Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az értelmiség felesleges volt ?

Az értelmiség felesleges volt ?

Figyelt kérdés
A Mi Hazánk meg vadhajtások szimpatizánsai között is egyre elterjedtebb egy olyan nézet hogy az értelmiségre semmi szükség nem volt. Elvégre a régi paraszt ember is meg tudott oldani mindent , mindenhez értett. A mérnökök vagy tudósok csak felesleges dolgokat csináltak amikre az embernek semmi szüksége nem volt. Ti mit gondoltok erről ?
2023. júl. 30. 09:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Ismered azt a viccet?


Csávó megy az első munkanapjára. A munkahely bejáratánál megállítja a portás, és azt mondja neki:

-Jó napot! Mivel ez az első munkanapja, itt a bejáratnál lévő részt össze kéne söpörni!

-De uram, nekem diplomám van.

-Jó, akkor megmutatom, hogy kell.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Lássuk be, van alapja bőven ennek a viccnek.

2023. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen igazuk van. Én ezeket az embereket összegyűjteném és adnék nekik 1 megyét ahol élhetnek diplomás, értelmiségi emberek nélkül. Mehetnek vissza 200 évet az időben. De szigorúan csak azokat a dolgokat használhatják amiket nem értelmiségi emberek találtak fel.


De tényleg semmi szükség nincs a tanult emberekre. Hiszen nagyon régen 30 év volt az átlagéletkor most meg már 70 körül van. És ez csak 1 példa.

2023. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Miről írtad ki a kérdést és hova?

Ha nincs szükség az értelmetlen dolgokra, amit a tanult emberek készítettek, akkor kapcsold ki a netet és menj ki a kertbe kapálni.

2023. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

"Elvégre a régi paraszt ember is meg tudott oldani mindent , mindenhez értett"

A maga szintjén. Tudta túrni a földet és tudott nyomorogni abból a kevésből, amit megtermelt. Ha nem lennének értelmiségiek, most is ezen a szinten élnénk, amitől nem lennének különösebben boldogok a népnemzethyek.

"A mérnökök vagy tudósok csak felesleges dolgokat csináltak amikre az embernek semmi szüksége nem volt"

Gondolom, ezt a nézetet nem TV-ben, interneten, rádióban, újságban terjesztik a Mi Hazánk tagjai és szimpatizánsai, hanem a kisbíróval doboltatják ki, hiszen a mérnökök és tudósok felesleges dolgokat csinálnak, csak a régi, igazi dolgok a jók.

2023. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Persze, és mindezt megírják egy olyan eszközön egy olyan infrastruktúrára, amit bekapcsolni sem tudnának, ha valaki nem mutatta volna meg nekik hogyan kell.
2023. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy marhaság. Kiváncsi vagyok, hogy a paraszt emberek erőműve, az általuk épített mozdony, műhold, rugalmas gyártócella, stb meddig működött volna😂

Mérnökre, tudósra, kutatóra szükség van, ahogy munkásra, parasztra is.

Persze, ha megakarunk maradni a földművelésnél.....

2023. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Ilyet állított soha a Mi Hazánk.
2023. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
Gyakran olvasom a hozzászólásaikat, de ilyet nem írtak. Pár olyan hozzászólást láttam, hogy akiknek érteni kéne a dolgokhoz, azok még inkább tönkretesznek mindent, aminek van valóságalapja.
2023. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
Tökéletesen egyet értek. Én a diplomásokat ki is toloncolnám az országból. Menjenek nyugatnémetbe!
2023. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ, mit értünk értelmiség alatt.

Nekem két diplomám van, de a "liberálisok"nem tartanak értelmiségnek, mert nem osztom a nézeteiket.

Meg, persze, én inkább kirándulok a hegyekben vagy autóversenyt nézek, mint könyvet olvassak a transzvesztitákról, nem tudom értékelni Alföldi rendezéseit a színházban.


Ez az értelmiségi megnevezés is olyan,hogy kvázi csak a szigorúan Budapest belvárosban, egy burokban élő közösséget jelent, mint diplomás embert, aki jó a választott területén.

2023. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!