Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi most a hivatalos narratíva...

Mi most a hivatalos narratíva az oroszbarát úgynevezett "jobboldalon"? Mivel magyarázzák éppen az oroszok bizonyítványát a Fideszesek?

Figyelt kérdés

Túlzsúfolt időszakban lévén, sok elfoglaltságom miatt nem volt időm megnézni az M1 "híradót", sem fideszes kommenteket olvasgatni, ezért nem tudom, most mi a helyzet éppen a magyar "jobboldalon" a Wagner-csoport puccskísérlete kapcsán.


Megszokhattuk, hogy a "rubeljobboldal" ilyen esetekben mindig megmagyarázza a jónépnek, hogy valójában minden orosz vereség győzelem, putyin sohasem volt még ennyire erős, oroszország még sosem volt egységesebb, teljes egyetértésben, mindent előre tervezetten, soha nem látott magabiztossággal és nemzeti egységben vágtat oroszország a totális győzelem felé (miközben a Nyugat csak hanyatlik, hanyatlik, hanyatlik, már vagy százötven éve).


Szeretem a sci-fit, az emberi fantázia végtelen teremtőerejét, ezért külön élvezem azt a párhuzamos, fiktív valóságot megismerni, amelyben a fideszesek és más ruszofil "jobboldaliak" élnek, Európa közepén.


Szóval csak az érdekel, mi most a "rubeljobboldali" narratíva? Hogyan magyarázzák meg, hogy a Prigozsin-féle puccskísérlet tulajdonképpen jót tesz putyinnak, soha nem látott egységet és erőt mutat az orosz oldalon, illetve csöppet sem kínos vagy ártalmas az oroszoknak, hogy saját zsoldosaik saját katonáikkal harcoltak, 200 kilométerre megközelítették moszkvát és kiderült, milyen mély ellentétek vannak a különböző hadurak és a hivatalos hadvezetés között?


Mi most a kötelező verzió a jobboldalon: miért is volt ez fantasztikusan jó és hasznos putyinnak és miért vitte sokkal közelebb a totális győzelemhez oroszországot Ukrajna és a "hanyatló Nyugat" fölött?


Érdekel, épp mi az aktuális propagandaverzió a történtekről? Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. jún. 26. 15:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%
Miért érzed ennyire magadénak ezt a háborút, Kérdező?
2023. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
15%
Nézz utána. A Telex és a 444 a neked való oldalak, ott pont azt hallod, amit akarsz.
2023. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1-es, a következő okokból:


1. A szomszédban zajlik.


2. Határon túli magyar kisebbséget is érint (a fronton is harcolnak kárpátaljai magyarok, ukrán oldalon).


3. Az egész világra kihatással van, mint egy már kiteljesedett hidegháború, amely akár atomháború vagy világháború veszélyével is fenyegethet.


4. A legvéresebb és legtöbb áldozatot követelő háború a második világháború óta! Százezrek életét követelte már eddig is.


5. Az egész a szétesett Szovjetunió visszaépüléséről és az orosz érdekszféra terjeszkedéséről szól.


6. Komoly belpolitikai téma lett, amelyet a regnáló rezsim és annak demokrata ellenzéke egyaránt tematizál minden kampányban, a kormányzat pedig belföldön is terjeszt nagyon komoly mennyiségű oroszbarát propagandát.


Ezek a legfontosabb okok, de számos más oka is van, amiért érdekel ez a háború.


Ugyanakkor - ha figyelmesen újraolvasod a kérdést, magad is rájöhetsz - a kérdésem NEM a háborúra vonatkozott, hanem az arról szóló fideszpropagandára és a fideszesek által felépített párhuzamos valóságra.


Nem a háború állása érdekelt ebben a kérdésben, hanem a propaganda által mantrázott, éppen aktuális, belpolitikai használatra szánt maszlag, amivel most a szimpatizánsaikat etetik éppen.

2023. jún. 26. 16:16
 4/25 A kérdező kommentje:

"Nézz utána. A Telex és a 444 a neked való oldalak, ott pont azt hallod, amit akarsz."


De az unalmas! Ugyanazt hallod a külföldi médiában is, katonai elemzőktől is, hivatalos jelentésekben és élő háborús tudósításokban!


A valóság unalmas!


Engem most kifejezetten a fideszes science-fiction érdekel, az az alternatív világ, amit felépítenek a szimpatizánsaik fejében - szóval kérlek, a kérdésre válaszoljatok!


Mi most az éppen aktuális fideszes verzió a Prigozsin-puccsal kapcsolatosan?

2023. jún. 26. 16:43
 5/25 anonim ***** válasza:
14%

#3

Az a politikai közösség, amelyik téged etet, folyamatosan úgy beszél erről a háborúról, mintha nekünk kötelező lenne valamelyik oldalra beállni. Nem kell odaállni egyik oldalra sem, Magyarországnak Magyarország oldalán a helye. Nem kell oroszpártinak lenni, nem kell ukránpártinak lenni. Békepártinak kell lenni. Ez azt jelenti, hogy ne legyen több emberáldozat, ne legyen több ukrán területvesztés, ne legyen több káros gazdasági hatása ennek az értelmetlen öldöklésnek. Aki ezzel nem ért egyet, az mindezeknek az ellenkezőjével ért egyet, köztes út nincs. Vagy további veszteségek lesznek, vagy véget ér a háború. Én értem, hogy Ukrajna elveszítette a területének egy részét, de ha nem érzelmileg közelítünk ehhez (ez nyilván csak annak megy, aki nem ukrán), akkor látjuk, hogy azokat már nem valószínű, hogy visszaszerzi. Ha eddig nem sikerült ennyi pénzzel, ennyi fegyverrel, ennyi segítséggel, akkor mikor fog? Nem tudjuk, hogy hogyan folytatódik a háború, de hogy ebből mindkét fél rosszul jön ki, az 100%. Nem beszélve az Európára tett hatásáról. Mindent összevetve az lesz a legjobb, ha minél hamarabb vége ennek az egésznek.

2023. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#5 Az a politikai közösség, amelyik téged etet, azt hangoztatja, hogy nem kell egyik oldalra sem állni, miközben az orosz oldalra áll a gyakorlatban.


Engem viszont nem etet semmilyen politikai közösség, csak a saját lelkiismeretem - ezért én arra az oldalra állok, amelyiken a kárpátaljai magyar testvéreim állnak (sokan fegyverrel is harcolnak), és azt az oldalt ítélem el, amelyik miatt több tízezer kárpátaljai magyar testvérem menekülni kényszerült az ősei földjéről!


Én európai magyar ember vagyok - számomra természetes, hogy az európai közösség és a kárpátaljai magyar testvéreink oldalára állok (különösen, hogyha ez a kettő egy és ugyanaz az oldal), nem pedig egy haza- és nemzetáruló kormány, vagy az orosz birodalmi, trjeszkedési politika oldalára, gyilkosok és megszállók oldalára.


Nekem természetes, hogy kárpátaljai testvéreim, európai szövetségeseink oldalán álljak - egyben saját megerőszakolt nagyanyáink és Szibériába hurcolt nagyapáink oldalán, 1956 hőseinek oldalán, 1848-49 szabadságharcosainak oldalán, Petőfi Sándor oldalán, a kulákok, a politikai üldözöttek, a 48-as és 56-os menekültek, a mai kárpátaljai menekültek oldalán!


Ez azért van, mert én magyar vagyok - nem pedig fideszes!


Értem én a haza- és nemzetárulásnak, saját szövetségeseink elárulásának, saját nemzettestvéreink elárulásának önző, gyáva és primitív kis kényelmi motivációit, de számomra még olcsónak vélt gázért és olajért, vagy akár atomenergiáért cserében is megbocsájthatatlan a nemzet- és hazaárulás!


Fideszes "erkölcsökkel" talán igazolható piti, kényelmi szempontokkal és hamis önérdekkel a gyávaság és az árulás - de vannak még elvszerű emberek, igazi magyarok, valódi európaiak és gerinces élőlények is a világon (ezt a fajta másságot még nektek, fideszeseknek is tisztelnetek kell!).


Ezzel együtt, bár alantasnak és nemzetáruló önsorsrontásnak gondolom a rubeljobboldal ténykedését és hazudott békepártiságát, a szlogenek és science-fiuction világmagyarázatok, amiket kitermelnek, igenis kifejezetten szórakoztatnak! Ezért kérlek, idézzetek nekem a Prigozsin-lázadás fideszes interpretációiból! Elég szomorú a világ - legyen egy kis derű is benne!

2023. jún. 26. 16:59
 7/25 anonim ***** válasza:
15%

"miközben az orosz oldalra áll a gyakorlatban"

És ez miben nyilvánul meg? Abban, hogy nem helyezzük Ukrajna érdekeit a sajátjaink elé?

"Engem viszont nem etet semmilyen politikai közösség"

Látom. Egyetlen politikai közösségtől sem hallottam soha, hogy "rubeljobboldal".

Amit ideprodukáltal a külhoni magyarokról, egyszerre szánalmas és nevetséges. Egyrészt azért, mert pontosan a te politikai közösséged az, aki választásról választásra megtiltaná a külhoni magyaroknak, hogy legyen beleszólásuk az anyaország életébe. Másrészt azért, mert az a politikai vezetés, akiket ti most hősként éltettek, elnyomják a kárpátaljai magyarokat, alapvető emberi jogaikat tiporják sárba két lábbal. Ha ilyen lángoló szeretet van benned a kárpátaljai magyarok iránt, akkor szólj Zelenszkijnek, hogy adja vissza a magyarok jogait.

2023. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Holnaptól én egészségpárti leszek!

Mindenki csatlakozzon, vessünk véget a betegségeknek!


Évente százezrek veszítik életüket csak MO-n, a világon még többen betegségekben! Elég volt! Aki nem csatlakozik hozzánk, az betegségpárti! Amíg ilyenek vannak, nap mint nap emberek halnak meg! Ez felháborító!

Csak az egészség állíthatja meg a további halálozásokat!


Irónia, hah, minél magasabb az IQ, annál könnyebben ismer fel az ember hasonló mintákat, hamarabb vesz észre öszefüggéseket.


Na most én azt mondom a fideszes vagy korrupt vagy buta. Előbbit értjük.

Utóbbit sokan nem.


Történik valami, amit a fidesz kicsit másképp kommunikál, visszájára fordítja az egészet. Ha képes lenne a felismerésre, az egyszeri fideszes sem hinné el, átlátna rajta.

Aki átlátja, azt meg rohadtul bosszantja, hogy lehet ilyen piti hazugságokkal (soros, brüsszel, usa, migráns stb.) felnőtt embereket manipulálni. Hát úgy, hogy bizony sokak nem sokkal intelligensebbek egy okosabb majomnál.


Erre az, aki képes legalább ilyen alapszinten gondolkodni, elővesz egy példát és eltúlozza valamelyik részletet, hogy a fideszes észrevegye, hol az átverés. De ő nem látja. Az irónia teljesen hasztalan fegyver, ha nem értették az eredetit ezt se fogják.


Sokan képesek megtanulni egy feladat megoldását, "butaként" is. Megjegyzik, ha sokat gyakorolják. Aztán valaki átírja az egyik számot vagy x helyett 2x lesz az egyenletben és nem tudja megoldani.

Nem ismeri fel a mintát, nem jön rá, hogy az ugyanaz, csak másképp néz ki.


Ilyen emberekkel vitatkozni sajnos olyan, mint ha ki szeretnéd merni a vizet a tengerből. Előbb halsz bele, mint hogy érzékelhető változást érj el. Inkább egymás társaságát kellene erősítenünk és ezeket az önhibájukon kívül buta embereket elfelejteni. (a rokkant sem tehet róla és őt sem tudod felkelteni a székből csak őt nem is akarod mert tudod, hogy nem lehet - a fideszest sem)

13 év alatt minden fideszes is észrevette, hogy 500ezerrel megemelkedett az új családi házak m2 ára, az élelmiszerek akár többszörösére is, neki sincs már korházi ellátás max magánban ha sürgős. Egy étterem már megfizethetetlen, egy szolgáltatás szintén.

De ő a felelőst abban látja, akit mutatnak neki. Logika persze hogy összeakad a kommuniációban a propagandát terjesztőknél, de ezt mégis melyik hívük fogja észrevenni?

Higgyétek el, bizonyíthatsz te 100%-osan valamit, akkor is lesz ellen"érv", félrebeszélés, félremagyarázás. Azt fogja mondani, amit hall onnan, ami szerinte az igazat mondja. És te nem tartozol közéjük.


A nyugdíjas szomszédom, akinek mindenben segítettem az utóbbi 10 évben, hülyének néz engem, hogy nem látom, mi folyik, brüsszel meg az usa meg a háború stb. És mindegy mit mondok. Volt 10 milla megtakarítása 13 éve, mai napig megvan a 10 milla, azt a pár ezer "kamatot" kiveszi évente a postáról és nem értette meg, hogy a pénze több mint fele elveszett, a fidesznek köszönhetően javarészt, részben putyinnak részben a kínai járványnak. Nem igaz, az ő pénze megvan.

Gyerekkorban ilyen hiszékenyek és ostobák az emberek, csak ezt ki később ki hamarabb de kinövi, megtanulja. Van, aki meg idősödve visszaesik.

2023. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#7 "Amit ideprodukáltal a külhoni magyarokról, egyszerre szánalmas és nevetséges. Egyrészt azért, mert pontosan a te politikai közösséged az, aki választásról választásra megtiltaná a külhoni magyaroknak, hogy legyen beleszólásuk az anyaország életébe. Másrészt azért, mert az a politikai vezetés, akiket ti most hősként éltettek, elnyomják a kárpátaljai magyarokat, alapvető emberi jogaikat tiporják sárba két lábbal. Ha ilyen lángoló szeretet van benned a kárpátaljai magyarok iránt, akkor szólj Zelenszkijnek, hogy adja vissza a magyarok jogait."


Te (F)IDIÓTA! Bennem nem "lángolóm szeretet" van a határon túli magyarok iránt - hanem ÉN MAGAM HATÁRON TÚLI MAGYAR VAGYOK!!!


Ezt k..vára benézted, te fidióta, putyinista, hazaáruló SENKI!


Nem tudom, hogy te, agymosott, nyomorék fideszesként mit képzelsz az én "politikai közösségemnek", de elárulom: soha, egyetlen választáson sem szavaztam magyarországi politikai pártra!


Értem én, hogy bele akarsz tolni valami "Gyurcsány"-mázas ellenzéki hazugságkategóriába, amit az idióta, hazug, álkeresztény, erkölcstelen, nemzetáruló, rongy kormányod kitalált és évi többszáz milliárdért reklámoz - DE HAZUDSZ! Pontosan úgy, mint a rohadt lelkű, hazug gazdáid!!!


Az igazság az, hogy rongy, nemzetáruló sz@r banda az egész istenített kormányod!


És a színtiszta igazság az, hogy én magam HATÁRON TÚLI MAGYAR VAGYOK!


Ti nemcsak Európát árultátok el, nemcsak a saját hazátokat, nemcsak a Nyugatot és nem is csak a mai Magyarországot! TI ELÁRULTÁTOK A KÁRPÁTALJAI MAGYARSÁGOT!


Nagyon fontos tanulság ez az egész határon túli magyarság számára!


Én megéltem nicolaie ceaușescu rémuralmát (orbán sokban kezd hasdonlítani rá!), SOKKAL DURVÁBB ELNYOMÁSBAN VOLT RÉSZÜNK, MINT AZ UKRÁN NYELVTÖRVÉNY!!!!!!


Ma értelmes, igaz magyar ember nem állíthatja azt, hogy az ukrán nyelvtörvény hatálya alatt rosszabb élete volt a kárpátaljai magyarságnak mint HÁBORÚBAN, amikor tízezrével menekülni kényszerültek az őseik földjéről, akik maradtak, naponta rettegnek, óvóhelyekre menekülnek, vagy kényszersorozzák őket!


Ma kárpátaljai magyarok is farkasszemet néznek a lövészárkokban a mocskos ruszki gyilkos megszállókkal - AZ ÚGYNEVEZETT "ANYAORSZÁG" (ilyen anyát egy veszett rühes kutyának se kívánnék!!!) pedig az ellenségeikkel barátkozik!!!


Óriási tanulság ez MINDEN HATÁRON TÚLI MAGYARNAK! orbán viktor hazugságkormánya ugyanígy árulna el mindannyiunkat egy ruszki barátság-érdemrendért, olcsónak vélt drága orosz gázért, kőolajért és atomerőműért!


A velejéig romlott, erkölcstelen és hazug, nemzetieskedően nemzetáruló, álkeresztény, álmagyar szavazóik pedig megindokolnák, hogy miért is helyes és üdvözlendő, ha mind mind megdöglünk is, hiszen a románok is milyen rosszak!


Nincs undorítóbb, hányingerkeltőbb dolog, mint amikor azzal nyugtatjátok a saját, rohadó lelketeket (vagy azt, ami annak a helyén maradt), mint hogy ÉRDEMES VOLT meghalnia putyin háborújában minden kárpátaljai magyar katonának, érdemes volt tízezreknek menekülni, érdemes volt felszámolni a kárpátaljai magyarságot jóformán - mert ott a nyelvtörvény!


Hazug, erkölcstelen, sz@r, nemzetáruló trágyadombok képesek csak azt hazudni - önmaguknak is! - hogy jobb ma a kárpátaljai magyarságnak szenvedni, kényszersorozással szembenézni, meghalni, menekülni, elhagyni ősei földjét, mint szembenézni egy BÁRMIKOR VISSZAVONHATÓ nyelvtörvény okozta diszkriminációval, átmenetileg!


Ez a saját, rohadó lelkiismeretetek altatása csupán! Ettől érzitek magatokat kevésbé sz@r , erkölcsi hulladék "embereknek", amiért elárultátok némi gáz- és oljár-kedvezményért cserébe a saját magyar testvéreiteket!


Ugyanígy nyalnátok putyin valagát, ha holnap Romániát támadná meg, és mi kellene meneküljünk vagy bevonuljunk ellene a román hadseregbe! Megmagyaráznátok, miért is jogos a mi halálunk, elüldöztetésünk, nyomorunk - hiszen putyin megbünteti a románokat Trianonért!


Ti pedig olcsó gázt kunyerálnátok tőle a mi vérünkért cserébe, meg barátság-érdemrendet a hazaáruló külügyminisztereteknek!


Mert nektek egy határon túli magyar testvéretek élete nem több egy légypiszoknál! Nemhogy nemzetiek nem vagytok - NEMZETÁRULÓK vagytok!


Ez a büdösnagy igazság!


És még képesek vagytok eladni a hülye tápos népeteknek, hogy valójában a határon túli magyarokért aggódva támogatjátok a gyilkosaikat!


Hiszen Kirill pátriárka megmentése nemzeti érdek volt, nem igaz???!!!


Szégyelljétek magatokat! A magyar történelem szemétdombjára való hazaáruló férgek vagytok! Rosszabbak, mint a magyarság deklarált ellenségei - mert úgy hajtotok végre nemzet- és hazaárulást, hogy hazafiasságnak hazudjátok közben!


Ostobák és hazugok nemzetáruló gyülekezete! De ezzel együtt, a kérdés továbbra sem erről szólt, hanem az éppen aktuális scuience-fiction-hazugságról, amivel etetitek a népet! Egy részét bemutattad - ezt köszönöm!


Egyébként meg köszönöm az egyetlen értelmes választ a 8-as hozzászólónak! Külön értékelem, hogy sikerült értelmeznie a kérdést és arra válaszolni!

2023. jún. 27. 01:05
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, a magyarok nagy része nem Fideszes. Azért szavaznak Orbánra, mert helyette jelen helyzetben csak még rosszabb jönne. Talán emlékszel rá, hogy ki volt az, aki ellene szavazott a kettős állampolgárságotoknak és 23 millió románnal fenyegetett.
2023. jún. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!