Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseket nem zavarja,...

Árokpart kérdése:

A fideszeseket nem zavarja, hogy lassacskán mára már szinte egyáltalán semmilyen demokrácia nincsen az országban így 2023-ban?

Figyelt kérdés
Emlékszem a 2013-14-es Fidesz kormányzása alatt még nem volt így. Valamiképpen nekem akkoriban úgy tűnt, hogy kezd ez a kis ország nagyon jó irányba haladni a közélet is még elég szalonképes, konszolidált volt. Már nem volt radikális a hangulat mint 2010-ben, a 2014-es válastások talán az egyik legnyugodtabb, legkiegyensúlyozottabb volt a rendszerváltás óta. Még a Jobbik is békésen és szalonképesen kampányolt , a választások után is nyugalom volt az országban. Azután ugye ősszel jött a netadós tüntetés rengetegen voltka , talán a rendszerváltás óta soha nem tüntettek annyina, mégis inkább békés performansz jellege volt és a végén a kormány gálánsan bejelentette, hogy ha az emberek azt akarják, hogy ne legyen netadó akkor nem lesz. A rengeteg tömegben sokszor még rendőrt sem lehetett látni. Illetve akkoriban azt láttam, hogy a rendszerváltás fő vívmányát a demokráciát megtartottuk, sőt a netadós tüntetés kapcsán még magasabb szintre emeltük , mellette visszahoztunk egy kiegyensúlyozott szociális szemléletet a gazdaság és társadalom szegmenseiben ami még a múlt rendszerben megvolt, sőt talán nagyobbb szociális programok is voltak akkoriban az éelt minden területén mint a múlt rendszerben. Valamiképpen az ember azt gondolhatta, hogy elindultunk egy szociális, ugyanakkor maximálisan demokratikus út felé. Mára azonban az ellenkezőjét látom sajnos. Kezd ez a kormányzati ciklus arroganciájában hasonlítani a 2006-2010-es Mszp-SZDSZ kormányzati ciklushoz. Ugyan még akkora megszorítások nincsenek, de mégis valahol húznak a nadrágszíjon és az ember panaszkodik akkor azt kegyetlenül elfojtják. Mintha a rendvédelmi szervek is megváltoztak volna. Hogyan és miképpen juthattunk el vajon idáig?
2023. aug. 11. 14:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bármelyik hatalmi tömörülésnek Magyarországon ne lenne a kizárólagosságra törekvése. A jelenleg regnálóknak mindig is ez volt a céljuk.
2023. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
11-es Persze, hogy ez volt, de azért még 10 éve legalább ügyeltek arra, hogy ez a hétköznapi életben ne jelentkezzen, legfeljebb maximum nagyon elszigetelt esetekben, ami szintén egyébként nem helyes, hogy hozzátegyem.
2023. aug. 11. 14:42
 13/32 anonim ***** válasza:
10%
Nem. A demokrácia egyébként se jó semmire. Nézd meg Németországot.
2023. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok fideszes, de azért valamilyen szintű demokrácia van az országban. 2 hete a strandon a büfében szidták hangosan többen a Fideszt, ha nem lenne valamilyen szintű demokrácia, akkor nem tehetnék meg ezt nyilvánosan.
2023. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%
#3 Én sem kedveltem különösebben 1989-ben Orbánt, de akkor még senki sem gondolhatta volna, hogy ez lesz. Még azok sem, akik most azt mondják, hogy ők igen. Én valamikor 2006 után kezdtem el arra gyanakodni, hogy hiába is lesz itt kormányváltás, mert ezúttal Orbán is ugyanott fogja folytatni, ahol Gyurcsány abbahagyta. De azt még akkor sem gondoltam volna, hogy mélységesen alul is fogja múlni. És amint láthatjuk, még mindig van lejjebb.
2023. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
14-es Még egy diktatórikus országban is szidhatod a kormányt már a manapság. Olyan demokráciára gondoltam mint pl. Antall kormány alatt, Horn kormány alatt, az első Orbán kormány alatt, a 2010-2022 Fidesz kormányok alatt. Elég szomorú ha te ezzel megelégszel 34 évvel a rendszerváltás után. Arra gondolok többek között, hogy polgárbarátabb legyen a rendvédelem, emberközpontúbb az egészségügy, a büntetés-végrehajtás , a közélet is demokratikusabb legyen. Ne legyen lassan már a WC-s néni is hivatalos személy stb. Nem értem, hogy az emberekenek nincsen erre igényük? Hol vannak azok az emberek akik ezt természetesnek tartották még a 90-es években? Akkoriban az emberek vállakozni akartak, vállakoztak, most meg nem tekintik munkának akik nem a gyárakban robotolnak, szabad véleményük volt mindenről és sorolhatnám. Aki a túlórák miatt panaszkodik nemhogy mellé állnának, hanem szintén leszólják és azt meg végképpen nem értem, hogy miért nem akarnak egy jóléti országot. Mi lett ezzel a társadalommal?
2023. aug. 11. 15:05
 17/32 A kérdező kommentje:
Kikkel élünk együtt akik ennyire levitték a mércét Magyarországon?
2023. aug. 11. 15:06
 18/32 anonim ***** válasza:
65%
#14 Még az átkosban is szidtuk pártunkat és kormányunkat, még a munkahelyen is. Talán csak a párttitkár elvtárs előtt nem volt tanácsos szidni.
2023. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Mellesleg a 90-es években nem votl ilyen, hogy úgymond hatalom, mert a kormány is csk egy párt volt a sok közül, a rendvédelem sem a kormányt védte, hanem a mindenkori lakosság véleményét. A rendvédelem akkoriban még egyáltalán nem foglalkozott politikával, nem kötődött a politikához, hanem független votl legalábbis a közemberek szintjén.
2023. aug. 11. 15:09
 20/32 A kérdező kommentje:
15-ös Sajnos pontosan így lett mára. Viszont 2010 után egy rövid ideig úgy tűnt, mintha vissaztértünk volna demokrácia tekintetében Gyurcsány után a normális kerékvágásba. Sajnos túl sokáig tartottuk a Fideszt hatalmaon ez az igazság. Szerintem bárki aki a Fideszt leváltaná (természetesen Gyurcsányon kívül) egészen biztosan maximálisan demokratikus lenne, kénytelen is lenne ennyi év Fidesz után, nem hibázhatna , mert szintén félne, hogy veszíteni fog a következő választáson.
2023. aug. 11. 15:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!