Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy biciklis milyen módokon...

Egy biciklis milyen módokon igyekszik csökkenteni a rá ható közegellenállási erőt? Soroljunk föl legalább négyféle dolgot!

Figyelt kérdés

#bicikli #fizika #közegellenállás #közegellenállás csökkentése
2020. márc. 18. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Például ha fal mellett vagy teherautó mögött biciklizik, máris csökkentette (bár utóbbi eléggé balesetveszélyes, így nem ajánlott). Vagy ha alagútban biciklizik, akkor is.
2020. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Az előttem szólót kiegészítve: bringaversenyen ugyanezért megy a "rajozás". Váltott vezetőbringással.
2020. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Plusz: a felvett testtartással is (kormányra hajolva) sokat csökkent a légellenálláson.
2020. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

... és még valami: olvasd el itt a három cikket az aerodinamikáról:

[link]

2020. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:

"Például ha fal mellett vagy teherautó mögött biciklizik, máris csökkentette (bár utóbbi eléggé balesetveszélyes, így nem ajánlott). Vagy ha alagútban biciklizik, akkor is."


A teherautó mögöttit ismerem bár magam nem használtam.

Az a rajozási s hasonlóan működőképes.


De a másik kettő (fal mellett és alagútban) ugyan miért mi módon csökkentené a biciklis légellenállását? Ezt fejtsd ki részletesebben érdekelne.


Szerintem pont ellentétes azaz fékező hatású lehet:

Nem halad a biciklis előtt semmi ami védené és húzná a légtömeget. Valamivel párhuzamosan halad ami ráadásul áll, tehát a surlódás által a fal melletti levegő is csak lassabban tud haladni. Azaz fékezi. Alagútban ez többszörösen igaz. Szerintem ez józan ésszel belátható.

2020. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így működik nálunk a távoktatás... hmm.
2020. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dq ***** válasza:

Csak ismételni tudom az előzőeket, nem jut eszembe más.

Egy átlag biciklis a testtartással, illetve lassan haladással. Szerintem más nincs is.

Versenybiciklis speciális ruhával, biciklivel, és rajozással.

Közúti biciklis esetleg teherautó mögött szélárnyékban halad, de ez veszélyes.

2020. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Mozgó szélárnyék: pipa.

Fal, alagút: nem nyert.

Testhelyzet: pipa.


Plusszolok hozzá még párat:

- Testre feszülő ruha.

A lobogó, laza ruha örvényfogó, fékez.

- Aerodinamikus bukósisak.

[link]


Nem, a lábukat nem ezért borotválják. Még sok bringás is elhiszi, de nem. Az a bemelegítő sportkrém könnyebb alkalmazása miatt van és az esetleges sérülések gyors elsősegélyét könnyíti, fertőződést csökkentheti.


- Még egy fontos dolog, nagyon fontos: a kerekek légellenállása nagyon nagy.

Az aero felni is segít, de a legnagyobb szélfogók a küllők. A karbon kerekek lényege a súly mellett a küllőszám csökkentése és a küllők aerodinamikusabbá tétele.

[link]


Még normál fémküllők esetén is bevetik a trükköt:

- Kevesebb küllő (falubájkban 36 db, itt a plafon a 24 db, de még annál is van jóval kevesebb).

[link]

[link]

- Lapos küllők a körkeresztmetszet helyett.

[link]

2020. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor láttam a kérdést, gondoltam, mennyi mindenre nem gondoltok majd, de Wadmalac gondolt mindenre…


Szóval csak egy vicces videó, hogy mennyit tud számítani a testhelyzet:

https://www.youtube.com/watch?v=3Iz7ZMALaCY youtu.be/3Iz7ZMALaCY

2023. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!