Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez a reaálbér és...

Hogy is van ez a reaálbér és gazdasági növekedés és, hogy nincs válság Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link]

2023. júl. 4. 06:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10, a cikkben pont az ellenkezője van annak, amit leirtál, pont arról szól a cikk, hogy mennyire esett vissza a fogyasztás, amit még maga Nagy Márton is elismert, ő úgy fogalmazott, hogy fogyasztási sokkban van az ország.


Nem ennyi, nagyon nem ennyi.

2023. júl. 4. 08:52
 12/17 anonim ***** válasza:

11# maradjunk annyiban, hogy rálátásom van, volt az ÁFA bevételekre...

Tavaly rekordot döntött minden szempontból.

Ennek két fő tényezője volt, az egyik, ahogy írtam, a 30-40 százalékos inflációval emelkedett árak áfa vonzata, a másik,hogy egyáltalán nem volt akkora fogyasztás csökkenés, mint amít az infláció miatt vártak.

Ezek is tények.

Nézd meg, hogy hány vállalkozás ment tönkre a nagy válság idején?....

2023. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%
A magyar jólét kiemelkedő.
2023. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
12, én elhiszem, hogy jobb belelátásod van, mint Nagy Mártonnak, ebben az esetben megtennéd, hogy szólsz neki, hogy ne nyilatkozzon olyanokat, hogy fogyasztási sokkban van az ország, mert nem igaz, amit mond?
2023. júl. 4. 09:30
 15/17 A kérdező kommentje:

Idézet a cikkből:

Ez azt vetíti előre, hogy az év végén is százmilliárdokra tehető áfabevétel hiányozhat a büdzséből, ami a költségvetési hiányt növelheti.

2023. júl. 4. 09:39
 16/17 anonim ***** válasza:

15# egy nagy baj van.

Amit írtam azzal NEM cáfolom Nagy Mártont, mint ahogy alezba mostani nyilatkozat sem cáfolja, amít leírtam.

2023. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A tavaly berobbant inflációval átmenetileg értelemszerűen megugrott az ÁFA-bevétel is, az igazán riasztó az, hogy úgy tűnik ezt már sikerült elhegedülni, és most, hogy az emberek pénze elfogyott és beroskad a fogyasztás, így már persze, hogy az ÁFA-bevétel is beszakad. Tankönyvileg most kéne élővenni a tavalyi extra ÁFA-bevételt, csak hát úgy látszik az már elment egyebekre..


Ha az ÁFA-bevételek alakulásának ezt a lefutását valaki legkésőbb tavaly év végén a költségvetési tervezésnél nem látta előre, az vagy nagyon dilettáns, vagy nagyon beszari, hogy nem merte a realitásokkal szembesíteni a magyar cáratyuskát.

2023. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!