Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is érzi már Magyarországon...

Árokpart kérdése:

Más is érzi már Magyarországon azt a tendenciát, hogy a mostani különösen a 2022 óta regnáló Fidesz kormány alatt hiába a még megmaradt jóléti intézkedések, miközben a demokrácia hiánya olyan fokra hágott, hogy inkább helyette legyen demokrácia?

Figyelt kérdés
PL. Megelégednénk egy kb. 2013-as szinten lévő jóléti intézkedésekkel, de cserébe inkább legalább lenne még olyan demokrácia mint akkoriban amilyen volt. Akkoriban még valamelyest hasonlítottunk az 1989-es elvek alapján működő demokráciánkhoz az élet minden területén.
2023. aug. 7. 21:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
7-es Azt most is elmondhatod, csak az a baj, hogy sajnos nem foglalkoznak vele. Nem demokratikus a közéelt, a kommunikáció, az állami szervek, a ksiemberrel szemben sokszor apróbb dolgok miatt különösen megfélemlítően járnak el bármelyik hivatalban, szervnél. Ha panaszkodsz még ha teljesen intelligensen is akkor is rádhúzhatják, hogy verbálisan zaklattad őket stb. Az ember már retteg kilépni a lakásából vagy a hozzátartozóját elengedni otthonról, mert ha netán kisebb szabálysértést is vélelenül elkövet egyből meghurcolhatják, a legkisebb dolgokért szabálysértési őrizetbe vehetik és azt sem tudná olyankor az emebr, hogy hol van, hol keresse és ami a legmocskosabb dolog sokszor nem is adnak információt róla. Ezen felül lehet más is ha kórjázba kerül véletlenül sokszor akkor is hasonló a helyzet. Egy normális demokráciában nem így járnak el az emberekkel. Azt is megértem aki rengeteg milliókat kapott a kormánytól adóvisszatérítésként és még védi őket 2022 óta is, viszont tudnia kell, hogy bármennyi pénze is ha valamiért dolga lesz bármelyik állami szervekkel nem tud magánt választani mint kórházat.
2023. aug. 7. 22:14
 12/19 A kérdező kommentje:
9-es Kiforgatod a szavaimat nem rólam van szó, jómagam is dolgoztam ügyfelekkel és mindenkivel maximálisan tisztelettel és barátságosan bántam. Mással már nem tudok példálózni mint a Kisváros című magyar filmmel. Haonló demokratikus intézményrendszerekre gondoltam mint akkoriban. Igaz, hogy az csak film, de valamennyire tükrözte az akkori Magyarországot.
2023. aug. 7. 22:17
 13/19 A kérdező kommentje:
DK-s Ha itt vagy légyszíves fejtsed ki ezzel kapcsolatban a véleményedet. Ahogyan az írásaidat olvasom megállapítottam, hogy te már bőven felnőtt voltál a 90-es években és 10 évvel ezelőtt meg pláne. Hogyan és mi okozhatta, hogy idáig eljutotunk és mennyi az esélye, hogy vissza tudjuk terelni az éelt menetét itt Magyarországon a normális kerékvágásba.
2023. aug. 7. 22:22
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

Árokpart

Lefordítom a kérdésedet.

Voltál valami hivatalban és nem úgy sikerült a napod ahogy szeretted volna.

Ezért most kiírtál egy kérdést arról, hogy itt annnnnyira nincsen már demokrácia, hogy nem ügyfélközpontúak a hivatalok és neked bosszúságot okozott egy hivatalnok valahol.

Röviden: o1g, mert beszólt neked valaki egy ügyintézés során.

Most már csak azt magyarázd el kérlek, mégis mi köze egy ország demokráciájának ahhoz, hogy hogyan viselkednek veled a hivatalban! Mert nekem nem jön össze miképpen is csökkenti a demokráciát az ha Marcsika nem mosolyog a hivatalban a 124. ügyfélre vagy Klárika nem volt hajlandó megcsinálni amit akartál volna.

Innentől talán nem tudsz szavazni menni? Elmarad az önkormányzati választás? Megszűnt tán a vallásszabadság vagy nem lehet tüntizni a körúton?

2023. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%

Mert ha Klári lesz a kormányfő akkor foglalkozni fognak vele hogy te mit mondasz.

Különben ahány ember annyiféle vélemény néha homlokegyenest különbözőek.

2023. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen
2023. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Különbözőek,igen.
2023. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 A hit a remélt dolgok fölött való bizonyosság.
2023. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Milyen jóléti intézkedések?
2023. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!