Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha Magyarországon...

Mi lenne, ha Magyarországon elsőként az adott tudomány életben is tapasztalt tudósi (szervezés és vezetés, szociológia, pszichológia, pénzügy és számvitel, közgazdász, jogász, matematikus stb.) irányítanák az országot szociálkapitalista alapon?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Hát ennél rosszabb nem lenne, az biztos.
2023. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen mindegy.

A vezetőket választáson, szavazással döntjük el kik legyenek. Nem arra fogsz szavazni aki a legjobb közgazdász vagy orvos - mert honnan tudná a szavazó, hogy milyen, ki a legjobb - hanem ezek közül aki a neki legrokonszenvesebb, leginkább alkalmas vezetőnek, de főként hogy kikkel van együtt, azaz melyik párt jelöltje.

Innentől még pont az van mint most. Politikusok, akiknek van alap szakmája, végzettsége.

Most is a legtöbb kormánytag, miniszter, államtitkár valamilyen szakember az adott tudományban. Neked még sem felelnek meg, nem is tudod kinek mi a szakmája.

Ha pedig csak valaki kijelöli a kormányba a szakembereket, nem az emberek választják a kormányt, vagyis a kormányt adó pártokat, az diktatúra. Ezt szeretnéd?

2023. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne népszerű. Például ha egy közgazdászprofesszor kimondaná, hogy ezek és ezek az állami támogatások pénzszórás, másnap kitörne a parasztlázadás. Hiába lenne igaza.
2023. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.


Igazad van.


Innen jön a gondolat.


Amilyen a nép, olyan a kormányzat.


Illetve a demokráciához is fel kell nőni.

Nem csak értelmileg, hanem tájékozottságban, hasznos szokásokban is.

2023. aug. 19. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Igazad van, a demokráciához is fel kell nőni.

Neked sem sikerült még, ezért nem is érted mit jelent a demokrácia, ezért írsz ilyen butaságokat.

2023. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, azt hiszem értem a kérdést. Szerintem inkább köztes megoldásokban kellene gondolkodni.


1. Én csak demokratikus politikai hatalmat tudok jó megoldásként elképzelni, ami szabad választásokon, nyilvánosságon, visszahívhatóságon, jogegyenlőségen, a közvetlen demokrácia működőképes alkalmazási módjain alapul.


2. Annak azonban nem látnám akadályát, hogy bizonyos állami vezetői tisztségek betöltését, sőt bizonyos választott tisztségekre való jelöltséget is végzettségekhez, szakképzettségekhez, dokumentált szakmai teljesítményekhez, tapasztalathoz kösse a jogszabály. Miniszter vagy államtitkár például szerintem ne legyen olyan ember akinek az adott minisztérium szakterületébe tartozó PhD fokozata és habilitációs oklevele nincs; szerintem ez lenne a minimum. Országgyűlési képviselő vagy polgármester legalább mesterszakos egyetemi végzettségű személy lehessen. Miniszterelnök-i tisztségre ne legyen jelölhető olyan személy, aki nem volt még polgármester, ne irányított volna legalább 2-3 évig egy települést és egy önkormányzati testületet, továbbá legalább 1 cikluson keresztül ne lett volna "gyalog" országgyűlési képviselő, vagy EU parlamenti képviselő vagy szakminiszter egy kormányban.

2023. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!