Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem irritál egy kicsit...

Csak engem irritál egy kicsit Sapkás Piréz stílusa?

Figyelt kérdés

A saját nézeteit, ideológiáját egy egyetemes, objektív igazságként próbálja feltüntetni. Ha ezt nem fogadod el, akkor olyan vagy, mintha a Föld geoid alakját tagadnád. Hogy egy példát említsek: volt, amikor vallásos, hívő embereket kért számon, hogy miért nem erőszakolja át a vallásának tanait a modern, általa helyesnek vélt szellemiségnek megfelelően, amúgy politikától függetlenül...


Én nem vagyok semmilyen oldali, a magam útját járom. Nézem a Partizánt, meg a The Fair Rightot is. Régebben olvastam a Népszavát, az Alfahírt és a Magyar Nemzetet is, néztem ATV-t, meg Hír TV-t is. Ma már nem is olvasok médiát, mert egy kicsit elegem van belőle. De egy bizonyos, az általa vallott értékrenddel nem tudok azonosulni, már csak az előadási mód miatt sem.


Ti hogy vagytok vele?



2023. aug. 26. 14:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

"saját nézeteit, ideológiáját egy egyetemes, objektív igazságként próbálja feltüntetni"

Ebben az országban valamennyi politikai csoportosulás így van ezzel.

2023. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Meg volt olyan is, amikor Gulyás Marcit kérte számon, hogy miért enged teret kvázi a szólásszabadságnak a Partizánban. De nekiment Sythexnek, meg az Ideológiák Tárházának is, amúgy minden ok nélkül. Utóbbi amúgy 100%-ban függetlenül nyilatkozik minden kérdésben.
2023. aug. 26. 14:08
 3/22 A kérdező kommentje:

#1.

Elég baj.

2023. aug. 26. 14:08
 4/22 szántóvető ***** válasza:
51%
az meg ki a kuki?mihez ért?
2023. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
A válaszod alapján ugyanaz a problémád, amit rajta kérsz számon. Elfogult vagy.
2023. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

@szántóvető


Rosszul csinálod. Ilyenkor azt kell mondani hogy:


"há de mit tett ez le az asztarra?"

2023. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#5.

Miért? Elfogult vagyok, mert nevetséges, hogy egy elfogult személy tudományos, illetve oktatási igénnyel készült videókat támad, mivel azokat az ő nézeteire nézve támadásnak véli? Vagy mert nevetséges, hogy egy abszolút politikától független, de társadalmi kérdésekben megnyilvánuló youtubernek nekimegy? Vagy mert nevetséges, hogy Gulyás Márton leszögezte, hogy ő a szabad véleménynyilvánítás és a szólásszabadság mellett áll és emiatt teret enged olyan véleményeknek is, melyek nem éppen Piréz véleményeivel azonosak, erre Piréz felháborodik és provokál?

2023. aug. 26. 17:49
 8/22 anonim ***** válasza:

#7 Mert nem létezik olyan, hogy "100%-ban függetlenül nyilatkozik minden kérdésben". Nettó naivitás azt gondolni, hogy bárki a világon képes erre.

Alapvetően a hétköznapi viták sem így működnek (/kellene hogy működjenek), a társadalomtudományos állítások, magyarázatok és viták pedig végképp nem. Minden egyes tudományos munkával foglalkozó ember a saját munkájában a saját perspektívájából, a számára szimpatikus tudományos paradigma keretein belül fogalmazza meg az állításait. Ugyanarról a jelenségről nem csak egyféleképpen lehet beszélni, nem csak egy nézőpont szerint, és nem is csak egyféleképpen lehet megtapasztalni azt. Emiatt MINDENKI egy kicsit torzít a gondolkodásában, hiszen nem lehet a Földön élő összes ember tapasztalatát vagy véleményét meghallgatni (a véleményeket befolyásolják a tapasztalatok).

Ilyenformán mindannyian kicsit a saját tapasztalatunk és nézőpontunk rabjai vagyunk.

2023. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az elfogultsága a baj vele, hanem a lekezelő passzív-agresszív stílusa és hogy sorozatosan követi el azokat a csúsztatásokat és érvelési hibákat, amiket másokban kritizál. A megtestesítője annak a hatalmas egóval rendelkező, de a tudományt igencsak rugalmasan értelmező woke warrior-nak, amiről éveken át hallgattuk, hogy csak a messzi Amerikában létezik. Annyira hatékonyan rombolja azt az ügyet, amit elvileg képvisel, hogy nem lepődnék meg, ha a Fidesz állna mögötte. Az ellenzékiekben viszont pozitívan csalódtam, amikor a többségében ők is kivetették maguk közül ezt az embert.
2023. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Az ellenzékiekben viszont pozitívan csalódtam, amikor a többségében ők is kivetették maguk közül ezt az embert."



Pedig a fideszes propaganda hauzgsàggèpezet pont azt akarja bemesèlni a gombàknak, hogy minden ellenzèki olyan mint Pirèz.

2023. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!