Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalként megélve a szoc....

Fiatalként megélve a szoc. időszak jó volt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem amikor erről az időszakról beszélgetnek a szüleim. Főként az akkori oktatási rendszer, illetve az úttörőmozgalmak, építőtáborok tetszenek. Sokan kritizálják a szocializmust, de tényleg olyan rossz volt?
2023. júl. 16. 09:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
94%
Csak egy tanács. Ha esetleg van a családban olyan idős, aki mindkét rendszerben élt, akkor ki lehet faggatni a Horthy-rendszerről és a szocializmusról is.
2023. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Cserje utcában, szemben a szabadon látogatható Szemlőhegyi kilátóval és presszóval, az utca és a ház előtti terület, nem volt lezárva, a kapuban csak 1 munkás őr (kormány őr) állt. Repülőre nem ült (nem kellett kormány gépet fentartani), de volt különvonata.
2023. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
84%
...az ország adósággának elengedését a Rendszerváltáskor...
2023. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

èn éppen hogy csak a gyerek koromat éltem meg a szocializmusban, és szerintem jó volt. remek suliba jártam ahol alap volt az uszoda, és sok sok tábor, programok gyereknap ami ingyenes volt. szakkörök ami szintén ingyen volt. szóval azt lehet mondani gyerekeknek pozitív volt a szocializmus.


de azért hozzá teszem hogy nagyapámtol rengeteg hold földet vettek el a gyönyörü lovakkal és marhákkal együtt. az én nagyapám aki mindig is gazda emberként magán lábon állt be kellett adnia mindenét a tsz-nek és egy senkiként kellett ugrálni földet megmüvelni nem tudo, okoskodó embereknek. na neki ez egy óriási törés volt, olyan emberek oktatták ki földmüvelésböl akik még egy kapát sem fogtak.

2023. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

A mögöttes tartalmát igazán nem ismerem (pl. államadósság.).De azt tudom, hogy a szüleim soha nem féltek attól, hogy nem lesz munkájuk.Nyugodtan jöttek haza a munkából, nem túlóráztak.Sokat jártunk össze a szomszédokkal.Jártunk nyaralni a Balatonra, vagy a hegyekbe.Építkeztek hitelből ők is, de nem rágták a törlesztő miatt a körmüket.Volt kp-s trabant.Mindkettőjüknek sima érettségije volt akkor.


Most itt vagyok én ebben a csodás új rendszerben: még a Balatonig se jutok el (nemhogy külföldi nyaralásra gondoljak),állandóan idegeskedem a férjem munkahelye miatt,én állandóan túlórázok,a törlesztő csak emelkedik,pedig nem vettünk kacsalábon forgó palotát, csak egy lyukat a külváros peremén.Mindketten diplomások vagyunk,nyelveket beszélünk.


Sokan szidják azt a rendszert, mert nem mondhatta azt, ami kikívánkozott belőle?Miért most lehet?A mhelyen csak bólogatni lehet, ha ellenszegülsz, kapod a fegyelmit stb.


Na szóval én inkább a szocializmust választanám.

2023. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

A régi rendszer persze hogy jobb volt.


Kölcsönökből tartották fent az gazdaságot, kölcsönökből volt jobb az életszínvonal.


Mi most ennek isszuk meg a levét még mindig...

2023. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
az #1-es tanácsa verhetetlen...ők a nagy idők tanúi...
2023. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Francokat volt jó! Az emberek nyomorogtak, normális oktatási rendszer nem volt /aminek máig érezzük a hatását/, életszínvonal valahol Dél Korea szintjén volt. Boltban semmi, úgy kellett kölcsönzés címszó alatt ellopni a céges tulajdont, hogy legyen valamije az embernek. Az ország vagyona nulla, nem volt, kifosztották. Máig érezzük a hatását ennek is.
2023. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
1972ben IMF uzsora segitett a kidögleshez , mert az orosz terjeszkedes haborúk régi koreai meg a vietnami haború ki lett támogatva és segélyezve a ( mint most a ukranok) . Kirakat jólét zajlott a nép olcsó es ingyen dolgokat kacatokat vett amin állami tamogatas mesterséges fix árszint volt . Ezt nyugati hitelekkel intézték. Aki eszes ravasz volt az bugázott privatizált . A melosok állandóan dolgoztak hajtottak maszekoltak lópöcs pénzért, lengyel török csempészárut vettek mert a Méta Tisza ruházat drága volt , állandóan spóroltak a teli fűtésre . Nem sirom vissza , minden kor egyre èlhetetlenebb drága mérgező bonyolult.
2023. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
8# 1980 előttig sz nyomorgott aki iskolazatlanul mrlo nélkül vergődött meg 3-5 kölyke volt a semmire . A boltok teli hazai jó terméssel a piacok is . Az étel olcsó volt mert kitamogatták külföldi hitelekből , a műszaki cikk a Videoton is drága meg a ruhák is azok voltak.Ezért vjragzott a csempész behozatal gagyi kinai magnók walkmannok ... Az oktatas általanosba volt fos komcsi marxista fanatizalast csináltak, üttörő egyeb tábor szánalom , egymást utallták verték itt is a népek. De a termelő gyártó szektor szakmunkás technikusképzés mestereket csinalt abból aki képes volt haladni . Ndk szerbek oroszok romanok csesztek rá ott folyamatos terror hiány csórisag volt .
2023. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!