Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hogyan tekint a jövőre...

Ki hogyan tekint a jövőre Magyarországon? Többi lent

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves srác vagyok és mostanában sokat gondolkozom azon, hogy ha egy dolgot ki kéne emelni, ami az állam felelőssége alá tartozik és magabiztosan lehet állítani róla, hogy a jövőre tekintve biztosítva van, akkor mi lenne az?


Itt különösképpen kíváncsi vagyok fideszesek véleményére, hogy azon kívül, hogy Orbán Viktor jól vezeti az országot, tudnak-e mellette érveket felhozni és miket? Értem én, hogy vannak ilyen sallangos érvek, minthogy megvéd a migránsoktól + a melegektől, de ezen kívül mit tesz le (jelen időben!) az asztalra?



2023. júl. 19. 01:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
a máról holnapra való élés az mondjuk elég static
2023. júl. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem túl fényesen de nem túl sötéten. Boldog életet lehet itt élni simán ha teszel érte. Nem kell hozzá ujjat feszíteni, csak azt a szakmát tanulni és dolgozni amit szeretsz.

Ha még boldogabb akarsz lenni akkor ne ess bele a vadjobboldali mentalitás mélységébe. Gondolkodj és mindig kérdez rá dolgokra. Ne várj normális fideszes választ ide.

2023. júl. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Mit vársz? Tényszerűen csak rombolást tesz le az asztalra. Maradnak a sallangos válaszok.


Itt nincs jövő. Még vagy 30ev és az ország északkeleti resze elhetetlen lesz a sok kisebbsegitol. A bered realerteke itt csökken a leggyorsabb europaban.

2023. júl. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Most inkább az lesz, hogy a túlélésre kell játszani. Az eddig megszerzett egzisztencia megtartása lehet a cél, jó pár évig.
2023. júl. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

A jövő nemcsak a Gyúúúúrcsánon, Sorososn, a migránsokon, meg a többi szokásos szállóóigés neveken múlik, de nem is csak Viktor Viktorovics Vikátorovics Viktorta de Traktorta (k)admirális-alellentenger-altábornagy-vezérőrnagy/ezredes-tizedszázados urunkon,

hanem a társadalmon is múlna sokminden.

2023. júl. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Hát szarul. A legalapvetőbb dolog, a te korodban is, a lakhatás lesz. Baromi magasak a bérleti díjak és az ingatlan árak, szóval jelenleg elég lehetetlen a társadalom 90%-ának lakáshoz jutni.
2023. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
8%

Nem mondom, hogy fideszes vagyok, de azt se, hogy nem..


Én mindenesetre bizakodva várom, hogy mi lesz. A nagy többséggel ellentétben, én igyekszem a dolgok jó oldalát látni, rájönni arra, hogy adott intézkedésnek mi lehet az értelme, mire akarnak jutni vele.

Most pedig természetesen bizalmat szavazok nekik, hiszen ahhoz, hogy ezek kiderüljenek idő kell.


Én a környezetem azt látom, hogy az infláció es hasonló tényezők elllenére is jobban élnek az emberek. Persze megy a sírás, de két kezem kevés lenne megszámolni, hogy pl hány olyan embert ismerek, aki albérletben él, mert megteheti, miközben 5 éve szóba se jöhetett volna.

Reménykedem benne, hogy az elkövetkező időkben ez csak meg inkább javulni fog.


Aztán persze vannak olyan dolgok, amiket teljesen figyelmen kívül hagyok. Ilyen pl a munkások bejövetele, hiszen, ha az rendben van, hogy magyar emberek Ausztriában dolgoznak, akkor egy fillipino is dolgozhat Magyarországon.

Nem érdekel ki a rektora xy egyetemnek, mert a legnagyobb cége vezetője sem azt a szakmát végezte , ami a cég tevékenységi köre, mégis működik.

Nem azonosulok a tanárok bajaival, mert diákként napi 4 órát utaztam, hogy tanulhassak, nem csak ők nem kaptak nagy összegű, azonnali fizetésemelést, hanem senki.. es így tovább..


Szóval nálam azt hiszem a pohár mindig félig teli, és ez vonatkozik az ország jövőjére is… lehet koppanok, de majd megoldom.. de inkább vagyok boldog, mintsem megkeseredjek önszántamból ez elkövetkező x időben.

2023. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

"Nem mondom, hogy fideszes vagyok, de azt se, hogy nem.."


A logikai gondolkodás nem az erősséged.


Buta jobbágy...

2023. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

#7

"de két kezem kevés lenne megszámolni, hogy pl hány olyan embert ismerek, aki albérletben él, mert megteheti, miközben 5 éve szóba se jöhetett volna"

5 év tapasztalattal nekem kb. 2-szer akkora lenne a fizum. Személyes eredményeket ne a fidesznek tulajdonítsunk.


"Reménykedem benne, hogy az elkövetkező időkben ez csak meg inkább javulni fog."

Sok sikert hozzá, mivel évről évre az ország eddig csak rosszabb helyzetbe került. Most érzed azt, amit az elmúlt 10 évben mondogattak ellenzékiek, hogy miért rossz ez vagy az a döntés. Ez az eredménye, a hatalmas infláció és csőd közeli állapot.

2023. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

#8

Miért? Vannak intézkedések amikkel egyetértek, vannak amikkel nem. Ettől függetlenül nem szavaztam sem egyik, sem másik oldalra sem. Valószínűleg, ha egy másik part lenne hatalmon, ugyanígy lennék. Ugyanakkor inkább állnék be a jelenlegi párt mögé, mint bármelyik jelenlegi ellenzékihez.


#9

Nem csak személyes előre lépésekről van szó, hanem komplett cégek, mindenki számára megemelt fizetésről is. Pl.. ahol 5 éve az ismerősöm és a kollégái 170 körüli nettót kerestek, most ugyanabban a munkakörben, nulla továbbképzéssel 300.000 felett.

Vagy ott vagyok én is.. az elmúlt 4 évben megduplázódott a fizetésem, és mindez csak azért, mert a megrendelők pénze is több lett. Ellenkező esetben nem lenne munkám. Nem vagyok vállalkozó hozzáteszem.


10 éve, sőt lehet van az 20 is, az ország folyton a “csőd szélén áll”. Azóta is várom, hogy mikor következik ez be. A forint gyengülést aláírom, bár ezt sok a miénkhez hasonló ország elmondhatja magáról, szóval nem vagyunk ebben sem különlegesek.

Volt szerencsém több országot is meglátogatni már, hol hosszan, hol rövidebb időre.. hát annyira el se vagyunk maradva megnézve 1-2 fővárost, vagy az emberek viselkedését, napi szokásait, életszínvonalát.

Nem mondtam hogy minden rendben van, de aki azt mondja, hogy az elmúlt pl 5 evben, nem javult az életszínvonala, az valamit rosszul csinál. Persze most itt tekintsünk el attól, ha valaki fogyatékossággal él, munkaképtelen stb, mert ez egy jelenleg is komoly probléma, ahogy az alacsony nyugdíj is. Az életszínvonalhoz pedig tartozzon hozzá a vásárolt dolgok mennyisége, minősége, mind élelmiszer, mind új elektronikai eszközök, mind ruhák fronton.

2023. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!