Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy sok külföld...

Miért van az, hogy sok külföldön élő magyar eljátssza ezt a "hazahúz a szívem" jellegű álszent ripacskodást miközben esze ágában sincs visszajönni? Nem képmutatóan cinikus dolog ez?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=0ElyzQ5TeCA


Olvasom a kommenteket ezen videó alatt és a legtöbbje külföldre emigrált magyartól jön, aki álszent krokodilkönnyeket hullajt, hogy mennyire hiányzik Magyarország neki 1500 km-ről meg ilyenek.

Nem kínos neki ez a képmutató viselkedés miközben külföldön él kiskirályként és nem véletlenül ment el annak idején?


Érdekes, én diplomával bruttó 500-as fizuval tök kényelmesen tudok itthon élni, 3 év alatt lett 5 millió félretett pénzem és ha nyelvet is beszélnék akkor sokkal komolyabb fizetésem lenne (IT). Párkapcsolatban pedig aztán még a lakás/gyerek se lenne álom, mint sokan másoknak, akik az utóbbi években építkeztek és családot alapítottak ITT.


Félreértés ne essék, nyilván ha az egészségem és nyelvtudásom lehetővé tenné, akkor én is dobbantanék innen a pi**ába (mert utálom az országot btw), de utána rohadtul nem is foglalkoznék egy percet is ezzel az országgal, nemhogy vissza sirassam egy magyar zeneszám alatt.


Ezek az emberek tényleg ennyire buták/mazochisták vagy tényleg csak simán cinikusak?



2023. júl. 10. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
4%

Ugyan már, nem kell rájuk hallgatni. Süket üres duma. Aki azért megy ki, hogy kint maradjon végleg, az egy se fog visszajönni. Most gondolj bele, ha te például a napfényes floridai tengerpartra költöznél ki, te visszajönnél onnan? Más se, nyugodj meg.

Hiányzik a család meg a barátok. Ja persze, onnan Floridából. Hanta-palinta.


A fenti kissé sarkított és nem is jellemző mindennapos példa, de ebben a helyzetben ugyan mi szólna a visszaköltözés mellett? Ha amúgy meg bejött ott az élet?

2023. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Ez szokott lenni, de mivel alapból Viktorta is pávatáncol, akkor a többi miért ne tenné ezt?
2023. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nem mindenki önszántából megy... Nálunk a család nem játszik, nem tartjuk a kapcsolatot egyik oldallal sem, de nagyon szeretjük Magyarországot. Imádjuk a házunkat, a kertet, az állatainkat. Szeretjük ezt a nyelvet, a kultúrát, a termékeket, amik a boltok polcain vannak. Magyarosan eszünk, magyarul beszélünk, belföldön utazunk. Imádjuk Magyarországot.


De az, amit az oktatással műveltek, elborzaszt. Én is pályaelhagyó pedagógus vagyok, a gyerekek pedagógusai is sorra mondanak fel. Ovisok még, kevésbé gáz, főleg, hogy tőlem itthon megkapják a szakszerű óvodai fejlesztést is, ha arról van szó. De hamarosan iskolások lesznek, a státusztörvény miatt pedig úgy gondolom, esélytelen, hogy normális (!) tanítójuk, majd tanáraik legyenek.


Egyetlen porcikám sem kívánja a külföldre költözést, maximum valami hidegebb helyre mennék magamtól, de a gyerekek miatt most nagyon gondolkozunk rajta.


Ha úgy alakul, én leszek a picsogó külhoni magyar… azt gondolom, a gyerekekért megéri, ha szenvedni fogok is.

2023. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!