Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság már egy nyavalyás Balaton is megfizethetetlen? Nem csak a Gyurcsány korszaknál, de már a Kádár korszaknál is szarabbul élünk?

Figyelt kérdés

Nem csak az én szubjektív véleményem szerint megfizethetetlen már a Balaton, meg lehet nézni, idén 40-50%-os forgalom visszaesés van. Ezek szerint a többi magyarnak sem megfizethető már. Pedig egy nyamvadt Balaton az aztán nem egy nagy valami, nem egy nagy élmény. Aki szerint egy balatoni nyaralás az nagy élmény, annak tényleg nincsenek magas elvárásai egyáltalán. A Balaton tipikusan a proletárok üdülőhelye volt mindig is. Gyurcsány idején is meg tudták engedni a prolik is, Kádár idején meg ingyen volt. Az állam ingyen nyújtotta ezt is az állampolgároknak.

Ezek szerint most már Gyurcsány és Kádár idején is most éltünk, ez az igazi "átkos" korszak amit most élünk, hogy már egy szaros Balatonra sincs pénzük a magyaroknak? Röhej a köbön.


2023. aug. 7. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Attól függ mit akarsz csinálni a Balatonnál.

Ha csak lemész fürdeni, akkor ki lehet fizetni.

Hűtőtáskába vinni kell italokat meg kaját, nem kötelező mindent megvásárolni.

2023. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Ahhoz képest, hogy megfizethetetlen a Balaton, igen sokan vannak ott egész nyáron.

Mindig felderít az ilyen szövegek olvasása, mert közben meg nem lehet úgy menni az M7-esen vagy a többi Balaton közeli úton, hogy ne lenne hatalmas dugó meg tömeg, azok miatt akik éppen "nem mennek a Balatonra", mert "nem tudják megfizetni".

Kitaláltok baromságokat, hazudtok egymásnak és magatoknak, miközben mindenki látja hogy nem igaz, hiszen mennek a Balatonra. Aztán meg ott álltok és értetlenkedtek, hogy "nem értem hogy nyerhetett megint a fidesz?"

2023. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es

Te sem voltál a Balatonon idén, és hírekből sem tájékozódsz.

Kong az ürességtől a magyar "tenger"...

2023. aug. 7. 11:53
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Tegnap láttam egy kis videót valamelyik Balaton melletti új beruházásról, hoyg jaj, mostantól el van foglalva a Balaton partja és a NER miatt most szegény embereknek maradt egy 3 méteres rész a partból, scak ott lehet a vízhez lemenni.

Aztán rágugliztam a térképen és a pár száz méteres partszakasz másik oldalán, az újonnan beépített terület közvetlen közelében ott van a teljesen szabad, nyitott Balatonpart a település hosszában tovább, ahogy a másik oldalon is csak 2 utcányit kell arrébb sétálni a szabad partszakaszhoz. De persze lehetett jó kis hergelő videót készíteni arról, hogy az eddig elzárt partszakasz és a most megépült újabb elzárt rész között csak 3 méter maradt szabadon. Hogy a másik oldalon kilométerek szabadon vannak az nem számít.

2023. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
#3 veled ellentétben rendszeresen jártam az elmúlt hetekben azokon a területeken kocsival. Igen fura lehet az a hely ami kong az ürességtől de azért állandóan tömve vannak az oda-vissza vezető közlekedési utak.
2023. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Kétszer voltam eddig idén 1-1 hétig, lehet hogy augusztusban még elmegyünk. A szabadstrand előtt szinte sose találtunk helyet a kocsinak, ha meg este elmentünk valahová vacsorázni, foglalni kellett időben asztalt. Nem bántam volna, ha feleannyian vannak.
2023. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Az 1-1 napra leruccanók száma nem csökkent látványosan, inkább a vendégéjszakáké.
2023. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Voltam Balatonon, tele volt.
2023. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most hetek óta pocsék az idő, lehet ezért is esett vissza a nyaralók száma.

Egyébként szerintem meg azért ne mennek oda az emberek, mert ahogy írod, nem színvonal. A víz koszos, hideg, amilyen hideg van éjszaka. Sokkal többet nyújt már egy élményfürdő a mai világban.

Vagy akár a horvát vagy olasz tengerpart, az sincs messze, és nem drágább.

2023. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7%

#7 A valóság ezzel szemben ez:

"A Magyar Turisztikai Ügynökség a legfrissebb adatokra hivatkozva közölte, hogy jól teljesít a külföldi vendégforgalom a főszezonban a Balatonnál. A legtöbben a német ajkú és a visegrádi országok turistái közül érkeztek a tóhoz.

A vendégéjszakák valamivel több mint negyedét töltik külföldi vendégek a térségben, ők adják a tóparti szálláshelyek bevételeinek közel egyharmadát. Nyár eleje és július közepe között közel 180 ezer külföldi vendég közel 650 ezer éjszakát töltött a Balaton partján. A külföldi forgalom így 14 százalékkal múlta felül a tavalyi év azonos időszakának eredményeit

– olvasható a közleményben.

Június 1. és július közepe között 2,4 millió éjszakát regisztráltak a szálláshelyek a Balatonon, elérve ezzel a 2019-es év forgalmának 98,6 százalékát. A térségben a forgalom döntő többségét, 73 százalékát a magyar vendégek adták, azonban az országos trendeknek megfelelően nőtt a külföldi vendégéjszakák száma is."

[link]

2023. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!