Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok már politikai...

A magyarok már politikai megfontolásból, Fidesz ellenességből nem mennek a Balatonra, vagy tényleg nincs pénzük?

Figyelt kérdés

[link]

Egy röpke év alatt 30-40%-os forgalom visszaesés még egy nagy válság idején is soknak számít. És akkor még csak az össz forgalmat néztük, ezen belül is meg lehet nézni mennyi a magyar és mennyi a külföldi köztük. Ha ezt is számításba vesszük, akkor kimondhatjuk hogy egy év alatt MEGFELEZŐDÖTT a magyarok turizmusa a Balatonnál.

Nagy kérdés mitől van ez. Mert hogy köztudott hogy a Balatont felvásárolták a Fidesz közeli oligarchák. A magyarok csak dacból, kormány és korrupció ellenességből nem mennek a Balatonra, szándékosan kerülve azt hogy Fideszesek zsebét tömjék, vagy egyszerűen valóban nincs már pénzük az átlag embereknek? Azaz, tényleg igaz hogy a magyarok felélték a megtakarításaikat, és az alapvető élelmiszerekre is alig van pénzük az Orbáni infláció miatt?



2023. júl. 9. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Inkább, mert drága.

Annyiból mehetsz tengerpartra is.

2023. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Mennek azok tömegesen. A kérdés kamu.
2023. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Én azért nem megyek, mert drága, szar a kaja, túlzsúfolt, és csak egy nagy pocsolya.


Inkább beülök az autóba és megyek a francia riviérára. Ott a sok morgó medve helyett vidám emberek várnak, a lángos helyet bouillabaisse, a pocsolya helyett meg a végtelen kék tenger.

2023. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőmmel az elmúlt hetekben néztünk szállást a Balatonon, de sajnos továbbra is csak álom marad a balatoni nyaralás.
2023. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

"bouillabaisse"


Ne káromkodj!

2023. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

A nyaralását senki sem politikai szempontok alapján szervezi. Valószínűleg ár-érték arányban már ennyire rossz a Balaton. A kérdés, hova mennek, akik korábban oda mentek.

a) Sehova, nincs rá pénzük.

b) Más magyarországi helyre. Pl. Tisza-tóra vagy kisebb, helyi tavakhoz (ilyen pl. tömegével van Zala és Vas megyében) vagy fürdőkbe, amiből szintén rengeteg van Zalakarostól Gyuláig.

c) Külföldre, pl. az Adriára.

2023. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os

Én ismerek olyan ellenzékit, nem is egyet, aki már csak azért se alapon nem megy a Balatonra mert az Fideszes hely lett.

Kérdés az, hogy ez tömegjelenség-e, mármint hogy az ellenzékiek már elvből nem mennek a Balatonra, vagy ez a forgalom visszaesés a szegénység, pénzhiány, válság miatt van?

2023. júl. 9. 16:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Önmagában nem ok, de ha választani kellene...
2023. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én bár nem vagyok oda a kormányért, nem emiatt nem járok a balatonra.


A föbb okaim a következőek:

Ár-érték arány.

Sokkal inkább a városnézős nyaralást szeretem.

Gyerekkoromban voltam ott eleget.

Ha van éppen rá pénz,akkor inkább olyan helyre mennék, ahol még nem jártam.


Én bár sok ellenzéki érzületü embert ismerek, senkitől sem hallottam,hogy politikai megfontolásból nem menne balatonra.

2023. júl. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Itthon megfizethető áron, viszonylag tiszta vízben tudok lefürödni, míg a Balaton Közép-Európa nyilvános WC-je platina árban.

Zsúfolt, koszos, hangos, drága.

Megtehetném, hogy 6000-ért vegyek sima lángost, de annyira nem szeretem, hogy ilyen áron csináljak bohócot magamból.

2023. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!