Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek szerint mégis biztosított...

Ezek szerint mégis biztosított a pedagógus utánpótlás?

Figyelt kérdés

Most elég furcsa kérdésem van. Annak ellenére, hogy az terjed a médiában, hogy egyre kevesebben jelentkeznek pedagógusnak Gulyás Gergely a kormányinfón mindezekre rácáfolt. Azt mondta, hogy a kormány ismeri a számokat egészen pontosan. Folytatta : minden korábbinál többen nyertek felvételt tanárképzőkre. Gondolom a kormány úgy intézte, hogy több jelentkezőt vegyenek fel, mert az idős pedagógusok nyugdíjba vonulnak 10 éven belül. Úgy tűnik, tehát lesz elég tanár


Egyik újságíró még rá is kérdezett, hogy lesz-e elég kémia, fizika tanár. Mire Gulyás magabiztosan kijelentette, hogy igen. Biztosított a természettudományi szakos tanárok száma is, mivel elég sokan nyertek felvételt a természettudományi, mérnöki és agrár karokra is.


-


Most ha nagyon sok pedagógus is végez, akkor lehet kötelezni őket ilyen röghözkötés szerű törvénnyel, hogy az oktatásban helyezkedjenek el mondjuk mindenki legalább 5-10 évig és így valóban biztosított a pedagógusok létszáma.



Most én nem vagyok szakember, de amit hallami a közbeszédben & a kormányinfón azok egymással szöges ellentétben vannak. Mi lehet az igazság? Hol hibázik a közbeszéd vagy az info?


2023. júl. 27. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

'' Mire Gulyás magabiztosan kijelentette, hogy igen''


Ha én lennék a kormányszófosó havi 5 milláért én is simán letagadnám a problémákat.

2023. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Bocs még hozzátennék egy másik alkérdést is a kémia, fizika tanárok kérdése után. Azt is mondta idézem : "Nincs tanárhiány

Ma egy gyerekre több tanár jut, mint korábban - mondta Gulyás Gergely."


Akkor lehet a kormány azt teszi 10 éven belül, ha elmennek nyugdíjba a tanárok egy része, hogy visszabutítja a régi MSZP-SZDSZ szintre az oktatást? Azaz több gyermek lesz egy tanárra, de jut elég pedagógus mégio?

2023. júl. 27. 17:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ott csúszik el az egész, hogy akit felvettek, nem biztos, hogy befejezi, aki befejezi, nem biztos, hogy tanítani fog.

Eddig röghöz kötő tv. nincs, azt visszamenőleg nem is lehet alkalmazni (normál jogállamban), ha lenne ilyen, az biztos visszafogná a jelentkezéseket.

2023. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
"Annak ellenére, hogy az terjed a médiában, hogy egyre kevesebben jelentkeznek pedagógusnak" nos, ez valójában csak a Soros médiában terjed, ha kiegyensúlyozottan tájékozódnál, tudnád, hogy ez nem igaz.
2023. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
MSZP-SZDSZ szintre juttatni az oktatást színvonalemelés lenne, nem visszabutítás.
2023. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Az a probléma ezzel, hogy eddig is rengeteg alkalmatlan pedagógus volt, és félő, hogy így még több lesz.
2023. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

"Azt mondta, hogy a kormány ismeri a számokat egészen pontosan. Folytatta : minden korábbinál többen nyertek felvételt tanárképzőkre. "


Mennyien végzik el, mennyien lesznek közülük pedagógusok, és mennyien lesznek közülük JÓ(!!) tanárok? Kár, hogy ez utóbbi számok számítanak igazán, de erről "valamiért" nem beszél a fidesz.

2023. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Na ne, azt mondta ? Az már döfi öcsém. Azt is mondták, hogy elszámoltatják Gyurcsányt, hogy a többi aljas hazugságot ne is említsük. Ha ő mondja én meg vagyok győzve !
2023. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

"hogy lesz-e elég kémia, fizika tanár. Mire Gulyás magabiztosan kijelentette, hogy igen"

Én 2014-ben fejeztem be az általánost, már akkor sem volt elég kémia és fizika tanár, a kísérletekből meg talán ha évente egyet csináltunk, mert szó szerint nem volt eszköz semmihez. Gimnáziumi éveim alatt egyetlen új tanárom volt, egy biológia tanár, fiatalos, huszonéves, rögtön az egyetem után jött tanítani, majd egyetlen egy év után ott is hagyta az egészet. De most jön Gulyás és megmondja hogy 10 év után egy csapásra lesz elég tanár, ne aggódjunk, ti meg be is kajáljátok :D

Nyugodj meg hogy ha valóban sok jelentkező volt és még sokan végeznek is, rengetegen ott fogják hagyni a pályát, mert egyszerűen nem éri meg tanárnak lenni, legalábbis a közoktatásban. Ja igen, egyáltalán nem biztos hogy ez a sok tanár majd mind közintézménybe megy, majd szépen elmennek a magániskolákba, meg a magán nyelvstúdiókhoz és társaikhoz, aztán nesze neked ingyenes oktatás, hiába volt sok jelentkező :)

2023. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Mert a természettudományos tárgyak oktatásához aztán sok köze van az agráron/mérnökin végzetteknek.. :D
2023. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!