Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orosz mikor lesz hivatalos...

Az orosz mikor lesz hivatalos nyelv Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én támogatnám. Úgy is sokan tanulták régen.

2023. aug. 20. 06:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem szép nyelv, nem undorító. Putler az undorító.
2023. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
54%

#20: "Magyarországon vagyunk, én magyar vagyok és csak magyar nyelven vagyok hajlandó beszélni."


Ez a baj. Nem rég egy USA-ból jött hasszid zsidóval utaztam a vonaton, el volt képedve, hogy itt senki nem beszél angolul, se a kalaúz, se a jegypénztáros, senki. Viszont, Bp és Hatvan között megpróbálták lenyúlni a tabletjét, akkor kiderült, hogy a rendőr (aki állítólag tudott angolul) sem érti az angolját. Mindvégig csak velem tudta megértetni magát.


"Ha ez nem tetszik, lehet haza menni!"

Hollandok, görögök, svédek (soroljam még?) nem így állnak hozzá. Talán emiatt sem ott tartanak, ahol mi.


"Undorító egy nyelv"

Szerintem egyik nyelv sem undorító, és oroszul is született annyi világirodalmi remekmű, mint magyarul.


"Az orosz nép egy nagyon erőszakos nép. "

Több oroszt is ismertem és nem tapasztaltam, hogy erőszakosak lennének.


"Ráerőltetik a többi népre a nyelvüket, a kultúrájukat, a szokásokat."

Ez miben nyilvánul meg ma?


Nem tudom, mit főztél, amit ők másképp csinálnak, mert nem sok olyan tipikusan orosz étel van, amit a magyar konyha is ismer (és fordítva).

2023. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
54%

#20: "Az is undorító, ahogy beszélnek, hangosan, erőszakosan. Nem érdekli őket, hogy ez zavar-e valakit a környezetünkben."


Hallottál már olaszokat, görögöket beszélgetni? Azt hiheti az ember, hogy veszekednek, pedig nem. Temperamentum kérdése. Volt egy orosz kolléganőm, a kislányával oroszul telefonált, nem volt hangos és erőszakos. Csak az orosz nyelv, mint a szláv-nyelvek általában gyorsabb ritmusú, pergőbb.

2023. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Remélem soha!
2023. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!