Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar baloldal a történelem...

A magyar baloldal a történelem szemétdombjára került?

Figyelt kérdés
13 éve gyakorlatilag labdába sem tudnak rúgni, egymást eszik meg, alapítanak hobbiból 1-2%-os pártokat, összefognak, aztán megint szétesnek, olyan szappanopera szerű komédia már az egész. És ne felejtsük el, hogy európai viszonylatban is messze nagyon gyengén teljesítenek, szóval na tényleg el kell ismerni, hogy lúzerek.

2023. aug. 23. 11:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
61%

"A 2022-es választáson a fidesz-kdnp megszerezte a listás szavazatok 54%-t és ezzel szereztek 68%-t a parlamentben, mivel az egyéni körzeteknek a 82%-ban győztek. Hol van itt különbség?????"


Ott, hogy ferdítettél egy hatalmasat. 2014-ben 44,9%-kal győzött a fidesz.


"Ez a mese. A valóság az, hogy korábban ritkán volt egyéni körzetben első fordulóban győztes. Ezzel szemben rendszeresen játszotta el az mszp és szdsz, hogy egymással szemben, egymás ellenében indulnak és a szavazók ó része így adta le a pártra a szavazatát listán. Aztán amikor ezt a szavazatot már megkapták és visszavonni nem lehetett, akkor összeálltak, visszalépegettek egymás javára a második fordulóra."

Ez így történt, de egyrészt egy jóval egyszerűbben is meglehetett volna oldani, mint egyfordulóssá tenni a választást, másrészt pedig ugyanúgy él az igazság, hogy a második legpreferáltabb jelöltre szavaztak az emberek. Az emberek bármikor megtehették volna, hogy amiért nem értékelik a visszalépéseket, ezért a 3. személyre szavaznak, de sosem lett így. Továbbra is élt a tény, hogy lehetetlen volt, hogy a legnépszerűtlenebb jelölt legyen a nyertes, míg egy egyfordulós rendszerben ez igenis lehetséges. És itt sül ki, hogy a mi még a különbség a Horn kétharmad és az Orbáni kétharmad között.


Az összes többi sületlenséged pedig csak egyszerű ésszerütlenségek és hazugságok halmaza. Egy pártot fel kell építeni, amihez idő kell. Nem úgy működik, hogy hipp-hopp van 76+ jelöltem aztán egyből egyértelművé válik, hogy jobb vagyok mindenkinél és még a fanatikusok is rám szavaznak. Meg kéne érteni, hogy egy olyan rendszer, ahol a szavazók másik 50%-a sehogy sincs képviselve, és a fékek és ellensúlyok rendszere csak látszat, az önmaga hiányosságait igazolja.

2023. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
53%

#21 "Ott, hogy ferdítettél egy hatalmasat. 2014-ben 44,9%-kal győzött a fidesz."

Mivel én a 2022-es és 1994-es választásokat hasonlítottam össze és nem a 2014-est, így nem ferdítettem semmit. Ezen a két választáson 2/3-os többséget szerzett az aki kormányt alakított és nincs különbség a kettő között.

2014-ben az egyéni körzetek 91%-ban győzött a fidesz, a 44,9%-os listás eredményével együtt lett 67% a parlamentben. Úgy, hogy a győzteskompenzációval együtt is csak 40%-t kaptak a listás mandátumokból, nem a 45%-t amit szerezhettek volna.

Nagyon próbálod bizonygatni miért is nem lehet nyernetek.

De tudod mit? Legyen igazad és hidd, hogy esélytelenek vagytok!

2023. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
40%

"De tudod mit? Legyen igazad és hidd, hogy esélytelenek vagytok!"


Nincs olyan, hogy esélytelen, de ha te azt próbálod beadni magadnak, hogy fair play zajlik most a magyar politikában, akkor magadnak hazudsz a legjobban.

2023. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
27%

#23 11 éve a választási kampány arról szól, hogy most bizonyosan le lesz váltva a fidesz. Nem én hazudok magamnak, hanem te nem veszed észre, hogy neked hazudnak a politikusaid, a média szereplői a ballib oldalon. Akik hónapokon keresztül nyomják, hogy bizonyosan győztök majd, tehát tudják hogy simán győzhetnének, majd amint kiderül, hogy nem sikerült, jön a szokásos "elcsaltákaválasztást" meg "médiatúlsúly", "atájékozatlanvidékiekésabutákszavaztakafideszre" meg az általad is most előadott "fideszneklejtaválasztásitörvény" duma.

Miközben a képlet egyszerű: nem szereztek a politikusaid, pártjaid elegendő szavazatot.

Magyarázhatod bárhogyan, de a korábbi választási törvény is ugyanúgy a fidesz-kdnp folyamatos kormányzását hozta volna. Ahogy tévesen hiszed, hogy 2 fordulós választásnál más lett volna az eredmény, akkor sem. nem lett volna mindig meg a 2/3 és ennyi.

2023. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

"Magyarázhatod bárhogyan, de a korábbi választási törvény is ugyanúgy a fidesz-kdnp folyamatos kormányzását hozta volna. "


Ez így igaz. Azt hiszed, hogy ismersz és csupa feltételezéssel élsz, közben fingod sincs, hogy egyáltalán az ellenzékre szavaztam-e, vagy hogy egyáltalán szavazhatok-e ebben az országban :)


Viszont nem értem, hogy miért kell olyan nyilvánvaló hazugságokba belelovallnod magadat, hogy a fidesz ne a maga előnyére, az éppen aktuális erőviszonyoknak és mozgolódásnak megfelelően hozná a törvényeket. Mikor az ellenzék a koordináció lehetőségét vizsgálta, a fidesz átírta a választási törvényt, hogy az csak 1 módon legyen lehetséges. Mikor a Jobbik nagyobb plakátkampányba kezdett, a fidesz egyből meghozta a plakáttörvényt. Miközben a maguk működéséhez állami erőforrásokat vesznek igénybe, addig a pártok támogatását megfelezték. És ezt még lehetne sorolni.


Az, hogy az ellenzék balfékeskedik, az tiszta sor. Ha ebbe próbálsz kapaszkodni és megcáfolni engem, akkor szólok, hogy csak a levegőbe beszélsz. Én amellett érvelek, hogy nincs fair play. Egyrészt a törvényi környezet miatt, másrészt pedig a #12-es válaszomban kifejtett esetek példája miatt.

2023. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!