Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » KSH adatait böngészve az...

KSH adatait böngészve az ország pénzügyi helyzete már a Gyurcsány korszaknál is rosszabb helyzetben van, fidesz alkalmatlanságát ez is bizonyítja?

Figyelt kérdés
Gyurcaány se volt ilyan rossz, mint a fidesz 13 év 2/3-al és rendeleti kormányzással.

2023. júl. 4. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
9) Én nem tudom milyen adatokról beszélsz. Akkor döglődött az építőipar, most meg építkezésépítés hátán. sírtak a fodrászok, a masszőrök, a kozmetikusok, a vendéglátóhelyek, hogy nincsenek vedndégek, kunscaftok, nincsen forgalom. Most meg arra paanszkodika fodrászom meg a masszőröm, hogy annyian mennek, hogy már nincsen szabad kapacítása,a hosszú hétvégékre meg már egy hónappal előbb is alig lehet a hosszú hltvégékre foglalni, annyiar teel vannak...
2023. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%
Én meg itt a Balaton parton azt látom, hogy rettenetes nagy drágaság van. Példa: Egy SIMA lángos a legtöbb helyen legalább 1000 Ft-ba kerül, de már nem ritka a 1300 Ft-os ár sem, hangsúlyozom, egy sima lángosért. Mivel én le szoktam járni a parta sétálni, van is tapasztalatom a nyaralási szokásokról, és ami engem nagyon megfogott, az pedig az, hogy szinte mindenki csak sima lángost vesz, mert egyszerűen nincsen pénz az 1800-2000 Ft-os sajtos-tejfölös lángosra. Tegyük hozzá, hogy nem nagy adagokról van szó, mert ha 1 kg-os lángost adnának, még meg is érteném, hogy miért ennyibe kerül.
2023. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Balaton parton lakok én is, és hozzá kell tenni magyar szavakat alig hallani.

Ma a német nyugdijas rakatta vissza a pick szalámit, hogy ő ennyiért nem veszi meg.

Épitőipar most is döglődik, megint a olyannak mondasz ellent amit a fidesz is megerősített már.

4. 2/3 ahhoz twgyük hozzá, hogy aválasztási törvények fideszre lett igazítva.


Tidom nehezen veszi be a gyomrotok, de már minde arra mutat hogy a Gyurcsány a retteget patás ördög is jobb mint a jelenlegi fidesz bohócok.

2023. júl. 4. 16:29
 14/18 anonim ***** válasza:
41%
13) Milyen választási törvény lett a Fideszhez igazítva? Annyit kell tenni, hogy a pártlistántöbb szavzatot kell szerezni, mint a Fidesz-KDNP kap és melette elég számú egyéni körzetet is vinni. Azt, hogy a jelenlegi rendszerben is verhető lenen a Fidesz, az időközik is mutatják, amiket az elmúlt évtizedeben elevszített is Fidesz, illetve tavaly a váalsztási kampányban is több ellenzéki vezető is a Fidesz bukását vetítete lő,egybeek mellet feket-Győr Andárs arról beszélt, hogy összefogás esetén 2/3-al is verhető a Fidesz, még a választás napján is arról beszélt a kamerák előtt Dobrev Klára, hogy ők fognak nyerni és MZP lesz a miniszetrelnök.
2023. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%

[link]

[link]


2006 a csúcs év, választások előtti osztogatás. (2007-ben már kiigazítás, 2008-ban gazdasági válság)


A legszegényebb tizedbe tartozók éves szinten fejenként ettek:

56,5 kg kenyeret (minél csóróbb vagy annál több kenyeret eszel) (47,9 az átlag)

44,9 kg húst (a hús drágább, nyilván ha több a pénzed akkor eszed) (57,9 az átlag)

23,9 kg gyümölcs (ez is "luxuscikk") (44,6 az átlag)

63,8 kg zöldség + burgonya (87,4 az átlag)


2020-as az utolsó elérhető adat

47,6 kg kenyér (34,9 az átlag)

64,1 kg húsféle (68,6 az átlag)

34 kg gyümölcsök (46,6 az átlag)

74,6 kg zöldségek (87,6 az átlag)


2020 decembere óta 44%-ot nőtt a minimálbér és 40%-os infláció volt 2023 májusig, az élelmiszerárak 67%-ot nőttek, feltételezve hogy csak kajára költenek az emberek 14%-kal kevesebbet tudnak venni, mint 2020-ban. (valójában ennek a felét 7%-ot romlott tavaly a bérek vásárlóereje)

55 kg hús

29 kg gyümölcs

64 kg zöldség

Szóval nem jön ki a matek, mert ha csak az élelmiszer inflációt néznénk ami messze a legmagasabb akkor is bő 20%-kal több húst vennének a legcsóróbbak, mint Gyurcsány idejében amikor habzsi dőzsi volt szerinted. :)

2023. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%

15 - jajj, de jó hogy írtad! Most már tudom, hogy milyen jól élünk!

Papíron legalább!

Majd elmegyek ezzel a statisztikával a boltba, és elmesélem hogy milyen okos és hiteles megafonosok vannak ám kis hazánkban - közpénzen eltartva...

2023. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ugye megmondtam. (#1)
2023. júl. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
38%
Orbán szétrohasztja az országunkat!!!
2023. júl. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!