Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lett volna Magyarország...

Milyen lett volna Magyarország történelme, ha 1849-től független lett volna?

Figyelt kérdés

2023. jún. 29. 18:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

20#


1. Mindenben cáfoltalak, nem is írsz már hosszabb reagálást régóta, csak vergődsz, meg letagadod amit írtál :D


2. De ennyire buta nem lehetsz :D Ha azt írod hogy a Habsburgok miatt akartak elszakadni, akkor szerinted a Habsburgok pártolták az elszakadást :D Ezt jelenti amit írtál.


3. A szovjet blokkon belül úgy módosította a Szovjetunió a határokat ahogy csak akarta, ebbe a nyugat semennyire nem szólt bele. Pont ezt csinálta volna a cári Oroszország is Magyarországgal.

2023. júl. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
21, nem feltétlenül az elszakadást pártolták, de ettől még erősíthették, pl. a magyarellenesség terjesztésével. 18-ban nagy lendületet adtak azzal, hogy pl. azt mondta a király, hogy alakuljanak nemzeti tanácsok. Tisza vagy Linder egyetlen mondatával leamortizálta a fronton harcoló katonák jelentős részének harci kedvét.
2023. júl. 3. 09:37
 23/26 anonim ***** válasza:

1. Nem én tagadom le, te szalmabábozol.

2. Biztos hallottál az Árpád hídi balesetről. A sofőr gyorshajtása miatt halt meg egy ember, tehát a sofőr azért hajtott gyorsan, hogy megöljön valakit. Legalábbis a te (szalmabáb) logikád szerint.

3. A szovjet blokkon belül a Szovjetunió nem módosította a határokat. Az említett Lengyelország és Bulgária határa a 2. világháború vége óta változatlan. (Sőt, Bulgáriáé talán az 1. világháború vége óta, de ebben nem vagyok biztos.) Hacsak nem magára a Szovjetunióra gondolsz, de az nem egyenlő a szovjet blokkal.

2023. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

1. Te hazudsz, miután idéztelek is, utána is hazudsz hogy mit mondtál.


2. Te szalmabábozol és tereled a témát itt az Árpád hiddal. Saját szavaiddal mondtad a kisebbségek a Habsburgok miatt akartak elszakadni, aztán már lehazudod amit mondasz.


3. Megint látszik fingod nincs a történelemről. A Szovjetunió jelentősen módosította a határait pl Romániának elcsatolva az ukrán területeket, sőt Moldovát is. Magyarországtól elvettek 3 falut és odacsatolták Csehszlovákiának, Lengyelország határait sokkal nyugatabbra tolták és Belorusszia kapott lengyel területeket, Bulgária elvesztette az Égei Tengeri kijáratot, Makedóniát stb. Ezért mondtam ki kéne járnod az általános iskolát, mert alap történelmi eseményekkel nem vagy tisztában.

2023. júl. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

1. Idéztél valamit, ahol mást mondtam, mint amit állítottál. Ezt nevezik nyílt szalmabábozásnak.

2. Igen, a kisebbségek a Habsburgok miatt akartak elszakadni, de a Habsburgok nem ezt akarták. Vagy szándékosan nem érted meg a párhuzamot, mert trollkodsz, vagy gyengeelméjű vagy.

3. Megint szalmabábozol. Azt írtam, az említett országok határai a 2. világháború vége óta nem változtak. Mindaz, amit felsoroltál, a 2. világháború végén történt.

Részemről ennyi volt, értelmes vitára nyitott vagyok, de trollt etetni nem látom értelmét.

2023. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

1. Ezt írtad te szerencsétlen: "Habsburgok kavarása előtt a kisebbségeknek eszükbe sem jutott elszakadni"

Tehát a Habsburgok miatt akartak elszakadni, hiszen ők kavartak ez ügyben mint mondtad. Miért hazudsz? :D


2. De ha a Habsburgok nem azt akarták, akkor miért írtad azt hogy a Habsburgok kavartak a kisebbségeknél hogy szakadjanak el? :D Amikor már belezavarodsz a saját hülyeségedbe és hazugságodba :D


3. És ez hogy jön ide ahhoz az alapállitáshoz, hogy a szovjetek nem variálták a határokat az álltaluk megszállt részen? De variálták :D Mert ebből indultunk ki, amikor azt mondtam hogy a cári Oroszország is ezt csinálta volna ha a 19. században megszállja a független Magyarországot.


Ahhoz hogy veled értelmes vitát lehessen lefolytatni, ki kéne járnod az általános iskolát, mert alap történelmi eseményekkel nem vagy tisztában, vagy elintézed annyival hogy "csúnya gonosz magyar ellenes hamisitás" :D

2023. júl. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!