Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógus hiány megoldható,...

A pedagógus hiány megoldható, ha az oktatásuk ~2 éves OKJ veszi át?

Figyelt kérdés

Reggel üdvözlve hallottam, hogy az óvónő képzést a kormány orvosolja. Egy kétéves OKJ kereteink belül már szert lehet tenni olyan képzésre, amivel ellátható ez a feladatkör is. A pedagógusok tüntetése a bérük miatt is arra vezethető vissza - így mondták - hogy a diplomás minimálbért sem éri el. Elgévegzték a főiskolát, ami a legkönnyebbek közt van viszont abban igazuk van. hogy a bérük egy normál érettségizettnek felel meg. Viszont régen sem végeztek a pedagógusok egyetemet, főiskolát. Sima líceum meg tanárképző középfokú képzéssel tanítottak anno jobban, mint ma főiskolával. Vissza lehetne vezetni ezt?


Az igaz, hogy fősikolát végeznek a tanítók, felsős tanárok és egyetemet a gimis tanárok, de ezért megkapták a kedvezményeiket is : hosszú 3 hónapos nyári szünet, bulik, egyetemi élet, bejárós tanulási időszak, nem kellett dolgozni sem egyetem, fősuli alatt.


Aki felvételizik felsőoktatásban az már bőven tud annyit, hogy tanítson. Kapjon még egy-három félév pedagógiai, pszihológiai képzést és menjen tanítani. Szerényebb bérkövetelése lesz. Mindenki jól jár. Lesznek pedagógusok is win-win szituáció👌



2023. jún. 23. 09:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az nem lehet, hogy a gimis tanár fizika szakos. Nekem nagyon úgy tűnik :D

2023. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Egy további lépés a magyar emberek elbutitasaban. És tapsikolunk hozzá.


Tényleg felesleges annyi mindent tanulnia a magyar embernek. Elég annyit tudnia, hogy:

igen, értettem, éljen, Hálás vagyok.

2023. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem, OKJ és diploma együtt szükséges.
2023. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%
Ja igen.. és akkor a 18-19 éves végzőst meg tanítja egy 20 éves.. működőképes.. :D ja nem.
2023. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%
1 napot nem bírnál ki egy borsodi általános iskolában, ahol minden osztályban 36-an vannak. Az általad javasolt módszer nem oldaná meg. Nagyon egyszerű a megoldás:Dupla ennyi fizetés, ennyivel meg lehetne oldani a tanárhiányt.
2023. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Sima líceum"

Melyik országról beszélsz?...

2023. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Justinianus ***** válasza:
42%

"Tanárhijány"?

Te mit okoskodsz? Már az írás-olvasásnál elvesztetted a fonalat.

2023. jún. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
sőt szerintem a takarítónő is tanithatna. a felsősök az alsósokat. sőt iskolakötelezettség is elég lenne 12 éves korig, az akkugyárba amúgy is elég ennyi is.
2023. jún. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
96%
elolvastam kérdező azt a f.szságot amit leírtál, életedben nem voltál még pedagógus, sőt a közeli rokonaid között sincs egy se. egyébként ha óvodapedagógus annyira könnyű, és szórakozás, ugyan miért nem próbálod ki,menne e neked is?
2023. jún. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
az elképzelhetetlen kérdező hogy a dolgok silányítása helyett inkább fejlesszünk? mire kell az a krva sok pénz? még kell egy jacht, kastély?
2023. jún. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!