Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akarnak kezdeni a szlovák...

Mit akarnak kezdeni a szlovák néppel azok, akik Szlovákia alias a Felvidék teljes visszacsatolását követelik?

Figyelt kérdés

Sokat lehet hallani, hogy vissza kell foglalni a Felvidéket az utolsó szemig. Tudom, hogy ez egy lehetetlen hagymázas álom, de sose tudtam rájönni és nem találtam semmi konkrétumot a neten, hogy azok, akik ebben a lázálomban élnek vajon mit kezdenének az említett terület többségi nemzetét alkotó szlovákokkal.


Történetesen a visszacsatolás egyet jelent egy nemzetközileg elismert állam önállóságának megszüntetésével. Milyen sorsot szánnak a szlovákoknak a radikális revizionisták?


Ezért volna jó, ha a Felvidék visszacsatolásának álmát kergetők írnának választ.



2023. júl. 28. 13:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ahogy gondoltam: üldözés, elmagyarosítás és hasonló.


De azt nem értem heteske, hogy miért asszimilálódnának a magyarokba? Egyáltalán mi fogja őket erre rábírni?

2023. júl. 28. 19:56
 12/31 anonim ***** válasza:
39%
#10 Laci te, hallod-e: ugyanezt csinálták a szlovákokkal a magyar hatóságok a Monarchia idején. S a szlovákosítás valójában a magyarosítás módszereit követte. Erről nem írnak a tankönyvek, meg nem harsognak a trianonos oldalak és blogok. A tanárok verték a gyerekeket az első vh előtt és a két világháború között is az idegenajkú települések iskoláiban, ha nem hallottak tőlük magyar szót.
2023. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 progizo ***** válasza:
90%

#11.: "azt nem értem heteske, hogy miért asszimilálódnának a magyarokba? Egyáltalán mi fogja őket erre rábírni?"


Az, hogy Magyarországon élnek és magyar módra kell viselkedni, tudni kell magyarul, magyarul beszélnek-írnak a médiumok, stb.

A felvidéki magyarok miért asszimilálódnak a szlovákságba? Miért szlovák óvodába-iskolába íratják a gyerekeiket? Miért vannak vegyesházasságok? Miért beszélnek szlovákul?

2023. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 progizo ***** válasza:
57%

#12.: Forrás?

Egyébként el lehetett menni, ha nem tetszett valami. Akkoriban a határok nem voltak úgy lezárva, mint a "testvéri" szocializmus idején.

Azért érdekes módon a sok verés ellenére csak megmaradtak a maguk kultúrájában, sőt, gyarapodtak anyagilag és számbenileg. Vajon hogyan csinálták? Hadd tudjuk már, hátha segítene a módszerük a magyarságon is.

2023. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
13ska: az nem fogja őket rábírni őket arra. Tévedésben élsz. Nem hiszem, hogy azért, mert szlovákul tanulnak a magyarok, meg szlovák iskolába járnak, még mindegyikük asszimilálódni akar. Néhánynál lehetséges, de kizárt, hogy asszimilálódni fognak (legalábbis rövid időn belül).
2023. júl. 29. 11:38
 16/31 anonim ***** válasza:
38%

#14 Rengeteg van, mert magyar kutatások is foglalkoznak az erőszakos magyarosítással. Részt vettem már konferenciákon Magyarországon is, ahol tényként kezelték ezt magyar történészek. Azonkívül olvassál korabeli magyar lapokat, amelyek büszkélkednek azzal, hogyan verték szét némely helyen a nemzetiségi iskoláztatást és jogosnak tartották még a fizikai fellépést is a magyarosítás érdekében.

És egyébként az, hogy megmaradtak ennek ellenére, az nem azt jelenti, hogy ezzel meg lehet kérdőjelezni az erőszakos asszimilálást. Mert az lehet éppúgy sikertelen, mint sikeres. A szlovákoknak és románoknak saját burzsoáziájuk volt, azonkívül támogatást kaptak Csehországból, illetve a Román Királyságból. Az országgyűlésben már heti szinten rendszeresek voltak a nemzetiségeket ócsárló beszédek, amelyekben elvitatni törekedtek a kultúrájukat, a nyelvüket.

Sőt a magyarosító szervezetek annyira szemtelenek voltak, hogy a határokon túl is próbáltak magyarosítani: Stájerországban, Moldvában, Morvaországban, sőt Boszniában is. Hogy ez sikeres legyen, erre nyilván nem volt esély, de valami felsőbbrendűségi érzés és nagyhatalmi ábrándok vezették őket, amiket a szemét újságjaikban irogattak is.

Ajánlom neked olvasásra a Muraköz c. hetilapot, amely az OSZK digitális archívumában megtalálható.

Ezek után nem kell azon csodálkozni, hogy az első világháború után mindenki Magyarország ellen volt, el akarta szakadni és ez nemcsak a nagyhatalmi döntéseken múlott. Úgyhogy a magyar kéz nagyban hozzájárult Trianonhoz.

2023. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
7%
Csak az az érdekes az egészben, hogy a felvidéki magyarok egyáltalán nem akarják a visszacsatolást, hallani sem akarnak róla, csak abban az esetben, ha Magyarország olyan fejlett lenne, mondjuk mint Németország, akkor igen. :P
2023. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
43%

17# Ezt sose értettem hogy miért kell hazudni. Felvidéken talán a legnépszerűbb Orbán, jobban is mint Erdélyben. Ezt lesd meg:


https://www.youtube.com/watch?v=O_oL5b3Egxc


Én bárhol jártam eddig a Kárpát Medencében a határon túl, mindenki vissza akart tartozni. Ezt ti sose fogjátok megérteni milyen rossz az ha nem használhatod az anyanyelved a mindennapi életben.

2023. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
6%

18


Én Szlovákiában élek, Felvidéken. Környezetemben senki sem szeretné a visszacsatolást.


17-es voltam.

2023. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A régi generációban az idősebbekben még élt a remény, de mára már beletörődtek, hogy igy marad ahogyan van, de mai fiatalságot már nem érdekli mi volt korábban.
2023. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!