Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van megtiltva, hogy a...

Miért van megtiltva, hogy a külföldön élő magyar állampolgárok levélben szavazhassanak, míg az Erdélyben élőknek szabad?

Figyelt kérdés
Mostanában volt egy parlamenti egyeztetés erről de valami miatt mégsem valósult meg ez a jogegyenlőség. Miért?

2016. aug. 9. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Azért, mert a külföldön élő állampolgárok akik például Angliában élnek, "bevándorlók". Nem fog saját maga ellen szavazni, illetve lehet, de micsoda képmutatás.


Hozzáteszem, tudom, hogy a magyar munkaerő nyugaton fényévekkel jobb és biztonságosabb, mint ez a keletről jött csürhe, akik Európát gyümölcsöskertnek nézik, és sáska módjára özönlik el.



De ettől függetlenül antidemokratikus, hogy nem szavazhatnak a külföldön dolgozók vagy élők.

2016. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Mert a külföldön élők, dolgozók -érthető okokból- nem nagyon lojálisak a jelenlegi kormányzattal szemben, tehát nem várható tőlük, hogy a kormánynak kedvezően szavazzanak.

Az erdélyiek, illetve az egyéb határon túli magyarok a kapott kedvezmények miatt hajlamosabbak a kormány szája íze szerinti voksolásra.

A parlamenti egyeztetés pedig a kormányoldali többség miatt hiúsult meg.

2016. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Szavazhatnak, ha nincs àllandò lakcímük. Ennyi.
2016. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
A külföldön élö Magyarok,akik elmenekültek itthonról azok ne döntsenek az én sorsomról! Én sem döntöm el azt, hogy mi legyen a sorsuk a választott hazájukban.
2016. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Mert sok köztük a balliberális.

Ezért, jobb, ha nem szavaznak.


Egy erdélyinek meg erősebb a magyarságtudata.

2016. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gotland ***** válasza:
58%

Szimpla fideszes gerinctelenség.


Azok, akik az elmúlt évek kormányai végett kényszerültek külföldre, azoknál próbálják ellehetetleníteni a szavazást, (pedig valószínűleg itt él a családjuk, gyerekük, testvér, szülő, barátok, rokonok), ezzel szemben az erdélyi magyarok, akik talán soha nem is lépik át az országhatárt, és nem érzik a döntésük súlyát semmilyen módon, könnyedén szavazhatnak.


Gerinctelenség, képmutatás, és az egyik legmocskosabb fideszes húzás.

2016. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem gondoltam volna..

A Fideszben főleg jogászok vannak nekik kellene ismerni hogy ilyent nem szabad csinálni nem?

Nem sérül így a választáshoz való jog?

2016. aug. 9. 16:08
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

"Mert sok köztük a balliberális.

Ezért, jobb, ha nem szavaznak.


Egy erdélyinek meg erősebb a magyarságtudata."


Balliberális? Amióta Nyugaton élek, ennyi begyepesedett gondolkodású szélsőjobbossal még nem találkoztam. Még otthon sem.


Ha az erdélyi akkora magyar, akkor költözzön Magyarországra.

2016. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Molyember ***** válasza:
43%
Kérdező, ne viccelj... :) Nálunk kopasz úriemberek járnak a "kultúrházba" aranyos, konzervatív nénikéknek segíteni a népszavazási kérelem benyújtásában. Ki a francot érdekel a kint dolgozó orvos, kőműves, hegesztő? Szerintem még a frizurájuk is rendetlen, nekem ők ne szavazzanak ide.
2016. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akik még mindig abban a tévhitben élnek, hogy a kitántorgó társaink a ballibek hívei, azoknak ajánlom ezt a kérdést szemfelnyitónak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__801..

2016. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!