Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene már a Fidesznek...

Nem kellene már a Fidesznek bejelentenie és "felépítenie" egy főpolgármester jelöltet?

Figyelt kérdés

Kí lesz Karácsony Gergely kihívója?


Teljesen objektíven kérdezem és bízom benne objektív válaszok is fognak érkezni.



2023. aug. 4. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinném ez nem realitás számukra... karácsony Maradni fog a helyén szerintem, mert ha elnök jelölt lenne, az már nagyobb kihívás lenne a fidesznek..
2023. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs végleges döntés. Egy időben el tudtam volna képzelni Fürjes Balázst vagy Vitézy Dávidot, de előbbi a korábbi mérsékelt és kompromisszumkereső álláspontját elhagyva elkezdett beállni a Fideszes fősodorba és már Ő is Brüsszel, Soros, migráns Bermuda-háromszögben kezdte el értelmezni a világot. Vitézynek pedig elmondása szerint nincsenek ilyen ambíciói. Felmerült még Szentkirályi Alexandra, de szerintem Ő túlságosan megosztó személyiség a kormányszóvivői tevékenysége miatt, illetve a férje üzleti érdekeltségei sem vetnek rá jó fényt. Szóval szerintem a háttérben mehet valamiféle casting a Fideszen belül, de az szinte biztos, hogy olyan pártpolitikus, aki ma a mindennapokban részt vesz egy tolja a kormánypropagandát, nem fog tudni győzni Budapesten. Lebőgni meg ezek közül senki nem akar.


Aztán ott van az is, ha még Fideszes is a főpolgármester, a közgyűlésben meglesz-e a többsége, jelenleg is ellenzéki többség van, kérdés a Fidesz vissza tud-e szerezni kerületi polgármesteri székeket, amiket 2019-ben részben elvesztett. A tavalyi választáson, ha jól emlékszem a XVII kerület kivételével mindenhol az ellenzék győzött az országgyűlési választáson, így például a XVI kerületi polgármester, Kovács Péter pozíciója is kérdéses.


Mindazonáltal egészen biztos, hogy Karácsonynak nem lesz kihívója az ellenzéki oldalon? Értem, hogy az ész érvek ezt diktálnák, de azért amennyire nyomon követtem az eseményeket a DK például nem biztos benne, hogy támogatja Karácsony újbóli összellenzéki jelöltségét.

2023. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs érdemi esélyük, ezt ők is tudják és másfelé irányítják a pénzt.
2023. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a budapesti választók nem értették meg a fidesz üzenetét és továbbra is ragaszkodnak Karácsonyhoz akkor szerintem a fidesz nem fog erőlködni. Nem fog egy komoly kihívót kiállítani úgy hogy szinte biztos a bukta.

Csak azt nem tudom hogy miből fogja Karácsony üzemeltetni a várost.

Mert pénz az nem lesz, és a kormány ott fog keresztbe tenni neki ahol tud.

2023. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hypno ***** válasza:
100%

Trump is teper a hatalom után, majd Tarlóst is előveszik.

Amit a MÁV-nál csinál az egyébként is elég dicstelen.

Az meg a francot nem érdekli, hogy akarja-e. Ha parancsot kap, akkor akarja.

2023. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bajban vannak a kártevők a fővárosban. Arcvesztés lenne, ha senkit sem indítanának. De az se jobb, ha veszítenek, márpedig az biztosra vehető. Szerintem arra várnak, hogy a magyarpártiak megerősítsêk, hogy Gerikét indítják.
2023. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsére az értelmiségieket nem tudja annyira hülyének nézni mint a vidékieket.
2023. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják megnyerni a fővárost. Most épp kifejezetten jól jön nekik, hogy az ellenzéki vezetésű városokat (élükön Budapesttel) anyagilag kivéreztethetik, mert amúgy sincs pénz semmire, és közben ráfoghatják az ellenzék inkompetenciájára. Bármilyen érdemi hatalmat már úgyis rég elvettek az önkormányzatoktól, ha meg valamire mégis szükség van arra meg hoznak egy törvényt egy éjszaka alatt.
2023. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szentkirályi Alexandra kihívóan besétál hozzá, felállítja, kiveri az irodájából és beleül a székébe.
2023. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 DK-s ***** válasza:
Szerintem nem foglalkoznak Budapesttel. Határozottan kormány-ellenes, az utóbbi időben ráadásul szét is xopatták a fővárost rendesen, úgyhogy a fidesz számára veszett fejsze nyele. Állíthatnak akárkit, bukni fog.
2023. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!