Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eladósodnál évtizedekre a...

Eladósodnál évtizedekre a magánegészségügyben egy nagyobb műtét, vagy hosszabb kezelés miatt, azért hogy túlélj? Mivel az államira hónapokat vagy éveket kell várni, és kétséges minőségben ellátásban részesülsz.

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 13:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert az életem fontosabb.
Nem, inkább meghalnék.
Nem, inkább az államira várnék hónapokat, és sikerül ahogy sikerül.
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Csak abban az esetben, ha biztosan de legalábbis 90%+-osan meggyógyulok, és ÉN vissza tudom fizetni.


Annak semmi értelme, hogy megműtenek, fél év múlva meghalok, de a családom még 5 évig nyögi a hitelt...

2023. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol igen, van, ahol nem.

Pl. fogorvosnál itt nálunk nincs is nagyon más lehetőség, mint a magán. De pl. fül-orr-gégészetnél (nálunk itt a városban) nem vészes, ki kell ülni azt a pár órát, de behívnak és a doki is normális.

2 hónapja volt egy műtétem, azt viszont magánban csináltattam (és a hozzá kapcsolódó vizsgálatokat is). Nem adósodtam el, de kölcsönt is felvettem volna, mert az egészségem fontosabb. És az én esetemben nem csak a várakozási idő, de ennél a nyavalyánál az sem mindegy, hogy ki műt.

2023. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 árokpart ***** válasza:
4%
Nem semmiképpen. Mit érne utána az életem szegényen? Pont, hogy semmit.
2023. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Hááát, én inkább azta pénzt egy jó ügyvédre költeném és beperelném az államot.


Mert hogy fizetema járulékokat, igy törvény és az alkotmány szerint is jár nekem az államilag nyujtott egészségügyi ellátás!


Figyelem hogy a magyra ember mindenbe beletörödik, igazi birka.

Ha sokan perelnének, ellnekeznének mikor nekik van igazuk, más lenne ez az ország


kevesebb szolgalelküség, több gerinc...

2023. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
keserű narancs: nem tudod ezügyben perelni az államot, mert nincs meghatározva, pontosan mit is kapsz azért a pénzért, amit tőled levonnak/a munkáltató befizet.
2023. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez alapján lehetne perelni hogy ez a jogod csorbát szenved:

Bírói gyakorlat döntené el hogy mit jelent az indokolt mértékű megfelelő folyamatosan hozzáférhető eü ellátás.



"Az egészségügyi ellátáshoz való jog azt jelenti, hogy minden betegnek joga van az egészségi állapota által indokolt, megfelelő, folyamatosan hozzáférhető és az egyenlő bánásmód követelményének megfelelő egészségügyi ellátáshoz.

Az egészségügyi ellátáshoz való jog az életmentő, illetve a súlyos vagy maradandó egészségkárosodás megelőzését biztosító ellátást, a fájdalom csillapítását, illetve a szenvedés csökkentését is jelenti."

[link]


[link]


Csak azt nem írják hogy ezt honnan milyen rendelet jogszabály alapján írták...

2023. aug. 23. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kirabolnék egy gazdag fideszes k*csögöt!
2023. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

"Eladósodnál évtizedekre a magánegészségügyben egy nagyobb műtét, vagy hosszabb kezelés miatt, azért hogy túlélj? Mivel az államira hónapokat vagy éveket kell várni, és kétséges minőségben ellátásban részesülsz."


Két választásom lenne mindkettőnek két végkimenetele lehet.

1. Nem várok hónapokat, magánegészségügybe megyek, felveszek magas, körülbelül 20 százalékos thmre hosszú futamidővel személyi kölcsönt, elvégzik rajtam a nagyobb műtétet a magánegészségügyben.

Ha életben maradok és volt értelme a műtétnek, akkor életem végéig eladósodtam, a hosszú futamidejű személyi kölcsön miatt ételre alig lesz pénzem és a gyerekemnek kell kisegítenie pénzzel, ha lesz állása.

Ha elvégzik a műtétet, de ennek ellenére mégis néhány éven belül meghalok, akkor örökölt a gyerekem rengeteg adósságot, ami majd a pályakezdő fizetésének a jelentős részét semmivé teszi.


2. Várok hónapokat, akár egy évet is, nem megyek magánegészségügybe, sikerül a műtét. Inkább ezt választom, mert legalább nem kell a hitel miatt életem végéig nélkülöznöm, vagy ha meghalok, mielőtt ki tudnám fizetni a hitelt, nem adósságot fog örökölni a gyerekem.

2023. aug. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben az országban nagyon nem éri meg betegnek lenni. Aki teheti az sportoljon, télen öltözzön fel melegen és normálisan/egészségesen étkezzen.
2023. okt. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!