Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár János elvtárs 34 éve...

Kádár János elvtárs 34 éve halt meg. Meghalt Kádár,oda az igazság! Mikor tér vissza az aranykor?

Figyelt kérdés

Kádár lakásokat épített,mindenkinek volt tisztességes munkája,rend volt,fegyelem,és megvoltak az alapvető szükségletek.

Orbán ezzel szemben kilakoltat,lop,tömegek élnek létminimum alatt.

No akkor melyik volt a jobb világ kedves elvtársak?

Gyerekek ingyen eltudtak menni a Balatonra,volt építőtábor,KISZ közösség,katonaság,így legalább rend volt,közösségben voltak,és nem kerültek rosszba.

A családosoknak nem adósságcsapda jutott,hanem jutányos áron rakhattak fészket fiatal párok.



2023. júl. 6. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Rég láttam már Kádárt istenítő kérdést, de sikerült teljesíteni az ötéves terv erre vonatkozó részét.
2023. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Azért én még éltem gyermekként a Kádár rendszerben...

Ne akarjuk azt annyira visdzasírni.

2023. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Jutányos áron mi? Rohanj az OTP-be felvenni hitelt 30 évre, a maradékot meg építsd fel a haverjaiddal. Látod, ma is rakhatsz így fészket.
2023. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Orbánnak is vannak kommunista dolgai. Pl az árstop, hatósági árak. Szóval kedves elvtárs, jó úton haladunk Moszkva felé
2023. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

"Kádár lakásokat épített,mindenkinek volt tisztességes munkája,rend volt,fegyelem,és megvoltak az alapvető szükségletek."


Közben a rendőrök verték a fiatalokat csak azért, mert hosszú volt a hajuk, vagy tarajuk volt, és olyan koncertekre jártak, amiket az állam nem engedélyezett, már egyáltalán ez mi a f-sz, hogy képzelik, hogy betiltanak koncerteket, vagy könyveket, vagy rádióadókat, plusz cseszegették az embereket, már egy Szabad Európa rádió meghallgatásáért is elővehettek, stb.


Ma azért már ilyen nincs, szabadon lehet művelődni, szórakozni, zenélni, könyvet írni, festeni, akármit, senki nem szól bele, hogy milyen rádiót hallgathatsz, milyen youtube videókat nézhetsz, milyen szövegeket írsz a könyvedbe, vagy a dalodba, szabadon utazhatsz külföldre, stb.


Úgyhogy akármekkora létbizonytalanság is van meg akármekkora tolvaj g-ciládák is a politikusok, de legalább békén hagynak, ezért nekem a mai rendszer(és nem a fidesz, hanem általában a politikai rendszer) még mindig ezerszer szimpatikusabb, mint egy kádárista diktatórikus rendőrállam.

2023. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Látod akkor is verték a fiatalokat most is.

Akkor is volt hatósági ár most is.

Akkor is teljes foglalkoztatottság volt a cél most is közmunkával.

Akkor is elnevezte a rezsim magát Munkás-Paraszt hatalom most is NER.

Akkor is a béketáborhoz tartoztunk most is békepártiakhoz Putyinnal az élen.

Ne sírd vissza, ez a genyatelep rendszer most is itt ólálkodik.

Annyi a különbség hogy akkor internacionalista maszlaggal öntötte fejen magát, most meg keresztény vallásos szósszal.

Persze a hithez semmi köze az Orbán-rezsimnek.


Ja akkor is titkosrendőrségi ügynökhálózat tartott fenn, és most is ezek az ügynökök ülnek még a Fidesznél. Lásd ügynöktörvény eliminálása parlamentben Orbánék által.

2023. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

Jóval szabadabb légkör volt a közbeszédben, mint ma.

Létbiztonság volt.

Sokkal gyerekközpontúbb és családközpontúbb volt a társadalom.


Viszont a külföldi utazás korlátok közé volt szorítva.

A vallásgyakorlást épp, csak megtűrték. Nem tiltották, de akadályozták, korlátok között tartották.


Bizonyos szempontból összehasonlíthatatlan, mert internet még nem volt, így az a fajta ellenőrizhetetlen, névtelen nyilvánosság, ami pl. itt a gyakorin is van, nem állt rendelkezésre.

2023. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 progizo ***** válasza:
73%

#5.: "a rendőrök verték a fiatalokat csak azért, mert hosszú volt a hajuk, vagy tarajuk volt, és olyan koncertekre jártak, amiket az állam nem engedélyezett, már egyáltalán ez mi a f-sz, hogy képzelik, hogy betiltanak koncerteket, vagy könyveket, vagy rádióadókat, plusz cseszegették az embereket, már egy Szabad Európa rádió meghallgatásáért is elővehettek, stb."


Én még éltem az 1980-as években, és ilyenekre egyáltalán nem emlékszem. Persze nem is volt hosszú a hajam.

De voltak pozitívumai is annak a rendszernek a negatívumok mellett:

- valóban nagyobb volt a létbiztonság, a szociális ellátás,

- a falu az falu volt a magat TSZ-ével és háztájiaival, világszínvonalú volt a magyar mezőgazdaság,

- volt igazi hazai, magyar ipar: némelyik még az azelőtti évtizedekből, más korszakokból átvéve és államosítva, mint pl. az Ikarus és az Orion, mások már azt követően létrehozva, pl. a Videoton.

- megfizethető volt a könyv, a művelődés és ezek magas színvonalon is voltak.

Míg néhány negatívum:

- az ország függése a megszálló Szovjetuniótól,

- balfék elvtársak a gazdaságpolitika élén, akik miatt nem vagy késedelmes volt a fejlődés-fejlesztés.


Szóval mindenki döntse el maga, hogy mit és mennyire szeretett-utált benne.

2023. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

"Jóval szabadabb légkör volt a közbeszédben, mint ma."


:DD

Én nem tudom, te melyik könyvből olvastál a Kádár rendszerről, de ott aztán minden volt, csak szabad közbeszéd nem.


A karhatalommal üldöztették a nekik nem tetsző véleményeket, baszki, Krassót meg a hozzá hasonló figurákat folyamatosan vegzálták, zenészeket, írókat, művészeket börtönöztek be.

2023. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

9: "Én nem tudom, te melyik könyvből olvastál a Kádár rendszerről"


Kapaszkodj meg: sehol!

Éltem benne!

2023. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!