Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Léteznek még Magyarországon...

Léteznek még Magyarországon gondolkodó kisebbségek vagy ez már kihalásban lévő műfaj?

Figyelt kérdés

A magyar politikai szcénát leginkább ezekre a kategóriákra tudnám osztani:


Munkások politizálása: Ők az a réteg, akik "orbán és lölöfújoznak" mindenre IS, aminek valójában az égvilágon semmi köze nincs a kormányhoz. Ők kommentelnek többnyire a Facebook posztok alá és őket tudják az ízléstelen politikusok (mint Jakab vagy Hadházy) a legjobban hergelni.


"Libsik": Többnyire 35 alatti korosztály, életkornak megfelelő magatartást tanúsítanak, mindenre fejest ugranak, amit az ellenzéki médiumok, Gulyás Mártonnal az élén kihirdetnek, gyakran megkérdőjelezés, kritikus gondolkodás nélkül. A médiájuk (telex,444) feladata épp az, hogy kivágjon és kiemeljen megbotránkoztatónak tűnő mondatokat a kontextusból (ez nemcsak a kormánysajtó jellegzetessége) hogy lejárassa és karaktergyilkolja az ellenfeleit, amihez az aluliskolázott réteg nyomban asszisztál is a classless viselkedésükkel (érzelmi és indulati alapon történő gyűlölködés). Így nem jutnak hozzá valódi információkhoz, és nem tudják árnyaltabban látni a politikusokat (sem az ellenzéket, sem a kormányt).


"Bolsevikok": Ők a Csáki Judit féle pszichopataképződmények, akiket a káosz és a botrány éltet. A legundorítóbbak az összes közül. Azt hiszik, hogy ők sz*rták a spanyolviaszt, és valamiféle morális piedesztálon majd ledegradálnak mindenkit, aki nem ért velük egyet. Elég lecsekkolni a színházrendező asszony legutóbbi bejegyzését és társainak a kommentjeit, hogy hogyan beszél egy családanyáról, és milyen könnyen leszbikusnak titulálja.


"Fideszcsicskák": tipikus megafonos s*ggnyalók, akiknek a viselkedésük semmivel sem különb a "liberálisokétől", csak épp a f*sz másik végét sz*pják. Rákay és társaik, akiket szerintem titokban még maga Orbán is megvet. Csak sajnos vagy nem sajnos, ők töltik be a hasznos idióták szerepét (pont úgy, mint az ellenzéknél a Momentumos, DK-s kétes arcok).


És végül vannak a sehova nem tartozók, akiket két alkategóriába lehetne sorolni:

- centristák, akik se nem jobbra se nem balra, de egy kicsit mégis mindkét irányba kitekintők: képviselőik Schiffer, Ungár, Fodor, a követőtáboruk többnyire intelligens értelmiségiekből áll, nem nagyon folynak bele az ésszerűtlen, indulatvezérelt politizálásba.

- és a szimplán féreg, takonygerincű emberek: ők sem tartoznak sehová, ellenben mindent és mindenkit gyűlölnek, megvetnek, a politizálásba szublimál minden egyes frusztrációjuk, magánéleti problémájuk. Megengedhetetlen módon beszélnek más emberekről, minősítenek mindenkit, párttól függetlenül.


Létezik még olyan gondolkodó kisebbség, ami egyik kategóriába sem tartozik? Akik nem kezdenek el konteókat gyártani Varga Judit lemondásáról, és felfogják, hogy pl. most esett túl egy váláson, változásra van szüksége, visszamenne a korábbi munkahelyére, ahol nem állna meg a munkával, hanem továbbra is magyar érdekeket védené? Akik kulturáltan fejezik ki a nemtetszésüket, és kritikusan, érzelemmentesen szemlélik mind a kormányt, mind az ellenzéket? Akikben még szorult annyi morál, hogy nem fognak belepofázni olyasmibe, amiről fingjuk sincs. A csendes megfigyelőkből van kevés, akik saját maguk is le tudják vonni a konklúziót, nem szükséges ehhez képviselni senkit és semmit?



2023. jún. 28. 18:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%

A 2022-es kamuösszefogást joggal gyurcsányozták, mert tényleg benne volt és nagy befolyással rendelkezett. 2018-ban viszont hazugságra épült a kerítésbontós plakátkampány.

A második részével egyetértek, a magyar társadalom rákapott a gyűlölködésre, mint egy drogra. A kormány és az ellenzék is ezt kínálja nekik, hogy legyen kit dehumanizálni. Aki nem így kommunikál, az már nem is annyira érdekes.

2023. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"A kormány és az ellenzék is ezt kínálja nekik, hogy legyen kit dehumanizálni. Aki nem így kommunikál, az már nem is annyira érdekes."


Engem például nem izgat fel más emberek szándékos dehumanizálása, degradálása (lásd, egyesek azt hiszik, hogy megengedhetnek maguknak olyan kifejezéseket, hogy pl. Varga Judit "ollózik"). Az elegáns konfrontációt viszont értékelem, ha az nem holmi megalapozatlan kritikára épül. Amikor kimentek tüntetni a diákok meg a tanárok a "státusztörvény" ellen és összetalálkoztak Novák Katalinnal, akkor teljesen megalapozatlanul és gusztustalanul estek neki. Hiszen ő nem befolyásolhatja a belügyminisztérium döntéseit. De ennek ellenére csak megragadták az alkalmat, és elkezdték dehonesztálni, holott nem adott rá különösebb indokot. Pontosan ugyanazt tettem volna a helyében, amit ő is tett, hátat fordított nekik szépen és elment. Erre a legtöbb politikus nem képes, egóból visszab*sznak, pedig az elvonulás nem megadást, hanem épp intellektuális fölényt jelent (okosabb enged alapon).

2023. jún. 28. 19:10
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 44 éves vagyok utálom Orbánt és a rendszerét.

Utálom Gyurcsányt.

Demokratának tartom magam, és elitélem azokat akik nemre, fajra nemi identitásra korra való diszkriminációs úszítást végeznek.

Sose voltam KISZ tag, és semmilyen párt tagja nem vagyok.

De szeretnék egy nyugodt, viszonylag jó életet élnia saját hazám,ban ahol már 25 éve töretlenül fizetem az összes rám kirótt adót. Miközben az államtól eddig vissza semmilyen "ajándékot" szvazatvásárlási osztogatási célcsoportot nem képviseltem


Kérdező akkor én melyik csoportba tartozom?

2023. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező


Te melyik csoportba tartozol?


A gyűlölködö személyeskedő buták csoportjába ugye?

2023. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
13: Ezt csak te érzed. Ha ennyire utálsz mindenkit, akkor gyanús hogy az első vagy az utolsó kategóriába.
2023. jún. 28. 19:18
 16/22 A kérdező kommentje:
14: aha, most már egyértelmű, hogy az utolsó kategóriába tartozol.
2023. jún. 28. 19:18
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező


És te?

2023. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
17: Mivel én írtam ki a kérdést, és én fogalmaztam meg benne a gondolatokat, ezzel együtt a számomra legkívánatosabb csoportot is, ezért nyilván abba. Tele van a hócipőm az érzelmektől túlfűtött gyűlöletpolitikából, ami hosszútávon konteók gyártásához és paranoid tévképzetekhet vezet (újabban háborúban állunk Oroszországgal és az igazságügyi minisztert kitessékelte Orbán az országból). A megfontoltságot és az intellektust pártolom, a diplomatikus keretek között zajló vitákat. Valószínűleg ez az, ami nagyon ritka, mivel láthatóan mindenki a gyűlölködést és a köpködést preferálja.
2023. jún. 28. 19:32
 19/22 anonim ***** válasza:
68%

Akár csak te, kedves kérdező


Gyűlölködsz, személyeskedsz,köpködsz,kirekesztesz másokat a szubjektív agyament kérdéseddel.

És a kérédsedből az "intellektust" sem lehet észrevenni

2023. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
9%
Veled valami nincs rendben elöször is tök jó hogy, részletesen leirtad a kérdés ki micsoda mint ha az emberek enyire sokfélék lennék.A válasz nagyon egyszerü itt nincs dermokrácia van egy elit az uralkodi mint a feudalizmusba.Orbán azért van hatalmon mert elöre meg beszélték nem azért mert sikeres eleve az életébe nem dolgozot egy percet se piacon.Aki egy kicsit is alkalmas azt ki rugják mint győri vízekért felelös igazgatot aki mondta itt nincs elég vissz az akugyárnak.Meg itt irod mennyi féle politika létezik a parlamentbe nagyon idiotának kel lenni aki nem látja hogy, demokráciát szinézkednek.Aki alkalmas volt ott bármire az már nincs ott mert eltávolitoták az csak ki fizetö hely a parlament.Elit meg ugy lesz le váltva mint régen amikor már nincs pénz a rendszerbe és nem éri meg fentartani.Nem random ember fog oda be kerülni akit meg válaztanak azt már az elején tönkre teszik a start vonalnál mert az alkalmas ember veszélyes az egész rendszere.
2023. jún. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!