Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország elmaradottságát...

Magyarország elmaradottságát a lakosság mentalitása, vagy a történelem szerencsétlen összejátszása okozta?

Figyelt kérdés
A román történészek nagy többsége pl. egyértelmüen a történelmi körülményeket (a történelem terrorja) teszik felelőssé a románok szomorú helyzetéért.

2023. júl. 25. 09:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
9: nem, hanem messze az EU átlaga feletti fejlődés az elmúlt években.
2023. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha Magyarország úgy állna most, mint Csehország, Szlovénia vagy Kelet-Németország (ezek az országok gazdaságilag egy kategória, németeknél fizetés nagyobb, de nem a régió teljesítménye miatt..), akkor több örömre lenne okunk. És a lehetőség az megvolt rá, de a vízválasztóknál, mint a 2008-as válság, vagy a mostani, megbuktunk, mindeközben pedig nincs semmiféle fenttartható gazdasági koncepció. Ha az agrár ágazatba az elmúlt 30 évben pénzt ölünk, mostanra húzó ágazat lehetne pl... De pl. Budapestbe is, ha pénzt ölünk, mostanra egy Nyugat-Európai fővárosokhoz hasonló, zöldebb, élhetőbb, város lehetne. Viszont nincsenek ilyen hosszútávú törekvések, mert ez az ország igazából SEMMIT nem akar, csak a szák krumplit s olcsóbb lángost a Balatonra, de még azt se kapja meg.
2023. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%

Imádom ezt a Balkánozós dumát.


Ha Balkán vagyunk - nem vagyunk, és a Balkán nem Európa, akkor az a megoldás, hogy nyittok valami haveri klubbot, aztán első lépésben a magyar, majd a nemzetközi földrajzi szervezeteknél átsoroltatjátok a Balkánt Afrikához. De miattam akár Óceániához is hozzárendelhetitek.

2023. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
11: az hitelből ment, amíg az olcsó kamatok mentek a világban, az olcsó kamatok kora véget ért, így az eddigi hitelből fűtött Patyomkin-gazdaság sem fog menni tovább
2023. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#10 Remek lista. Ha lenne pár százezer ilyen ember, a földi paradicsomot is fel lehetne építeni velük (Mondom én, pedig én nem is hiszek a földi paradicsomokban.)


Engem csak az zavar, hogy ezek nincsnek meg a Nyugaton. Ez egy olyan ideál, ami ha volt is (szerintem sohasem volt) rég kiveszett már a Nyugatból.


Érdekérvényesítés. A sárgamellényes tiltakozás elég egyértelműen megmutatta, hogy a franciák nem kérnek Macron gazdasági reformjaiból, mégis, még a francia országgyűlést is megkerülve, bevezették őket. Pompásan képesek a nyugati állampolgárok érvényesíteni az érdekeit a hatalommal szemben.


Propaganda ismeret. Ha a fehér ember viselt háborút a múltban az erkölcstelenebb volt mint ha más tette. Ha a fehér ember kereskedett és dolgozott rabszolgákkal, az erkölcstelenebb volt mint ha más tette. A keresztény egyház akadályozta a műveltség terjedését és a tudomány fejlődését. A nők élete a XX. század előtt egyetlen hosszú szolgálólány meséje maraton volt. Erényöv. Első éjszaka joga, Lapos Föld stb. stb. Ezek a kijelentések a propaganda művei, a szakemberek már rég megcáfolták őket, mégis az átlag nyugati ember rendíthetetlenül hisz bennük.


A nyugati állampolgárok egy jelentős része ami napig elhiszi azt a propaganda által hirdetett állítást, miszerint azért van szükség a migránsokra, hogy megtermeljék a őslakosság nyugdíját. Évtizedek óta készen állnak a számítások arra vonatkozólag hogy a nyugati gazdaság képes lenne gond nélkül fizetni a feltétel nélküli alapjövedelmet is, így a nyugdíjak kifizetése valójában semmiféle gondot nem jelent.


Erkölcsi tartás. Frank-Walter Steinmeier még német külügyminiszerként lelkesen írta alá kazettás bombák betiltásáról szóló ENSZ egyezményt, most pedig épp ilyen lelkesen támogatta, hogy az USA Ukrajnába szállítson kazettás bombákat. Undorodva néztem hogy micsoda ember is a németek elnöke.

A fidesz korrupt kormányzási gyakorlat nagy szájjal bírálták olyan politikai erők, akiknek a politikusai évek óta egyes iszlám országok csúszópénzein gazdagodtak és éltek fényűző életet. (Jót röhögtem amikor kibukott - majdnem olyan jó poén volt mint Szájer az ereszcsatornán)


Közgazdaságtani ismeretek és Pénzügyi ismeretek: A IMF és a Világbank segélyrendszere, és bevett gazdaságkormányzási protokolljai szerint hány fejlődő országot sikerült a fejlettek közé emelni? Egyet sem... Nahát, pedig ők lennének a közgazdaságtan és a pénzügyek legnagyobb tudorai?


Környezetvédelem. A bevándorlás támogatása a Zöld mozgalmak részéről. Minden épeszű ember tudja, hogy a fejlett világ fogyasztását kellene visszafogni, mert csak az igazán környezetbarát termék, amelyet nem kell megtermelni. Azt is minden épeszű ember tudja, hogy migránsok azért jönnek, hogy a fejlett országok lakóinak szintjén tudjanak ők is fogyasztani, (és jobb esetben termelni is), erre a Zöldek teljes erejükkel azon vannak, hogy új potenciális fogyasztók millióit importáljanak a fejlett országokba, hadd nőjön még tovább a fogyasztás. Ez az érdekes nem a tehénfing!

A háború a világ egyik leginkább környezetpusztító emberi tevékenysége. A hatalmon levő európai zöld mozgalmak (főképp a német) mégis teljes mellszélességgel támogatja.


Kérdezés tudománya. Csak egy kérdés ha már itt tartunk:

Miért nem mer a Nyugat vezető elitje népszavazást kiírni egy államban sem a migrációról?


- Jogrendszer. Csak egy szlogenné vált bölcsesség a nyugat egyik nagy hívétől: „...Nem erkölcsös ugyan, de törvényes...”


- Társadalomismeret. A Nyugat mainstream elitje képtelen bármit is kezdeni olyan társadalmi alapfogalmakkal mint a család, a kisközösség, a nemzet és a kultúrák tradicionális váza, gyökérrendszere.


- Értékelemzés. A szakértelem helyett a bőrszín és nem alapján juttatott fontos vezetői helyet (gyengébbek kedvéért a kvótanő és a kvótan*g*r), Irodalmi művek cenzúrázása a PC alapján, Műalkotások eltávolítása a közoktatásból, mert „öreg fehér férfiak” készítették őket. Transznemű szépségkirálynő stb. stb.


Öntudatosság. Akkora az öntudatunk, hogy ha ráébredünk, azonnal kocsikat gyújtogatunk, randalírozunk, rombolunk, fosztogatunk, és amikor a rendőrség ezt szóvá meri tenni, követeljük a rendőrség megszüntetését


Döntés tudománya: Bologatójánosként szolgalelkűen belemenni egy háborúba, a saját választóink érdekeivel teljesen ellentétes módon, csak azért mert a felettünk uralkodó nagyhatalom, (aki élén valószínűleg komoly időskori mentális betegséggel küzdő elnök áll, és a hatalmat mögül nem tudjuk, hogy ki irányítják) azt mondta.


Végül csak egy maradt a Kritikai gondolkodás. Én itt kritikai módon viszonyultam a Nyugat mainstrean ideológiákhoz, de biztos vagyok benne hogy pár perc múlva jó néhány habzószájú hívő fogja itt bizonygatni, hogy nem is szabadna ilyenek írnom, sőt az egész hazugság, összeesküvés elmélet, és én biztosan egy fasiszta, rasszista, hímsoviniszta, bigott Putyin/Trump/Orbán/Le Pen/AfD, (a kívánt részek aláhúzandó) ügynök vagyok... :D



(Tudom, hogy a „Kritikai gondolkodás”-nak mint fogalomnak valójában egy filozófiai módszer – a mai mainstream ideológiákak nagy élvezettel dekonstruálnám itt, mert bőven rájuk fér a gőgjük és fennhéjázó önimádatuk miatt, de az sokakat untatna, ezért inkább kihagyom.)

2023. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#15


Ment a felpontozás. :D


Különben igen, egy nemlétező társadalomban, ahol az átlag IQ/ EQ még a Való Világ szintjén sincsen, és ember helyett fogyasztó-szolgák vannak ott igen, ott fasiszták a gondolkozó emberek.


Azért öröm az ürömben, de keserűen, hogy ma egyre jobban valósulnak meg olyan dolgok, amit akár pár éve is"összeesküvéselméleteztek". Még a sudráknak is kezd leesni.


A Balkánra meg visszatérve... amikor az osztrák csapatok szinte már görög területek voltak, kik is támadták hátba Közép-Európát? Igen, az oroszok!


Ja nem, a franciák.

2023. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja meg annyibal egészíteném ki, hogy Közép-Európát nem csak akkor támadták hátba, meg nem csak akkor és csak a balkáni népeket hagyták török uralom alatt.


Arról nem is beszélve, hogy a szovjeteket is ezek hozták létre, holott erőteljesebb intervencióval megállíthatóak lettek volna.

2023. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mind a kettő szerintem.
2023. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!