Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Rakosi illetve a Kadar...

A Rakosi illetve a Kadar rendszerbe minden csaladba volt egy besugo? Minden buszon? Meg a wc-n is meg tudtak figyelni ha akartak? Es ha kapitalistanak belyegeztek valakit akkor vittek a gulagra?

Figyelt kérdés

2023. aug. 21. 02:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, kik és miért démonizálják manapság a végletekig a Kádár-rendszert, és miért mossák össze következetesen a Rákosi-rendszerrel?
2023. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen kérdéseket a 70-es, 80-as években tettek fel a nyugatra látogató magyaroknak, az ottani antikommunista agymosás eredményeként.

Tőlem pl. azt kérdezte egy holland rokonom, hogy Magyarországon jobb állást kap-e az, aki beszél oroszul? De hallottam olyan hiedelemről is, hogy szovjet tankok állnak az Operaház előtt, és szétlövik, ha megint fellázadnánk ellenük.

2023. aug. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11


"kik és miért démonizálják manapság a végletekig a Kádár-rendszert"


pl. azok, akiknek a rokonait börtönbe vetette, vagy kivégeztette Kádár és az elvbarátai.


voltak különbségek a Kádár rendszer és a Rákosi rendszer között, de a Kádár rendszerben is csak akkor voltál jól, ha befogtad a pofádat és csendben gürcöltél, amíg az elvtársak éltek, mint Marci hevesen.

2023. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#13:

"akiknek a rokonait börtönbe vetette, vagy kivégeztette Kádár és az elvbarátai."

Megértem őket, de azért ők voltak kevesebben, és nem Kádár végeztette ki őket, hanem az akkori jogrend szerinti bíróság. (OK, tudom, hogy nagyrészt koncepciós per alapon.)


"a Kádár rendszerben is csak akkor voltál jól, ha befogtad a pofádat és csendben gürcöltél,"

Ma is így van, csak nem pártállami szinten, hanem jónéhány, főleg multicéges munkahely szintjén.

"az elvtársak éltek, mint Marci hevesen."

Ma is így van, csak nem elvtársaknak hívják őket. És a szinthez képest, ahogy élnek, az egykori elvtársak csak ipari tanulók lehetnének.

2023. aug. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!