Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják néhányan,...

Miért gondolják néhányan, hogy sokkal közelebb lennénk a gazdaságilag fejlettebb országokhoz, ha olyanok vezetnék hazánkat, mint Schiffer András?

Figyelt kérdés
Azt hiszik, hogy ez esetben kevesebb lenne a korrupció, jobbak lennének a mutatóink, stb. Mire alapozzák ezt?
2023. aug. 8. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Hazánknál jelenleg egy fejlettebb ország van, a Szovjetunió.
2023. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Schiffer András... Miért pont Schiffer András? :D

A legjobb magyar miniszterelnök 1990 után Bajnai Gordon volt. Nagyon korrekten kormányzott és nagyon korrekten nyilatkozott mindig. Persze a Fidesz-média úgy kicsinálta, ahogy azt kell.

2023. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
2: Csak épp nem túl korrekt módon nem fizették ki a libatenyésztőket.
2023. aug. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Létrehozott egy, a belső működésében diszfunkcionális pártot, majd szétverte azt. Elmúlt 1,5 éve: átment full kreténbe. Ráadásul nem is az a tipikus technokrata (mint amire a kérdésed alapján asszociálnék) - jogász a végzettsége, és alapvetően a kritikáiról ismert, nem a megoldásairól. Nagyjából ennyit tudok róla elmondani. A 22-es választások környékén még beszéltem Schifferistákkal, azóta szerintem már elpárologtak, az alapján, amiket néha nyilatkozik az az ember.

Valakinek bejön/bejött a mérsékelt jobbos hang, meg amit gondol a pártpolitikáról. Ami érthető, kevés hasonló arc van ma a közéletben. Nagy a tudása közéleti ügyekben, csak néha túltolja. Viszont nem az a tipikus vezető alkat.

2023. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

"Csak épp nem túl korrekt módon nem fizették ki a libatenyésztőket."


De jó lenne ha minden politikussal csak ennyi baj lenne...

2023. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valahogy mindig az ő esetében merül az fel, hogy szükség volna több ilyen hangra is a mai magyar politikában, mint ahogy ő beszél. Csak nem tudom mire gondolnak, mert ő is üres közhelyeket puffogtat, szépen becsomagolva adja elő - ő is a semmit, mint a többiek. Az meg hogy jobbos lenne, hát ő attól nagyon távol van.
2023. aug. 8. 21:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazad van, most hallgattam tőle ismét valamit, szóba jött az antiglobalizmus, osztályelmélet, téeszek. Talán nem a jobbos a legjobb szó, de az biztos, hogy volt fideszesek szimpatizálnak vele első sorban. Illetve Mi Hazánkosok. Nehéz elhelyezni bárkit a mai palettán, na.
2023. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozol kedves kérdező? Schiffer nem aktív politikus. Így nem is vezetheti az országot. Attól, hogy valaki elmondja a véleményét még nem vezető.
2023. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem aktív pártpolitikus, de nagyon szeretne ismét az lenni - különösebb tehetség híján is. Ha ő elmondhatja a véleményét, én miért ne mondhatnám el róla? Ha meg neked tetszik, imádgasd. Ja amúgy kormánypárti vagyok, és most nálunk elvileg valamiért respektálni kellene, én mégsem veszem be hiteltelen süketeléseit amiket hangoztat.
2023. aug. 9. 18:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahogy olvaslak kedves kérdező, te nagyon megsértődtél rá. Miből gondolod, hogy szeretne ismét aktív pártpolitikus lenni? Ismered, hogy ezt így mered állítani?
2023. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!