Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elfogadott státusztörvény...

Az elfogadott státusztörvény tartalmaz olyan elemeket, miszerint a pedagógusok informatikai eszközei megfigyelhetők?

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
A saját tulajdonukat képző informatikai eszközeiket nem figyelik meg.
2023. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Elvileg azt a részt kivették.
2023. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy tényleg kivették de nem értem miért.
2023. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Abban a formában ahogy a neten elterjedt soha nem is volt benne.
2023. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, megfigyelésről soha szó se volt.

Az informatikai eszközök - értsd laptop - egy tanárnál éppen úgy a cége tulajdona, mint egy más helyen dolgozónál. Az én laptopom az én nevemen van a leltárban, de az iskola tulajdona és ha szükség van rá akkor az igazgató szól, hogy vigyem be, adjam le az irodában, mert kell X gép a következő kompetencia méréshez a 6. osztályosoknak és akkor beviszem, átadom - a diákok meg használják.

Közben természetesen joga van a rendszergazdának a gépet átnézni, de ez nem a fájlokat jelenti meg a levelezésemet, hanem a felkerült applikációkat, programokat, hogy a diáknak a vizsga napján alkalmas legyen a kompetencia feladatsorához való hozzáféréshez és a kitöltéshez.

Én általában az itthoni saját gépemről dolgozok vagy bent a tanáriban asztali gépről ha kell, a tantermekben más pedagógusok laptopjai szoktak lenni év közben és azokat használjuk a tanításhoz. A saját gépemhez soha nem nyúl senki, hozzáférése sincsen senkinek - ez az enyém. Az iskolai gépeket pedig eddig is a rendszergazda tartotta karban és ellenőrizte, ahogy ezután is lesz.

Szimplán ennyi az a nagy "megfigyelés" amiből akkora habot kevertek.

2023. júl. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

5-ös: gondolkodj mielőtt válaszolsz. Az informatikai eszközök CSAK AKKOR a cég tulajdona ha ő biztosítja.

A legtöbb tanárnak nem az iskolától van laptopja...

2023. júl. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A pedagógusoknál lévő iskolai tulajdonú informatikai eszközök megfigyelhetők, ahogy minden más munkahelyen is.
2023. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bármely cégnél amely valamennyit is ad az IT biztonságra csak olyan eszköz csatlakoztatható a cég rendszeréhez amely megfelel az IT biztonsági előírásoknak. Az adatlopás megelőzésére ehhez hozzá tartozik a levelezés felügyelete is.

Külön számítógépet kell használni privát célra és a munkához. De ha a munkáltató nem biztosít eszközt a munkavégzéshez az az ő baja.

2023. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#6 A szövegértés nem az erősséged, ugye?

Pont ezt írtam le több mondatban, hogy HA az iskola tulajdona az más, mint ha az én tulajdonom.

2023. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az iskola tulajdona, akkor teljesen rendben van. Én is multinál dolgozom, és itt is figyelik a gépemet. Akár egy időjárás jelentés elolvasásáért is megy a jelentés a manageremnek.

A neten úgy ment ez körbe, hogy amennyiben a tanár a saját, otthoni számítógépén állítja össze a dolgozatokat, akkor azt megfigyelhetik.

Nem tudom ez így valóban benne van-e a törvényben. Ha igen, akkor adjanak iskolai laptopot. Ha nem adnak, akkor semmi joguk megfigyelni semmit. Ha mégis megteszik, az nem demokrácia, bár én kinézem belőlük. Akkor mostantól diktálnám a dolgozatkérdéseket. Szóval megint ugyanott vagyunk, romlik az oktatás minősége.

2023. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!