Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi szükség van arra, hogy a...

Mi szükség van arra, hogy a kormány ezrével hozza be a külföldi vendégmunkásokat?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam, de sok hasonlóra is, pl. Komárom tele van koreai vendégmunkásokkal, szállást nem lehet már találni a városban.

[link]

De a fő kérdésem az, hogy magyar emberek nem tudnák ezeket a munkákat elvégezni? Mi az üzlet ebben?



2023. júl. 18. 18:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#9, mennyi igazság van ebben!

Emlékszem, testvérem már 2008-ban kiment Angliába, rá egy évre meglátogattam, és kérdeztem, hogy nem csak bér, de munka terén is vannak-e nagy különbségek. Mondta, hogy igen. Itthon csak alvás közben látta a kisfiát, (bébiszitter nevelte lényegében 5 éves koráig, akkor mentek ki). Reggel 9-kor kezdett, és éjjel 11 előtt sosem ért haza (felső vezetésben dolgozott, mérnöknő amúgy). Amikor elmentek nyaralni, mondta a diri, hogy tartsa a mobilját a medence mellett valahol. Ja, az rendszeres volt, hogy hét végén is állandóan bszogatva volt. Angliai cégnél is kapott cégtelót, de azt mondta, ez a telefon SOHA nem szólalt még meg hét végén és munkaidő után. Ott is végzettségének megfelelő munkája van, mondjuk egy osztályvezetői szintnek felel meg kint, és nyugodtan alszik, a gyerekét hozni-vinni tudta suliba/suliból, amíg kellett. Ja, péntek tök laza volt,akkor nem volt dressz kód, lehetett farmerban menni az irodába, és délben ki lehetett menni kicsit inni valamit (tudom, ez nem szempont annyira, na de na.)


Amúgy mindenkinek ment a zöld kéz, aki válaszolt.


Amúgy mindenkinek ment a zöld kéz, aki válaszolt.

2023. júl. 19. 12:18
 12/12 anonim ***** válasza:
Mert kevés a magyar munkavállaló.
2023. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!