Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Krúbi nevű énekest hogyan...

Krúbi nevű énekest hogyan engedik fellépni a legnagyobb fesztiválokon? És ha ekkora rajongótábora van, akkor ők hol vannak, amikor tenni is kellene valamit?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam Krúbi fellépését egy zenei fesztiválon, nagyszínpadon, aznapi fő fellépők között volt. Korábban nem ismertem egyáltalán és nagyon elgondolkodtatott amit láttam. Két kérdés is megfogalmazódott bennem.


1. Nála sokkal kevésbé rendszerkritikus, szókimondó előadókat teljesen el szoktak lehetetleníteni már egy jó ideje, nem kapnak megjelenési lehetőséget, a lefoglalt fellépések helyszínét utolsó pillanatban lemondják felsőbb nyomásra. Őt hogyan engedhetik, hogy a legnagyobb fesztiválokon a nagyszínpadon énekelje, hogy hogy lop a Mészáros meg hogy Orbán mit csinál a Feri micsodájával?


2. A legdurvább refréneket, szövegeket teli torokból kiabálta a hatalmas, főként fiatalokból álló rajongói tömeg, teljes beleéléssel. Ezek szerint teljesen azonosulni tudnak az énekes mondanivalójával. Ez a hatalmas rajongói tábor vajon hol van akkor, amikor ki kellene állni valami mellett, pl. a tanárokat támogatni?



2023. aug. 27. 11:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Pár százezer emberről beszélünk max. Az ország legnagyobb fesztiválján nyilván betömörülnek az emberek, de nem fognak kimenni minden kormányellenes megmozdulásra.
2023. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom, ki ez a Krúbi, de ha hagynak neki szabad helyet, akkor az azt jelenti, hogy nem veszik komolyan a Fidesznél.

De ki ez, valami szókimondó rapper?

Most őszintén, azért, mert valaki az amerikai gangsta rap előadókat utánozza, még nem lesz sem komoly, sem pedig veszélyes. Nincs benne a pakliban, hogy elhozza a rendszerváltást, így nem foglalkoznak vele a fejesek.


Ellenben 2018-ban Vona Gáborral, aki valódi veszélyt jelentett a Fidesz hatalmára. Őt erősen támadták.

2023. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 szántóvető ***** válasza:
88%
a tanárok 15%-a sztrájkol kábé.-jó volt a buli,ha a Krúbi nevű előadó a művészeti tevékenysége során gyurcsányt szidta volna akkor a tömeg ugyanúgy bekapcsolódott volna.magyarul marhultak egyet,kiengedték a gőzt,ez volt a lényeg nem pedig orbán.
2023. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%

"Most őszintén, azért, mert valaki az amerikai gangsta rap előadókat utánozza"


Mintha valami 60 éves boomert hallanék bölcselkedni a facebookon.


Azon kívül hogy krúbinak meg az "amerikai gangsta rap előadóknak" is "rap" az előadásmódja, a kettőnek nem sok köze van egymáshoz.

2023. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
32%
Mindig felröppen valami ügyeletes idióta neve, hogy "veszélyt jelenthet a rendszerre". Majd pont ezek a füves-narkós agyhalott marhák jelentenek veszélyt...kimentem röhögni. Annak idején Nagy Blankáról terjesztették, hogy a Fidesz veszélyesnek tartja...közben az egész ország rajta röhögött.
2023. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

"Majd pont ezek a füves-narkós agyhalott marhák jelentenek veszélyt"


De most hogy jön ide Borkai, Szájer meg Deutsch Tomi?

2023. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező

Krúbi egy zenész, a szövegen nem szokott mindenki elmélkedni aki szereti a zenéjét. A hallgatósága soraiban rengetegen vannak akik amúgy nem értenének egyet a szövegeivel ha azokat egy politikus vagy médiamunkás mondaná el nekik. A zenében viszont sokszor még értelme sem kell legyen a szövegeknek. Az egyik kedvencem a Quimby Most múlik pontosan dala, ha megnézed a szövegét semmi értelme. És? Ettől még a dal jó. A Krúbi zenéjét nem ismerem, de a gyerekem is szereti.

A saját fiatalságomból tudom, hogy egy együttesnek az nagy reklám ha a hatalom tiltani, akadályozni akarja és ha engedik, akkor ami jó zene az megmarad a szövegtől függetlenül, ami meg nem jó zene az nem. Azt felejtik hamar.

Mi mással tudja a mai hatalom egyértelműbben bizonyítani hogy ezek az állításaik a diktatúráról nem igazak, mint hogy mindenki láthatja nincsen diktatúra, hiszen ott énekelhetnek róla a nagyszínpadon?

Honnan veszed, hogy a "kevésbé rendszerkritikus" együtteseket kik szorították ki és kik nem engedték fellépni? Mi van ha pont azok akiknek a Krúbi jobban megfelel és őket azért szorították ki hogy a sokkal agresszívebb szövegű együtteseknek adjanak teret? A "felsőbb utasítás" honnan tudod hogy nem épp valami Krúbit kedvelő és vele egyetértő oldalról jött akik dönthetnek a fellépőkről? Mert azt nem a hatalom dönti el ki lép fel ma egy koncerten.

2023. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
41%

#4


Mint említettem, nem tudom, ki ez a Krúbi, ugyanis nem igazán követem a magyar zeneipart, mert nem érdekel.

Ehhez nem kell boomer-nek lenni, van aki K-Pop zenét hallgat, pl. Wonho-t, akinek a neve, gondolom neked semmit sem mond, mert nem ismered.


De a kérdésből azt vettem ki, hogy valami olyan zenei előadó, aki "szókimondó" szövegeket ad elő. Mivel Magyarországon hatalmas nagy divat most a rap zene, ezért arra gondoltam, hogy ő is egy ezek közül.

De bárki is legyen, a magyar kormányt nem érdekli. Sőt, még lehet, hogy a Fidesz javára válik a dolog, mert azzal, hogy nem avatkoznak közbe, azt mutatják, hogy ők jó kormánypárt, mert hagyják a kritikusokat megnyilvánulni.

2023. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%

1. Kit nyomtak el? Mindenki olyan hangosan ordibálhatja, hogy diktatúra van amennyire csak akarja.

Krubi-nak még olyan száma is van(szintén NER kritikus) amihez a klipet az NKA (Nemzeti Kulturális Alap) fizette, ennyire vagytok elnyomva. De majd ha nem nyer a pályázatokon vagy már nem lesz szüksége állami támogatásra akkor majd jól megírja ő is, hogy politikai alapon lehetetlenítik el.


2. Más hőbörögni, meg más tenni is. A magyar ellenzékiek a fotelből szeretnek ordibálni, ez megy nektek. Nem akar senki se kockázatot vállalni, a személyes kis életébe kellemetlenségeket. Lásd. tanárok, sírnak de sztrájkolni, mint a románok már nem tudnak.

2023. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%
40 alatt a Fidesz kisebbségben van, 30 alattiaknál csak negyedik az Összefogás, a Mi hazánk és az MKKP mögött. Krúbit jellemzően nem a 60+ korosztály hallgatja.
2023. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!