Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A státusztörvény tényleg...

A státusztörvény tényleg ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Mielőtt még elküldenétek a jóqva anyámba előrebocsájtom hogy nem vagyok fidesz párti, de még ellenzéki sem. Ha őszinte akarok lenni, az egész parlamentet fellőném a holdra. Na de mindegy. Vissza a státusztörvényhez.


Mindenki a tanárokat sajnálja, de valakikről elfeledkeztek...... A diákokról. Úgy csinálnak a tiltakozók, mintha mostani tanítási rendszer olyan jól működne. Szerintem igenis meg kell reformálni. Miért? Mert 100 év alatt sokat változtak az emberek. A mai diákot már nem lehet fizikailag fegyelmezni, a szigor nem feltétlenül von maga után automatikusan tiszteletet, megbecsülést. A pedagógus egy nagyon fontos szakma de igenis, ész, intelligencia és hatalmas szociális érzékenység kell hozzá, aki tud bánni az emberekkel. Ha szélsőségesebben nézzük a dolgot, a pedagógusoknak még pszichológusi képzésen is részt kellene venniük. A tantermek "bekamerázása" tényleg egy kicsit durva de amikor olyan dolgok történnek hogy a diák megtámadja tanárt, vagy diák támad diákra és rendőrségi ügy lesz belőle, a bizonyítási eljárás könnyebb. De elrettentő ereje is lehet a video láncnak. Tudom hogy antidemokratikusnak látszik ez az egész így egyben, de valamerre lépni kell, változtatni, mert nem lehet az hogy a tanárnak félnie kell hogy mikor végzi ki az egyik diákja. Köszönöm, tessék mehet az anyázás.



2023. jún. 28. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom mennyire rossz, de az ellenzék eddig csak szidta.
2023. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen rossz.
2023. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kicsit leegyszerűsíted a törvényt egyetlen apró részletére :)

[link]

2023. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem, kifejezetten jó.
2023. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

"Úgy csinálnak a tiltakozók, mintha mostani tanítási rendszer olyan jól működne. "

Tényleg? Én úgy tudom, hogy a mostani rendszer megváltoztatása is a tüntetés témája. A probléma, hogy ezzel a törvénnyel nem javítják a helyzetet hanem rontanak rajta.


"Mindenki a tanárokat sajnálja, de valakikről elfeledkeztek...... A diákokról. "

A tanárok nem feledkeznek el róluk. Elő is szokott kerülni,

- van aki a diákok miatt nem akar felmondani ezért sincs egységes felmondás

- van aki a diákok miatt nem akar kimenni tüntetni

- van aki a diákok miatt akar kimenni tüntetni

...


A tanárok elfognak helyezkedni ilyen vagy olyan munkakörben. Akik leginkább megfogják inni ennek az egésznek a levét azok a diákok lesznek.

A gond, hogy a tanárok szakmáját érinti ez az egész ezért a tanárokkal azonosítják a tüntetést. De valójában nem ők a lényeg az egészben.


Az egészség ügy esetén is az ott dolgozók eltudnak menni máshova. Nem ők járnak rosszul.

2023. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

"Mindenki a tanárokat sajnálja, de valakikről elfeledkeztek...... A diákokról"


Szerinted ha egy tanár óraszámát megemelik, akkor lesz kapacitása minőségi munkát végezni ugyanannyi pénzért, közel kétszer annyi melóval? Itt jönnek képbe a diákok.

2023. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
99%
Fizetésemeléssel nem jár, az óraszám nem lesz kevesebb, a munka nem lesz könnyebb, a tanárok rendfenntartáshoz való jogát nem adja vissza, ugyanúgy akkor köpi le a gyerek a tanárt, vagy akkor megy be apuka és veri meg a tanárt, amikor akarja, egyéb juttatásokat (pl. SZÉP kártya) ezután sem kapnak, és még lehetne sorolni... Szóval vonzóbbá nem teszi a tanári pályát, ettől nem fognak többen tanárnak jelentkezni, és a helyzet sem lesz jobb.
2023. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha szélsőségesebben nézzük a dolgot, a pedagógusoknak még pszichológusi képzésen is részt kellene venniük.


Részt is vesznek, pedagógiai-pszichológiai modult kell teljesíteniük a két szakjuk mellett.


Változtak az idők - igen, azért is tüntetnek, hogy ne ugyanazokat tanuld, mint amiket 100 évvel ezelőtt kellett.

Azért is, hogy ne legyen ilyen magas az óraszám - diáknak, tanárnak egyaránt, mert embertelen, hogy 40 órákat vagytok az iskolában.


És a diáknak is az lenne a jó, ha a tanárai nem azon kattognának 25-én, hogy vajon a családi pótlék megérkezéséig miből veszi a kenyeret otthonra...

2023. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Hú hát majd hanyatt estem ennyi észtől. Tudod mostanában (meg korábban is), akik diáksapkában vannak a tüntetésen, és szónokolnak az emelvényem azok diákok. Azért mentek oda, mert szeretnének tanulni. De ez az elmebeteg diktátor és talpnyaló siserehada nem hagyja őket. Na mindegy, itt reménytelen...
2023. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A státusztv-nek az oktatáshoz nem sok köze lesz. Ami hat belőle az oktatasra, az meg rossz irányba viszi
2023. jún. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!