Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem rendeli...

A kormány miért nem rendeli jobban alá a közoktatás egy részét e felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Nyilván, lehet ezt magasztosan ideologizálni, mint "tudásszomj" és hasonlók meg tenni az agyunkat, de az egyetemre jelentkező emberek kb 2/3-a azért jelentkezik,hogy a jövőben kényelmes szellemi állása legyen, országos átlag feletti bérrel.

Ez alól kivételek, akik természettudományos, orvosi pályára akarnak menni.Ők más kategória, de nem ők a többség.



Nyilván, ezt sokan nem mondják ki, meg önmaguknak is letagadják, de így van.Nálam az a különbség,hogy nem tagadom le.Ha megkérdezik, miért diplomáztam, azt mondom azért, mert jó szellemi pozíciót, meg jó fizetést akartam.



Ezért is tartom teljesen feleslegesnek a 4-5 éves gimnáziumi képzéseket.

Bőven elég 3 év alatt felkészülni az érettségire.

Adja ki az oktatási minisztérium a követelményeket és kész.Nem kell ilyen tanterv meg olyan tanterv.A tanárok individuális tempójukban feltudják készíteni rá a diákokat 3 év alatt.Aztán, mehetne 1 évvel korábban egyetemre és ha ügyes,nem csúszik, már 20 évesen lenne egy BSC diplomája és beléphetne a munkaerőpiacra.

Levelezőn meg mehet az Msc.


2023. júl. 22. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Nagyjából egyetértek , nagyon feleslegesnek tartom a legtöbb tantárgyat. Az irodalomat a törit, az idegen nyelvet fontosnak tartom,

A többit tanulja az akinek szüksége van rá. Külön felvettem 11.-re a biológia tantárgyat, mert érdekel és egészségügyi szakmát kívánok továbbtanulni. 😊 őszintén alig várom hogy az érettségin túl legyek és végre azt tanulhassam amit AKAROK. Mondjuk én nagyon örülök a biológiának, de matek, nyelvtan, földrajz stbre nem igazán vagyok kíváncsi. Xd


Hallottam már olyat hogy valaki kiváló matekból de magyarból és angolból nem... Nem tudom hogy matematikusnak ment-e el, de ha igen és emiatt nem vették fel akkor a hülyeségért vesztett az ország egy kiváló szakembert...

2023. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Inkább az a baj hogy kevés tudással mennek egyetemre. Lassan mindent kivesznek a tananyagból.
2023. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a közoktatás célja nem a munkára felkészítés. Nem is tud felkészíteni, hiszen mire kijárod a 17 év sulit, addigra akár már nem is létezik az adott szakma.
2023. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!