Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt a 390 forintos Euro, és...

Itt a 390 forintos Euro, és nem lehet látni a végét. Miért nem növelik még tovább a kamatot, vagy legalább vonnák vissza a csökkentést?

Figyelt kérdés

Gazdasági analfabétának kell lenni ahhoz, hogy egy ilyen instabil, saját értéket nem termelő valuta értékét ne befolyásolja ha megpróbálod csökkenteni az alapkamatot.

Tudom, most ez örömhír sokaknak hogy beszart a forint, mert itt sokan Euro-ban tartják a pénzüket, de mindenki más meg szívjon? Ráadásul a forint gyengülése az további drágulásokat fog hozni. A benzin pl. ősztől mér 650 forint lesz. De a bérek bezzeg nem növekszenek még forint alapon sem.


2023. aug. 1. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Gyurcsány,sz@ros Gyuri, szoros Alex,prüsszel,meleg éghajlat stb.



Egy választó polgár

2023. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Én, csak félve merem már megkérdezni, de, lehet, hogy nem is a nyugat hanyatlik?
2023. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Tisztán emlékszek, amikor volt a választás, hogy voltunk páran, akik ezt szajkozták, hohy ez lesz......


Nem értem mi a probléma hiszen nem Gyurcsány van... tessék élvezni!

2023. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%

Volt ennél magasabb is. Nekem pont volt egy éve egy projekt, ahol EUR-ban kaptam a pénzt, akkor jó volt, hogy 400 felett volt.

A benzin ára meg folyamatosan megy le, legalábbis a NAV árlistája alapján, pont most kaptam meg az előző havi térítésemet.

A forint mindig ilyen instabil volt. Vannak olyan környező országok, ahol teljesen stabil volt az árfolyam mindig is, az árak mégis ugyanúgy mentek fel náluk is, mint nálunk az elmúlt időszakban.

2023. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Mert hosszútávon mi fizetjük meg.

Rövid távon hozhat enyhülést a gazdasági nyomáson,

de hosszútávon ezt mi fizetjük meg.


Amúgy meg, most sikerült bevásároltatni a népet államkötvényből,

most pedig ellehet értékteleníteni azokat, hogy ne legyen gond a vissza fizetése.

2023. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4: jah a nav szerint megy le, mert kevesebbet kell fizetni, valójában már 600 felett, és az is tovább nő a héten 10~20 ft -al.
2023. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a meglepő? 2010 óta évi kb 3-4%-ot gyengül a forint. 2022 második felében volt egy durva forintgyengülés. Utána visszatalált a forint ugyanerre az egyenesre.

A 323 volt 5 éve. A mostani 390 semmi más, mint ennek a trendnek a folytatódása.


Aki nem barlangban élt, az 2018-ban jó eséllyel meg tudta mondani, hogy 2023-ban 370-390 körül lesz a forint. Hogy a kettő között benéz 420-ra az meglepő lehetett, de ahol most van az a már megszokott trendvonalba illeszkedik.

2023. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, most ez örömhír sokaknak hogy beszart a forint, mert itt sokan Euro-ban tartják a pénzüket, de mindenki más meg szívjon?"


Nos, mivel mindenki mást se érdekel, ha történetesen épp én szívok valami miatt, most engem se érdekel, hogy mások szívnak.

2023. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: nah ja... meg nem mindenki euróban.

Én csak 5000€ -t tartok abba, ha menni kell akkor legyen egy valuta amivel könnyen tudok fizetni nyugaton.

A többi svájci frank -ba van, már 15 éve oda gyűjtöm. (elsődlegesen nyugdíjra)

2023. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A bérek növekszenek, ezzel az árfolyammal meg semmi baj nincs, jót tesz az exportnak.
2023. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!