartások havi foygasztásban a közüzemi díjak teszik ki, pl Magyarországon jelenleg a háztartások 2/3-a jogosult rezsicsökkentésre, tehát olcsón kapja a közüzemi díjakat, ha rezsi csökkentést telejsen emgszüntetnék eleve nőnének a közüzemi díjak midnen háztartásnak, tehát nőne a havi fogyasztás is. A másik meg az, hogy vannak még olyan tényezők, amik kihatnak a havi kiadásokra, pl tömegközelkedési kezdveményke, mint a 65 év felettiek ingyen utazása stb. Meg az is egy szempont, hogy pl mekkora háztartások hitelállománya egy adott roszágban, lehet, hogy nagyobb a havi kiadás, de ezt lehet hitelből is finanszírozni pl.

2023. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

"jelenleg a háztartások 2/3-a jogosult rezsicsökkentésre, tehát olcsón kapja a közüzemi díjakat, ha rezsi csökkentést telejsen emgszüntetnék eleve nőnének a közüzemi díjak midnen háztartásnak, tehát nőne a havi fogyasztás is."

Értem amit mondasz, de erre a közgazdászok is rájöttek már egy ideje, éppen ezért nézik a tényleges egyéni fogyasztást is, ami ezt kiküszöböli:

[link]


Illetve a PPP számítása során egyébként sem bajlódnak ilyen torzító tényezőkkel. Saját fogyasztói kosarat állítanak össze és annak beszerzési költségét hasonlítják össze, tehát nem a fogyasztást, hanem a fogyasztási lehetőséget mérik vele. Ha Magyarországon olcsóbb a rezsi, a referencia kosárban pedig az szignifikáns mennyiséget foglal el, akkor nekünk magasabb kellene, hogy legyen a PPP értékünk. De nem az, mert amúgy minden más drága.


A legértelmesebben szerintem ez a cikk foglalkozik a témával, ámbátor nagyon hamar kiderül, hogy milyen adathiány és módszertani eltérések nehezítik az összehasonlítást:

[link]

2023. jún. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez az egy főre jutó fogyasztás, szerintem már uncsi dolog, hogy minden évben előhozza valaki. Én keresek egy milliót a nettót, a szomszédom 850 ezer nettót, de ő eleve többet költ egy hónapban, mert fenntart két autót, nekem meg nincs egyáltalán autóm, akkor ebből következik, hogy a szomszédom gazdagabb mint én vagy én szegényem vagyok, mint a szomszéd?
2023. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
9/17 GDP adatokkal nem kell kábítani. Ezt az adatot, azzal is tudom növelni, ha 1000 emberrel 2 hónapig ásatok egy nagy gödröt és másik 1000 emberrel meg betemettetem. De ez, csak statisztika növelő pénzkidobás. Mondhatom a térkövezést is, adatszépítő, sőt szép is /már akinek/ de ez egyszeri és utána nem pénzt hoz, hanem a karbantartása pénzt visz. Vagy is a GDP-t olyannal kéne növelni, ami utána hosszú évekig pénzt termel. Nem akartam írni, de ugyanez a sok stadion is.
2023. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!