Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akarnak kezdeni a szlovák...

Mit akarnak kezdeni a szlovák néppel azok, akik Szlovákia alias a Felvidék teljes visszacsatolását követelik?

Figyelt kérdés

Sokat lehet hallani, hogy vissza kell foglalni a Felvidéket az utolsó szemig. Tudom, hogy ez egy lehetetlen hagymázas álom, de sose tudtam rájönni és nem találtam semmi konkrétumot a neten, hogy azok, akik ebben a lázálomban élnek vajon mit kezdenének az említett terület többségi nemzetét alkotó szlovákokkal.


Történetesen a visszacsatolás egyet jelent egy nemzetközileg elismert állam önállóságának megszüntetésével. Milyen sorsot szánnak a szlovákoknak a radikális revizionisták?


Ezért volna jó, ha a Felvidék visszacsatolásának álmát kergetők írnának választ.



2023. júl. 28. 13:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
39%

Mit-mit, hisz azok is magyarok, attól hogy kicsit furán beszélik, még magyar.. :-D

Ahogy a szlovének, és horváthok is, meg románia nagyrésze.

2023. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem akarja senki egész Szlovákiát idecsatolni. Viszont Felvidéken olyan szerencsés helyzet van hogy az ottani magyarok kizárólag délen élnek a határ mellett, ez a sáv visszaszerzése abszolút reális lehet.
2023. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Egyeske, ez a Hakapeszi Makinak a nagyon rossz vicce volt anno. Ennél már csak az a téveszme a rosszabb, hogy a szlovákok a földet és kultúrát a magyaroktól, a nyelvet a csehektől lopták.


2-es: Az egy másik csoportja a revizionistáknak. Azok csak részleges revíziót akarnak. Színmagyar területeket visszacsatolni és lemondanának a nem magyaroktól lakott régiókról. Sokan vannak, akik minden darabot visszakövetelnek az 1918 előtti Magyarországból.

2023. júl. 28. 13:29
 4/31 A kérdező kommentje:
4-es: Ez egy totál hülyeség. Erre mi a bizonyíték? Ez pszichiátriai esetek agyszüleménye.
2023. júl. 28. 13:30
 5/31 anonim ***** válasza:
34%
Csehül beszélő magyarok =sDddddD
2023. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem 4, hanem 3. Mi a bizonyíték erre a fosságra, hogy csehül beszélő magyarok?
2023. júl. 28. 13:32
 7/31 progizo ***** válasza:
72%

#7.: A szlovákok a középkor végén alakultak ki az Észak-magyarországi csehekből és lengyelekből.

És felőlem egy részleges vagy akár teljes revízió után is nyugodtan élhetnének ott, ahol eddig, mert utána az asszimiláció révén úgyis beolvadnának a magyarságba.

Szóval nyugodj meg, részemről semmi olyan retorzió nem érné őket, mint 1945 után az ottani magyarságot, amelyet kitelepítéssel, reszlovakizációval, Benes-dekrétummal, elhurcolással, kifosztással sújtott az akkori Csehszlovákia.

Bármennyire megérdemelnék ugyanezt, én megelégednék azzal, ha végre visszatérnének a magyar anyaországhoz az északi területei is.

2023. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 progizo ***** válasza:
72%

#7. És amit a szlovákok eredetéről írtam, azt elolvashatod ezen történelemkönyv sorozat valamelyik, ha jól tudom 4. kötetében:

[link]

2023. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
29%

#8 - Magyarország se volt szent '45-ben. Játszhatjuk itt az áldozatot, de amit a magyar politika/nép a svábokkal művelt az megbocsáthatatlan.

Csak erre nem szeretünk emlékezni...

2023. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan azt a receptet követni amik ők tettek mikor kiraboltak minket. Őket sem zavarta az akkoriban 89-90% magyar többségű zónak elszakítása. Ment az üldözés, a rablás, a terror es a megalazas. És nem kértek még bocsánatot.

De nyilván nem szabad a szintjükre ereszkedni. De a területek minket illetnek. Mindegy hogy ki es mi él ott.

2023. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!