Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki közalkalmazottnak megy...

Aki közalkalmazottnak megy (mindegy,hogy alsó vagy felső szint), miért nem küldik el egy kurzusra,ahol megtanulja a közalkalmazott lét lényegét?

Figyelt kérdés

Nekem például nagyon rossz tapasztalataim vannak a közalkalmazottakkal.Úgy gondolom, nem vagyok ezzel egyedül.

Legyen szó politikusokról, pedagógusokról, tanulmányi ügyintézőről az egyetemen...stb


Amikor ezeket az embereket állományba helyezik, miért nem küldik el egy tréningre, ahol megismerhetik a közalkalmazotti lét lényegét.

Nekik az a dolguk,hogy a "közt" szolgálják, szolgáljanak, ezért léteznek közalkalmazottak.

A tréning keretében tanítani kellene nekik az alázatos viselkedést,ügyfélközpontúságot, szolgálatkészséget, mint legnagyobb értékeket.Aki ezeket nem akarja magáévá tenni, ne menjen oda dolgozni.


Ahol a szüleim laknak, az utcában van egy óvoda.A diplomás óvónők úgy beszélnek a gyerekekkel,hogy még én szégyellem magam, amikor meghallom.Alpári, undorító stílusban.Ha egyszer felvenném telefonnal és elküldeném a felettes szervhez, nem tenne jót a munkanélküli statisztikáknak.


2023. aug. 20. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Minek? Kurzus nélkül is tökéletesen tudnak kávézni.
2023. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#


Mindegy,hogy kávéznak vagy a telefonjukat nyomkodják, ha nincsen dolguk.Nem ez a probléma.

2023. aug. 20. 20:20
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ne telefonnal vedd föl (elárulom, senkit nem fog érdekelni), hanem kérd tőlük számon te magad.

Intelligenciát nem lehet tanfolyamon elsajátítani. Mondjuk, az alázatosságot kihagytam volna a kérdésből. Senkinek nem kell megalázkodnia.

2023. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert megtehetik. Teljesen más lenne, hogy ha tudnák, hogy 10 másik alkalmas, a megfelelő tudással rendelkező ember van a helyükre, ha a "köz" nem elégedett velük. De nincs. Mondjuk a politikust kivenném ezek közül, az nem munka.
2023. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
#5: Az biztos, hogy téged feleslegesen tanítanak.
2023. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezt én is tapasztaltam az óvónők kapcsán.

De sajnos manapság az óvónők is szent tehénnek számítanak, nem szabad őket megsérteni, mert akkor állítólag nem marad óvónő se már.

2023. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 árokpart ***** válasza:
0%
7-es Nincsen olyan Magyarországon aki nem pótolható.
2023. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#8: Csak ha van, akikkel pótolhatják. Na olyanok nincsenek. Mert senki se vállalja, hogy több évig tanuljon egy hálátlan, rosszul fizető szakmát. Az megvan, hogy 10 ember ment pl. kémiatanár szakra az egész országban? Na az óvónői se különb.
2023. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jégszív ***** válasza:

#7.

Úgy beszélsz, MINT EGY AGYATLAN FIDESZES.

- Azért nem lehet több kórházban hétvégén szülni?

- Azért kell a betegnek több mint száz kilométert utazni a rendelésre?

- Azért foglalkoznak kisiskolásokkal számtalan helyen pedagógiai asszisztensek? (Ami persze törvény ellenes...)

- Azért tanítanak sok helyen szaktanárok helyett képesítés nélküliek?

- Azért kell bezárni jó néhány vasútvonalat?


Szóval, állítólag odáig nem süllyedhettek, de próbáljátok meg, SZÁLLJATOK MÁR MAGATOKBA!

2023. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Justinianus ***** válasza:

"tanítani kellene nekik az alázatos viselkedést,ügyfélközpontúságot, szolgálatkészséget, mint legnagyobb értékeket.Aki ezeket nem akarja magáévá tenni, ne menjen oda dolgozni."

Nem is mennek. :)

2023. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!