Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki rendel/étterembe/kifőzdébő...

Aki rendel/étterembe/kifőzdéből eszik, az tulajdonképpen nem szegény?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan társadalomkritikai cikkeket, amik azt feszegetik, hogy rengeteg pénzt kidob az ember készételekre Pizza a CBA-ba ahol még olcsóbb is, de sokkal drágább mintha te készíted el. Az emberek állandóan rendelnek kaját, kifőzdébe, étterembe esznek 10x-es áron. Megy a hedonizmus ezerrel, mert lusták vagyunk és nem akarunk dolgozni az étel elkészítésével és eközben ekézzük a kormányt, holott régen nem is éltünk ilyen szinten. Én is ezt tapasztaltam, szerinted?


Még a '70-'90-es években a szüleim a piacról kerítették be a jó minőségű és olcsó húst, tojást, savanyút, burgonyát és mindent otthon kszítettünk el. Aztán ma ott tartunk, hogy az ember készen a kifőzdében vásárol jóval drágábban vagy rendel a futártól vagy tízszeres áron és eközben azt hazudjuk magunkat, hogy rosszabbul élünk persze ki tehet róla?



2023. aug. 17. 15:13
A kérdező szavazást indított:
igen. Aki rendel/kifőzdébe jár az nem is szegény
talán. Még egy héten 2-3 alkalom az belefér
nem. A szegény még az marad attól, hogy rendel vagy étterembe jár
33 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
71%
Ez kb olyan hogy akinek van ruhája az nem szegény mert aki igazán szegény az meztelen?
2023. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Gondolj bele : veszel 1 kiló paradicsomot most 500 Ft. Kell hozzá 1-2 db paprika és két szelet hús. Zacskós rizs csomagja 200 Ft. Ebből kb ~8 adag étel készíthető. Megcsinálod vasárnap és pár napig azt eszed a munka után


Ha ezt az adagmennyiséget a legolcsóbb kifőzdében, gírosban vennéd meg akkor 8*2500 = 20 000 Ft-ot gizetsz és megvan 1500-ból ha te készíted el. Na?

2023. aug. 17. 15:23
 3/40 anonim ***** válasza:
92%

Abban igazad van, hogy sok olyan rendel ételt akinek a hónap végén már problémája van a pénzzel és ez otthon főzéssel megoldható lenne. De szerinted attól még az nem szegén,, aki nem rendel és lesz +20ezer forintja ezért a hónap végén?:D de legyen akár 30ezer, ez ugyan úgy rohadtul semmire sem elég és még a főzésre és bevásárlásra is időt kellett szánni, ami egyáltalán nem egyszerű, ha valakinek pl nincs kényelmes munkája...


Nyílván kérdés, hogy hogyan definiáljuk a szegényt, mert a nyugathoz képest balkáni csöves a többségünk sajnos, de afrikához képest meg király módon élünk.


Szerintem az lenne az alap, hogy mindenki annyit pénzt tud spórolni a hónap végén nagy lemondások nélkül, amivel lehet valamit kezdeni. Erre pár tízezer forint rohadtul nem elég... Az kb arra jó, hogy váratlan kiadásokat fizetni tudj.


De tudom lehet vitatkozni rajta, hogy ki számít szegénynek, de szerintem itt európában és eu tagként szerintem nyugodtan tehetnénk magasabbra azt a lécet...

2023. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
38%
Mennyi idő összedobni egy 2-3 fogásos vacsit? Másfél óra biztos, de inkább kettő. Az minimál órabérben is 2-2,5 ezer forint plusz az alapanyag 1-2 ezer egy főre. Ebből már kikalkulálhattad hogy főzni a luxus.
2023. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%

A paradicsomos, két szelet húsos 1kg rizs elég NYOLC NAPRA??? hány kg vagy? 40??? Hogy ez elég?

Meg mi ez amúgy hajléktalan konyha kezdőknek?

2023. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%
Lehet olyan , aki gazdag, de nincs ideje,vagy igénye főzni, de lehet olyan is aki szegény , és luxust akar,
2023. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk egy második csak 1400, nem 2500, még házhozszállítással is csak 1650.
2023. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
8%
4: Csak épp sok olyan szegény van, aki nem dolgozik, vagy nem tud este még pluszban dolgozni, ezért őneki értelmetlen órabért számolni. Amúgy egy egyszerű vacsora összedobása inkább 15-30 perc mint 2 óra.
2023. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
Heti 3x rendelek menüt, a többi napon nem eszek fött ételt. Heti ebédem/vacsorám meg van 10.000 forintbol.
2023. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 qkker1 ***** válasza:
78%

# 1

Hagyd, ez állandóan ilyen kérdésekkel provokál!

2023. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!