Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a Fidesz...

Lehetséges, hogy a Fidesz arra készül, hogy 2024-ben bebuktassa az ingatlanpiacot és felvásárolja olcsón a lakosságtól az ingatlanokat mint 2013-ban?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy a Fidesz válogatás nélkül mindenkivel kibaszik, nincsenek igazán kivételezett rétege, hanem mindig azt csinálja amivel a legjobban tudnak gazdagodni az oligarcháik azaz a NER maga.

Eddig az állt a NER érdekében hogy felmenjenek az egekbe az ingatlanárak, mivel az építőipar a NER lovagok kezében volt. Ezért jöttek a "családtámogató" intézkedések, a mesterségesen alacsony kamatok, a kamatstop, hitelmoratórium stb. amikkel felverték az árakat.

Igen ám de most az építőipar kifulladt. A Fidesz most stratégiát vált, és bebuktatja a hiteleseket? Végül is egyszer már megtette. A deviza hiteleseket is úgy "mentette meg" hogy felvásárolta potom pénzért a saját tulajdonú ingatlanjukat majd kiadta nekik bérbe. Most is hasonlóra készül?

Minden elő van készítve. Januártól effektíve kivezetik a CSOK-ot, a babavárót, számos adókedvezményt. A kamatokat feltolták az egekbe. Egyetlen dolog tartja még lélegeztetőgépen az ingatlanárakat: a kamatstop. Ha azt is hirtelen bejelentik hogy azt is eltörlik januártól, akkor rengeteg lesz a kényszereladás, kereslet meg semmi. Akkor viszont fillérekért fel tudják vásárolni a lakossági ingatlanok jelentős részét, amit majd 10 év múlva újra felfújhatnak ha jön egy újabb konjunktúra. De addigra már az övék lesz.

Lehetséges hogy a Fidesz erre készül?



2023. aug. 25. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges igen
Nem, a Fidesz nem tenne ilyet
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Oh, ez már a CSOKkal sikerült neki, nem kell itt jövőidőzni, amikor ez már megtörtént.
2023. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Újabb ellenzéki agymosott konteó.
2023. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy agymosó konteó. A magyarok megtakarítása fogytán van, így egyedül övék lehet a piac, mivel a NER-nek van csak likvid tőkéje már lassan.

Valamint mi van ha szent este éjfélkor, amikor senki se figyel oda, bejelentik hogy hopp, akkor januártól nincs kamatstop se. Akkor mi lesz? Januárban hatalmas kivéreztetés és kényszereladás. A vevő pedig vajon ki lesz?

2023. aug. 25. 09:50
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát figyelj! Nem gondolnám, hogy erre készülnek, de sajnos a Fidesztől bármi kitelik, szóval meglepődve nem lennék, ha megcsinálnák.
2023. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

"Újabb ellenzéki agymosott konteó."


Az a baj, hogy amilyen abszurdum korrupt szabadrablásokat leműveltek már, sajnos már semmi nem lehet túl abszurd "agymosott konteó".

2023. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

"és felvásárolja olcsón a lakosságtól az ingatlanokat mint 2013-ban"


Én utálom ezt a kormányt, de ez baromság.

Miről beszélsz, miféle felvásárlásról? Soha nem hallottam ilyet, pedig akkor is itt éltem az országban.

2023. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem hallottál még a 2013-as nagy Fideszes ingatlanfelvásárlásról, amikor az ingatlanárak mélyponton voltak, és a Fidesz juttatta őket mélypontra, legalábbis nagyon segített nekik oda jutni?

Akkor nem vagy túlságosan tájékozott.

2023. aug. 25. 10:16
 8/11 anonim ***** válasza:
4%
Arról van szó, hogy te hazudozol össze-vissza.
2023. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Fideszes ingatlanfelvásárlás? Arról még én se hallottam, mutass róla valamit.

Amúgy jó lenne, ha lejjebb mennének az árak, ez így már-már megfizethetetlen. Kár, hogy ilyen többnyire csak nagy válságok esetén történik meg.

2023. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%
Linket plíz, erről én sem hallottam... P
2023. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!