Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is érzi már Magyarországon...

Árokpart kérdése:

Más is érzi már Magyarországon azt a tendenciát, hogy a mostani különösen a 2022 óta regnáló Fidesz kormány alatt hiába a még megmaradt jóléti intézkedések, miközben a demokrácia hiánya olyan fokra hágott, hogy inkább helyette legyen demokrácia?

Figyelt kérdés
PL. Megelégednénk egy kb. 2013-as szinten lévő jóléti intézkedésekkel, de cserébe inkább legalább lenne még olyan demokrácia mint akkoriban amilyen volt. Akkoriban még valamelyest hasonlítottunk az 1989-es elvek alapján működő demokráciánkhoz az élet minden területén.
2023. aug. 7. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Én már kb 2015 óta ezt érzem, egyre fokozottabban. De az átlagembert szerintem ez nem igazán érdekli. Nem is érti, hogy ennek a hétköznapokra is hatása van, a demokráciát és a jogállamot valamiféle megfoghatatlan úri huncutságnak tartja. Az embereket sokkal inkább érdeklik a kézzel foghatóbb és egyértelműbb üzenetek és a kisebb-nagyobb populista szólamok.
2023. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2023. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
8%
Én egy 2006 októberi demomratic levelt szeretnék. Nem tudom why beszélek half angolul.
2023. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem, semmi érdemi nem változott.
2023. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
1-es Igen ez sajnos így igaz. Viszont érdekelni fogja majd ha netán kilép a komfortzónájából és állami szervekkel lesz dolga. 3-as Semmiképpen nem egy Gyurcsányira gondoltam, de egy 2013-as konszolidált Fideszes demokráciára vagy egy 1998-2002 közöttire vagy 1994-98 közötti Horn kormányére, de még jobban egy pl. 1992-es Antall féle kormány demokratikus gyakorlatára.
2023. aug. 7. 21:59
 6/19 A kérdező kommentje:
Egyik állami szervnél sincsen az az ügyfélközpontúság mint régebben. Az emberek, a társadalom is mintha nem is igényelné, hogy valóban embernek nézzék őket.
2023. aug. 7. 22:02
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Hát lehetne demokrácia, de akkor mi is lenne?

Elmondhatnám a véleményemet meg ilyesmi?

2023. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Klára nem csak a demokráciát hozza el de az árakat sem fogja emelni a béreket viszont igen.
2023. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
6: Ha te lennél az ügyfél, én is ki lennék akadva, de ne magadból indulj ki, normális emberekkel normálisan viselkednek.
2023. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

#7: Nyilván nem hívnának be a köztévébe a miniszterelnökkel csevegni, de például azoknak a képviselőknek, akiket a nép megválaszt, hogy képviseljék őket, lenne erre lehetőségük.

Ami ennél fontosabb, hogy valódi demokrácia esetén a versenyhelyzet megnőne, ez pedig mindenkit jobb teljesítményre ösztönözne, ami végső soron az emberek hasznára válna.

2023. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!