Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Utóbbi ~100 évben az értelmisé...

Utóbbi ~100 évben az értelmiség mekkora része tűnhetett el Magyarországról?

Figyelt kérdés

Elmenekülés, holokauszt, kivándorlás stb... nyomán.


Tágabb családomból, aki valamilyen téren tehetséges, közülük legtöbben Kanadában, USA-ban vagy legalább Nyugat-Európában élnek. A selejt (velem együtt) pedig itthon.


Lehetséges, hogy már annyira kevés "értelmiségi" van az országban, hogy csak egy összeszerelőüzemként tud funkcionálni, mert az itt maradt selejt másra nem jó, csak az esetleges szakterületének a középszerű elvégzésére vagy gyármunkára? (White trash ország lettünk)


(értelmiség alatt nem az egyetem elvégzését értem, hanem azt, hogy megvan valakiben a képesség, hogy világszínvonalon nyújtson teljesítményt valamilyen szellemi területen...)



2023. jún. 4. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Senki sem fogja tudni megmondani ezt pontosan, de rendszereken és ideológiákon át történő folyamatról van szó. Az biztos, hogy elég embert sikerült elzavarnia az országnak ahhoz, hogy itt tartson. Nem hiszem, hogy ez viszsaforditható lenne és azt sem, hogy az ország megmenthető. Ugyanaz a folyamat zajlik le újra és újra. Különböző embercsoportok vannak kikiáltva belső ellenségnek, hazaárulónak, csak a szin különbözik rendszertől függően.
2023. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Mo.lakosságát a kormány le akarja csórósítani,butítani,hogy a kínai,meg egyéb gyárakat jó pénzért ide tudják telepíttetni,a magyar csóringer meg éhbérért kiszolgálja őket.Illetve még a csóró magyar ha akar valamit elérni,ráerőltetik a hiteleket,amiből megint csak a hitelintézet jár jól.
2023. jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

"értelmiség alatt nem az egyetem elvégzését értem, hanem azt, hogy megvan valakiben a képesség, hogy világszínvonalon nyújtson teljesítményt valamilyen szellemi területen..."


Na akkor térjünk rá a tágabb családodra, ki az, aki közülük világszínvonalú teljesítményt nyújt vagy nyújtott valamilyen szellemi területen?

Ha tényleg ilyen teljesítményt tettek le az asztalra, akkor egész biztosan ismert a nevük.


Remélem érzed, mi a probléma az értelmiségi-definícióddal - ebbe annyira kevesen férnek bele, hogy az egész bolygón él talán 10 ezer darab értelmiségi.

2023. jún. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3

Oké, te túl szigorúan veszed ezt a fogalmat én meg túl lazán, nem találtam jobb fogalmat erre. Talán azzal nem mondok újat, hogy nem Magyarországon történnek a világ vezető cégeinek fejlesztései és kutatásai, ahova "tehetség" kell. Mi üzemeltetjük a gyárakat, ide hoznak mindenféle csicska informatikai munkát, amin annyi haszon nincs, hogy megérje helyben elvégezni, a regionális cégeink versenyképtelenek igazából, s hatalmas állami hátszéllel menetelnek előre gyök kettes sebességgel... Vagy éppen akár hátra néha... Nem vagyunk részei a világ jelentős folyamatainak. A munkáink, amiket végzünk, 2., 3., 4.,-ed rangúak, ennek megfelelően nem világszínvonalú munkaerőt igényelnek, hanem 2., 3., 4.,-ed rangú munkaerőt és itt igazából már csak ez is maradt, mert aki nem ennyire volt képes, az elment innen.


Megértem, ha nem érted, amit mondani akarok, nem sikerül egyszerűen és röviden megfogalmazzam...

2023. jún. 4. 08:25
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Sajna maradt belőlük épp elég
2023. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

#4

Persze, hogy nem értem, amit mondani akarsz, hanem azt írod le, amit tényleg mondani akarsz.


Adtál egy viszonylag egzakt definíciót arra, hogy szerinted ki az értelmiségi, én erre reflektáltam.


Most meg már teljesen másról beszélsz.


Igen, nyilvánvaló, hogy Magyarország a kanyarban sincs K+F tekintetében.

De ez nem értelmiségi-kérdés, hanem szimplán pénzkérdés.


Ha nem összeszerelő üzemekre költenék a pénzt, nem lopnák el a rengeteg EU-s lóvét tarra vágott lombkorona-sétányok meg mindenféle hasonlók ürügyén, hogy felvásárolják belőle maguknak a balatont, hanem kutatás-fejlesztési projectekre költenék, akkor az automatikusan vonzaná ide illetve itthon tartaná a műszaki értelmiség krémjét.

2023. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy "értelmiségi" csak egy rövidítés arra hogy értelmetlenül iskolázott égetnivaló. Ezek vitték bele az országot minden xarba. Pl a kommunizmusba is. És most is megvan és virul egy amolyan neo-marxista, totalitárius vonal. De ha csak az utóbbi 20-30 évet nézzük ott is fellelhető a "szerepvállalásuk".

Nesze:


[link]

2023. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy ezeknek a folyamatoknak annyi lesz a következménye,hogy amíg nyugaton lassan a jövőben elfog terjedni az őssejt terápia pl. addig nálunk örülünk,ha túléljük a műtétünkig való időt vagy kapunk vmi féle állami támogatsást kezelésre
2023. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én családom nemes származású. Felmenőim között van német, bajor, osztrák, felvidéki és erdélyi is.


Az egyik családfa visszavezethető 15.századig.



Nálunk hogyan zajlott? Ükapám családját kitelepítették Felvidékről, mivel nemes volt és igaz magyar. Ott tanított, mint tanár, majd később iskolaigazgató lett Zólyomban. A pápától még pro eclesiai díjat is kapott, az egyházért tett munkássága után. Az MTA tagjává választotta, majd később a Fasori Evangélikus gimnázium is dísztaggá avanzsálta.



A felvidéki feketeleves után jött a Rákosi korszak. A családom kisemmizték, földjeink elvették. Akkora adót vetettek ki rá, hogy állami kézbe került. A házunk is államosították, lelakták lakók majd így adták vissza. (A kerület legrégebbi épülete, Keleti pu. -al egyidős vagy valamennyivel idősebb. Ugyanazok az építészeti jegyek találhatóak meg rajta,csak ez önálló családi ház.)


A családom folyamatosan menekült, a háború okozta problémák, majd az igaz Magyarországon folyó dolgok miatt.



A család egy része Ausztriában él, vagy Németországban. Teljesen más színvonalon mint mi. Anyukám is megtörte a mostani vezetés, nem akar itt maradni... Sír, ha erre gondol.

2023. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9 - Sajnálom, ez egy nagyon szomorú történet. A nemesség elüldözése tette be a kaput Magyarországnak.
2023. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!