Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rajtam kívül más is könnyes...

Rajtam kívül más is könnyes nosztalgiával gondol vissza ezekre az időkre?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=RifAjo05uLI


Ekkor még általános iskolás voltam, de sokkal jobb világnak éreztem mint most.

Akkor vettük első nyugati autónkat egy F Astra-t. A sulinet miatt csomó informatikai cuccot tudtunk venni (gép, nyomtató, szkenner stb.), beköttettük a netet, nem volt ennyi burzsuj milliomos, akiknek a halálos közúti baleseteiről napi szinten lehetett volna hallani (Árpád-hídi gyilkosság).

A TV-ből nem áramlott a gyűlölet, a propaganda, nem volt instagram vagy kivagyiság.

Mindenki boldogult a saját szakmájában és nem az volt, hogy mindenhova csak 2 nyelven beszélő mérnököket/programozókat kerestek a többi meg le volt sz**va.


Szóval szebb emlékeim voltak, most viszont egy élhetetlen Orwell-i vadkapitalista diktatúrában szenvedek.



2023. júl. 29. 11:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na tisztázzuk mert itt senki nem ért semmit.

Nem a 90-es évekről beszélek, hanem Magyarország EU csatlakozáskori ígéretes korszakáról ami egybeesett az MSZP kormányzással. Akkor minden szépet és jót kaptunk.

Apámnak volt sok munkája (kőműves) és tudtunk venni egy F Astra-t (előtte csak egy NDK-s Wartburg tragacsunk volt).


Minden sokkal nyugodtabb és egyszerűbb volt mint most.

Nem voltak uszító plakátok, reklámok. Nem került 80 millióba egy egérlyuk, nem voltak újgazdag felhízlalt családok és száguldozó gyilkos burzsuj aranyifjak.


Az emberek pedig őszintén ünnepeltek a nemzeti ünnepeken, büszkék voltak a nemzetükre miközben nem kellett politikai nyáladzást és Goebbels-i beszédeket hallgatni.

2023. júl. 30. 14:24
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11-re:

Kérdező, az egy nagyon rövid időszak volt.


Egyébként politikai acsarkodás akkor is volt, ez állandóan van a rendszerváltás óta. Idősebb vagyok nálad és egész életemben figyeltem a híreket, hidd el, tudom. Inkább csak arról van szó, hogy te akkor nem ezzel voltál elfoglalva, hanem azzal, hogy új autótok van, kamaszként együttesekért rajongtál, szerelmes voltál stb. Ez a külső körülményektől függetlenül szinte mindenkinek szép időszak az életében.


Pl. a 2002-es választások után volt az, hogy a Fidesz vereséget szenvedett és utána minden alap nélkül választási csalásokat kezdtek emlegetni és a szavazatok újraszámolását követelték.

A 2006-os választások után pár hónappal meg napvilágra került az öszödi beszéd és utcai harcok, polgárháborús állapotok voltak az utcákon.


Dehogy lehetett őszintén és békésen ünnepelni a nemzeti ünnepeket! Már 2002-től jellemző volt, hogy minden márc.15-i és okt.23-i ünnepségen szélsőséges randalírozók tojást dobáltak a baloldali szónok felé, füttyszóval és egyebekkel próbálták megzavarni az ünnepséget. Demszky Gábort (Bp. akkori főpolgármesterét) egyszer trágyával dobták meg. Az öszödi beszéd utáni okt.23-i ünnepségen meg végképp elszabadult a pokol.


Nem, kérdező, hidd el, hogy az a korszak sem volt békés.

Amire te nosztalgiával gondolsz vissza, az a te kamaszkorod és a szüleiddel való szeretetteljes családi életed.

A közélet más módon, de nagyon mérgezett volt akkor is.

2023. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 90-es évekről lett volna szó akkor erősebb lenne a nosztalgikus hangulat, így viszont inkább csak sz.rhatnékom támad ha erre gondolok. Pláne, hogy én már nem általános iskolás voltam, plusz szavazhattam is már abban az időben.
2023. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!