Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a politikusok...

Miért nem a politikusok szégyene az alacsony fizetés?

Figyelt kérdés
Nem a dolgozó ember tehet róla. Áprilisban az átlagfizetés nettó 391.700 Ft volt. Ebből azért annyira nem sok mindent lehet venni, nem hogy takarékoskodni.
2023. aug. 8. 10:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10 ". A gond pont az, hogy nincs szabad piac, mivel rengeteg szabályozás és adó terheli a vállalkozókat is, emiatt pedig nincs esélyük felzárkózni a világ szerencsésebb országaiban működőkhöz."

Hol vannak ezek a szerencsésebb országok, ahol nincsenek adók, nincs állami szabályozás aminek meg kell felelnie egy vállalkozásnak?

2023. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Kroms ***** válasza:

#11

Szinte teljes Közép- és Dél-Amerika, meg Ázsia és Afrika egy nagy része. Amúgy nem kell az előnyös helyzethez, hogy egyáltalán ne legyenek szabályok és adók, csak kevesebb, mint nálunk. Ez pedig a legtöbb országról már elmondható. Pl. gondolom tudod, hogy ÁFA-ban világrekorderek vagyunk...

2023. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12 Ezeket én nem nevezném szerencsésebb országoknak. :)

Az ÁFA pont nem érdekli a vállalkozásokat, mert azt te fizeted, a vevő.

A társasági adó nálunk a legalacsonyabb Európában és más vállalkozásokat terhelő adókban sem állunk már olyan rosszul mint pár évtizede.

2023. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mert nem a politikusok keresnek keveset.
2023. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Soha korábban nem volt ilyen magas a fizetés, reálértékben"


Korrekt. Én húsz évig voltam közmunkás, kezdetben kilenc, majd tizenegyezer forintért. A Gyurcsány korban kaptam 65 ezret amit a fidesz visszanyesett 47 ezerre. Gennyes fidesz. Mai pávák meg degeszre keresik magukat, egy se kap 70 ezer alatt oszt sír a szájok.

2023. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Láttál már szégyenkezni patkányt, sáskát, piócát?
2023. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hozzátenném gyorsan, az viszont mar a gazda szégyene és felelőtlensége, ha tétlenül hagyja, hogy ilyesmi garázdálkodjon a háza táján.
2023. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!