Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van arra bármiféle objektív...

Van arra bármiféle objektív statisztika, ami alátámasztja, hogy az elmúlt 13 évben a magyarok életszínvonala jelentős mértékben romlott?

Figyelt kérdés
Az oldalon a túlnyomó többség ezen a véleményen van. Na de így is van?

2023. aug. 19. 20:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%
Ne a statisztikát nézd, te jobban élsz vagy rosszabbul mint évekkel ezelőtt?
2023. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Abból, hogy én jobban, vagy rosszabbul élek még nem állapítható meg, hogy a magyarok többségére is igaz-e ez.
2023. aug. 19. 20:27
 3/37 anonim ***** válasza:
65%

Statisztika az csalhat.

Mondjuk kolléganőm is ki volt borulva mert elvitték a hőmérőt és nem így tudta hogy melege van e vagy fázik.

2023. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Akkor ugyanilyen alapon az ember szubjektív érzése is csalhat.
2023. aug. 19. 20:38
 5/37 DK-s ***** válasza:
61%

#4-nek (kérdezőnek):


Az enyém nem csal. A hétköznapi életben minimalista vagyok, és az is voltam mindig. És nagyon nagyot zuhant az Orbáni időszak alatt, még az én színvonalam is. Olyan dolgokra kell figyelnem, amire előtte nem. Bevásárlásnál például soha nem figyeltem az árakat, mert felesleges volt. Amikre általában költöttem, arra mindig volt nálam elég pénz. Manapság ez már egyáltalán nem biztos.

2023. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Természetesen nőtt az életszínvonal, ez a természetes. Nőtt Gyurcsány alatt is, Orbán alatt is, szinte mindig nő, kivéve, amikor épp válság van. Bár nem tökéletes, de az egy főre vetített, vásárlóerőparitáson számolt GDP-t szokták alapul venni ehhez.
2023. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik kijelenthetjük, hogy nincs.
2023. aug. 19. 22:23
 8/37 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű kérdés, hanem egy sokösszetevős dolog. Olyan közgazdászok, akiknek ez a munkája, még ők is vitatkoznak rajta.
2023. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#8

Tudnál linkelni elemzést amely szerint nem javult, hanem jelentős mértékben romlott a magyar életszínvonal?

2023. aug. 19. 23:31
 10/37 anonim ***** válasza:

Van egy pár adat, amit meg lehet nézni.


Pl. megtakarítás:

2020-es cikk, az emberek harmadának kevesebb, mint 100 ezer forintja volt félretéve: [link]

2023-as cikk, az emberek felének 50 ezer forintja sincs: [link]



Meg lehet nézni pl., hogy az autók átlagéletkora hogy alakul. Az MSZP alatt még csökkenni is képes volt, míg a fidesz alatt évről évre nő:

[link]

Ez azt jelenti, hogy eggyel ritkábban, eggyel később, eggyel öregebb autót kell az embereknek venniük.


Ez látszik akkor is, ha megnézed a használt és új autók arányát: [link]

A fidesz alatt még nem érték el az MSZP konjunktúra alatti számokat új autókat tekintve, viszont a használtok azok többszörösei annak, ami az MSZP alatt volt.

Az emberek szarabb helyzetben vannak, mint régen.

2023. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!